Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie zastanawiam sie nad zakupem nowego ciągnika do ceny ok. 70,000zł.,morze mi ktoś podpowiedzieć jaki był by najlepszy pronar czy belarus , ciągnik pracował by na 20 ha. zastanawiałem się nad belarusem 820 , tylko niewiem jaki model co znaczy np. 820 - 1-, lub 2, 3,to samo jest przy modelu 952. A morze Pronar ??? który lepszy ??

Proszę o rade , z góry dziękuje wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nie wiem czy chcesz wziąć na zwrot czy jak, ale jak weźmiesz na zwrot, to lepiej wziąć zetora proxime 85, o wiele większa wygoda i komfort. a nie ruskiego szrota, co będzie chodził, a jak sie popsuje to kaplica..

Cena zetora w standardzie to 112 tyś. o ile sie nie mylę, a jak masz 20hektarowe gospodarstwo to spłacisz bez problemu, jeżeli masz hodowle..

Ale to jest moje zdanie, ja ci mogę tylko doradzić,

Jeszcze odpowiem na twoje pytanie.. Wybrał bym Pronara.. Mniej osób na niego narzeka które znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu kaplica jak sie zepsuje? ja mam pronara i nigdy nie bylo powaznej awarii. cieknie z niego gdzie tylko moze i czesto trzeba uszczelniac ale nigdy nie stanal zeby byla kaplica.na 20 ha spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpowiadajac na pytanie pronara mam z 96 roku i mam tez stara bialoruske (chyba polowa lat 80, taka jak MTZ80) i nie widze znaczacej roznicy w ich wykonaniu czy awaryjniosci wiec wzial bym tansza wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz szczęście.. Mój sąsiad klnie na pronary belarusy, i inne.. Skrzynie się psują.. Odziedziczyły to po MTZ..

Moim zdaniem najporządniejszy jest farmer..

Ale to moje zdanie.. Każdy ma inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wzioł bym na zwrot , ale na nową proxime to mnie nie bardzo stać więc jak co to chyba mogę tylko używaną z 2005r. cena ok. 70 tys.

A mówiąc o używanych, to za 67 tys. znalazłem DEUTZ AGROTRON 115, wiecie coś na temat tego ciągnika ?? ile ma koni i jaka jest jego awaryjność??,

w opisie koleś nie opisał nic o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wzioł bym na zwrot , ale na nową proxime to mnie nie bardzo stać więc jak co to chyba mogę tylko używaną z 2005r. cena ok. 70 tys.

A mówiąc o używanych, to za 67 tys. znalazłem DEUTZ AGROTRON 115, wiecie coś na temat tego ciągnika ?? ile ma koni i jaka jest jego awaryjność??,

w opisie koleś nie opisał nic o nim.

http://moto.allegro.pl/otomoto-deutz-agrotron-115-i1302812615.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wzioł bym na zwrot , ale na nową proxime to mnie nie bardzo stać więc jak co to chyba mogę tylko używaną z 2005r. cena ok. 70 tys.

A mówiąc o używanych, to za 67 tys. znalazłem DEUTZ AGROTRON 115, wiecie coś na temat tego ciągnika ?? ile ma koni i jaka jest jego awaryjność??,

w opisie koleś nie opisał nic o nim.

http://moto.allegro.pl/otomoto-deutz-agrotron-115-i1302812615.html

http://moto.allegro.pl/otomoto-zetor-proxima-6441-i1300730505.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 115km..

Jak to mówią Deutz Fahr potęga.. Co do awaryjności to nie wiem, ale naprawa bedzię droga jeżeli się popsuje(nie daj Boże), ponieważ one są bardzo oparte na elektryce..

A zetor 82km

Zetor jak zetor, czesci tanie, łatwy w obsłudze prosty.. I w ogóle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rocznika po 2000r ciągniki takie kosztują ponad 100tys. a do 2000r są bez [TUZ ] do 100tys.

Więc taka cena to naprawde jest troche śmieszna i chyba jutro zadzwonie do gościa i dowiem sie coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sie skontaktować z gościem od tego DEUTZ , a co do tych zetorków co podasłeś linka to fajne ale nie dla mnie poniewasz kupując na dofinansowanie z UE- muszę kupić coś nie starszego niż 5- latka, na faktórke i do tego hyba jeszcze musi być oszacowany przez 3 żecoznawców co do wartości ,[ z tymi żecoznawcami jest podobno najgorzej]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...