Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,ile w tym roku będzie kosztować kopanie buraków Holmerem za 1 ha ?

Robicie może usługowe kopanie stollem V-202 ,jeśli tak to jaka stawka na godzinę czy na hektar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać mikroprzełączniki do neptuna te od naprowadzania typ 5211-420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zdjęcia to podejrzewam, że moga być na stronie producenta, jeżeli tam nie znajdziesz to zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w TME ale po rozmiarach dopiero doszedłem po symbolach ciężko cokolwiek znaleźć.

Kto ma w kleine 5002 4 elektrozawory? Chciałbym się dowiedzieć do czego służy 2 od prawej patrząc na nie? Na zdjęciach widziałem jakieś rurki w okolicy szczotki ale do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać jak prawidłowo ustawić nóż przy posejdonie jest tam kilka otworów niewiem jak by było dobrze czy całkiem do przodu go wysunąć czy do tyłu cofnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy orientuje się ktoś jak najlepiej ustawić nóż do liści przy posejdonie jest tam kilka otworów czy całkiem do przodu czy max do tyłu '?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witram wszystkich cholera wie jak ustawić ten nów wydaje mi się że na środkowe pole najlepiej wiesz to dokładniej jest opisane w instrukcji obsługi że jak buraki gęstsze to do przodu jak zadsze to do tyłu ja mam na środkowe i jest oki

 

Grzesiu tam jest standardowo jak w neptunie co od czego czyli kombajn góra dół, lewo prawo, kosz góra dół no i dołożony jest od skretu tylnej osi.

 

ktoś robił może w kleinie 3000 to sprzęgło na tylnej osi od napędu koła kupiującego? Bo cholera mi cały czas tam strzela jak większy jakiś burak idzie czy coś to koło staje i mi wywraca buraki.... a tam jeden trzask... jak to rozebrać? i czy od neptuna bedzie pasować? a mozę przewiercić to i na śrube na wylot? A jak cofam do tyłu to głomby z buraków tak się wrzynajaw to koło kopiujące:/ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie jeszcze jedno pytanie natury technicznej przy takim mrozie u was w kleinach też tak wolno działa hydraulika? u mnie to fatalnie... jakie oleje macie zalane ja mam teraz LHL32 ale teraz widze że orlen wprowadził jakieś L HV typowo do pomp tłoczkowych i jakieś nawet o symboli 15 22 który byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść zbiornik oleju, potrafi tam być troczę brudu (tak było u mnie) i przy niskiej temp. nie ma odpowiedniego przepływu. Zalej olejem hydraulicznym HL 68 i powinno być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary Stolla v100

Właśnie kopiłem Stolla v100 muszę jakoś go przywieść i nie zmierzyłem jaka jest długość od końca do czyszczarki ewentualnie do końca dyszla, oraz jaka jest wysokość i masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić łańcuch do taśmy wysypu z kosza do stolla v-50 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie metalowym sprzedają na metry lub kilogramy

Łańcuch techniczny o podziałce takiej ja oryginalny

 

Właśnie przywiozłem Stolla v100 naczepą niskopodwoziową jeszcze zetor 12045 się zmieścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie że jest mały problem,ja osobiście nie potrzebuję tylko sąsiad twierdzi że zjeździł wszystkie sklepy w okolicy łańcuch który wymiarowo pasował był zgrzewany z tzw.szwem a trzeba łańcuch bez szwu ,inna sprawa że zębatki ciągnące go zużyły się i żeby łańcuch nie przeskakiwał został zbyt mocno naciągnięty i oczka zrobiły się łukowate przez co także popękały.Może w gerne by coś znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
był zgrzewany z tzw.szwem a trzeba łańcuch bez szwu
Napisz jak można zrobić łańcuch bez tzw szwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo jak rury są bez szwu.

Łańcuch to nie rura, łańcuch składa się z wielu elementów. Jest coś takiego jak łańcuch techniczny nazywany też maszynowym i jest tak zrobiony że się nie urwie i pasuje na zębatki. Kupowałem w Lublinie http://www.metalzbyt-lublin.pl/

 

Jak ostawić Stoll V100 wysokość dyszla od ziemi orkan nóż i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś problemy podczas kopania neptunem kleinem itp że głąby wbijają się między tarcze koła kopiującego i to sprzęgło cały czas z tyłu przeskakuje? ten grzebień na kole czujnikowym niby jest bardzo blisko i skrobie cały czas ale jednak żle to działa kupić nowy może skrobak? co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób mniejsze główki i do łapy która odrzuca liście dospawaj coś żeby zaraz za kołem zbierało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś fabryczne parametry ustawienia naprowadzania na rząd neptuna. kręcę tymi śrubkami i ciągle ucieka z rzędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...