Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

też tak miałem zacinała się cewka i rozdzielacz nie wracał do neutralnego położenia zdejmij osłonę na elektrozaworach i zobacz czy się nie zacina.

w instrukcji jest tylko że odstęp między ramionami sprężyny a stycznikami powinien wynosić 3-4 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewka jest ok. Tylko nie wiedziałem jak ustawić te blaszki względem styczników. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów użytkuje kombajn samobieżny jednorzędowy a w szczególności ITALLO SVIZZERA.Jak go oceniacie na ile hektarów wystarczy i dlaczego aż 90 KM na jedną rajkę,jakie wydajności pracy i jaką jakość można wykonać takimi kombajnami.

Bardzo proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś pomóc -doradzic

mam problem z czujnikiem (czerwona kostka)wystę pują tam dwa takie czujniki odpowiadają one za prowadzenie (trzymanie) się grząby buraków ,inaczej mówiąc kombajn prowadzi się w lewo lub w prawo

problem polega na tym, że jeden czujnik nawalił i nie da się kopac , dla sprawdzenia pożyczyłem od kolegi który ma także stolla v-100 taki czujnik po założeniu kombajn chodzi bez zarzutu ,

teraz zaczynają się schody ponieważ nigdzie nie mogę dostac takiego czujnika (czerwona kostka) zamówiłem taki czujnik do stolla v100 ale po założeniu nie działa ,zadzwoniłem do gościa że ten czujnik jest nie dobry więc przysłał mi drugi taki sam ale ten drugi też nie chodzi ,dzwoniłem do korbanków oni dysponują takimi samymi czujnikami, podejrzewam że to musi byc jakiś inny typ czujnika ,

czujnik mój stary zepsuty jak i czujnik od kolegi ktory jest dobry (kolor czerwony) różni się od tych czujników tym iż te które mi oferują i nie chodzą (kolor czerwony)mają po dwie diody jedna pali się na żółto druga na czerwona u nas przy naszych czujnikach jest tylko jedna dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wszystko jest ok, tylko za mała :moc"magnesu.Ja to przerabiałem i aż mi skóra ścierpła jak założyłem nowy a on nie działał.Założyłem większy magnes(z głośnika)i jest dobrze.Spróbuj na odkręconym czujniku wzbudzić kontrakton większym magnesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez poprostu kabelek i połacz w kostce na krótko, srodkowe gniazdo jest od sygnału, czyli trzeba podac +, oczywiscie włacz wom i sterowanie na auto. Sprawdzisz czy łaczy w kostce, Nic nie spalisz, robiłem tak wielokrotnie

 

Jak chcesz rozebrac kostkę to wyciagnij srubkę , potem dobrze przycisnij od strony gwintu, powinna wyjsc, moze tam cos nie łaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w ofercie czujniki do stolla, nowe zamienniki. Cena 220zł info pod 8368390

kom. 661995047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ktos mi przypomni jak nastawić obrze te sprężyny w kleinie dociskową i tą drugą dużą mama wysokie buraki i strasznie gubi pomożecie ? poza tym strasznie liście mi się wałkują przed lemieszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubi bo przewraca buraczki? Jedź wolniej a sprężyny na wyczucie tak żeby koło czujnika szło po burakach a nie w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi albo ty grześiu czy jak mam luz na tym wałku napędzającym szyszkę to może mi przez to wywracać buraki? to jest ten wałek od kasety z łańcuchem do szyszki a luz jest na frezie dwóch połówek wałka ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzy na kole czujnikowym są przyczyną przewracania buraków podobnie jak przepuszczające sprzęgło przeciążeniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki jutro jadę po rure z rana do sipmy a ktoś moze mi z katalogu neptuna wysłać wymiary krzyzaka tego od koła kopiującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz suwmiarką średnicę łożyska krzyrzaka i wysokość pomiędzy przeciwległymi łożyskami ja mam 24x64 pasuje od fiat polonez ale droższy ale pewnie mocniejszy. Śprawdź jeszcze uciągnięcie łańcucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mniejsze krzyżaki takie dziwne u was w neptkach są większe a w kleine maluszki a te nowe to fajans taki że nie wiem ile to pochodzi ale bardzodziękuję Grzesiu za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...