Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

Do 2-u rzedowca musisz mieć koło 100 konnego rumaka. Ja radzę kupić ci drugiego Kleina i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z was rozbierał elektrozawory w Kelinie 3000 ? Bo zauważyłem śmieszną rzecz, że jak podnoszek kombajn i wcisne dzwigienke to kombajn idzie ale powoli i tak szybko przerw i jeszcze raz włacze to idzie duzo szybciej hehe Jak jade kombajnem po szosie to zauważyłem że mi się troszke siłownik przesuwa od lewo prawo hehe moze to też wina elektrozaworów nie trzymają czy co jak myślicie? dzięki

to nie elektrozawory tylko uszczelki na siłownikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!!!

Planuje zmaine kombajnu kleine 5000 automatic na cos takiego ktore wyredla 2 redliny i niewiem co zrobic czy z koszem czy bez.mam w domu 3 ciagniki i 2 przyczepy 4.5 t wiec problemu z odbiorem nie byloby problemu.

Chce taki kombajn ktory (1ha zrobi w 1 dzien a po drugie ktory NIE tnie lisci buraczanych co mi radzicie?

 

To przez dzień nie wykopiesz 1ha kleinem ja bez problemu kopałem 1 ha neptunem a teraz stollem V 100 to prawie 2 ha wykopie zależy jakie pole

 

Nie wiem czy znajdziesz coś na 2 rzędy i aby liście zbierało przy V 202 bywały taśmy do liści ale one i tak nie zbierały główek do takiego stolla starczy 80 km jak jest sucho i nie ma górek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze znasz jakiegos goscia co ma jakis kombajn (wyorywacz ktory daje bezposrednio na przyczepe ma 3 ciagniki to bez problemu je odbiore) i zeby bylo na 2 rzedy bo kleine na 1 mi se znudzilo a liscie reczno tne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyorywacz do buraków na 2 rzędy co daje zaraz na przyczepy to Orlik kupisz za 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to ci co kupili same wyorywacze, pozbywali sie ich po jednym sezonie. Jeśli już zbiór 2-etapowy to maszynami 6 rzedowymi, mniejsze są praco- i czaso- chłonne, a pole po tylu przejazdach to sie robi twardsze niż polskie szosy

ile masz ha. tych buraków że klein ci nie wystarsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz poszukać też 3-rzędowy, Jawor go robi LINK chyba trochę tego sprzedali, to jakąś używkę też byś znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś kombajn Schmotzera. Kupiłem taki zabytek z 1969 r za 700 zł. Uruchomiłem i nawet wszystko działa. Muszę dopracować bo trochę zastany tu i ówdzie pospawać i zobaczymy jak to pójdzie. Może ktoś coś mi napisać na temat pracy tą maszyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM DZIS WIECZOREM SPOTKAŁA MNIE NIE MIŁA AWARiA Z JEDNEJ STRONY ZERWAŁO SIĘ ŁĄCZENIE TASIEMKI OD LIŚCI W KLEINIE (taśma polski badziew z łaczeniem) Jak to połączyć bez tej blaszki na nity ? bo właśnie ona isę rozerwała.. moze jakiś drut nie wiem radzcie.. prosze jutro musze kopac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest stary "postronek" to jest część uprzęży końskiej, ta którą się łączyło konia z wozem. Bierzesz, robisz nakładkę w miejscu zerwania, tak z 10-20cm, łączysz śrubkami (6). Od dołu dajesz takie podłużne podkładki przez całą szerokość taśmy, a na wierzchu dajesz większe podkładki. Ja daję po 2 śrubki tak po 1 cm od brzegu taśmy bo jedna na środku to trochę mało. A jak bedziesz łączył, to musisz tą łatę dać jeden jej koniec na górze, a drugi na dole taśmy z tym że tą część co pierwsza wchodzi na koło dajesz z góry zerwanej taśmy a tą co schodzi z taśmy dajesz od dołu i końcówkę szlifujesz tak na długości 2 cm aby delikatnie schodziła z tego koła a nie podskakiwało. No i musisz przenitować albo rozwiercić dziurki w tych pretach, co łączą taśmy. Dla pewności możesz połaczyć pręty przed zanitowaniem na taśmę kilkoma ogniwkami jakiegoś łańcuszka. Mam madzieję że bedziesz wiedział jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z "dżojstikiem" do kombajnu Kleine 5000, jednego z przycisków nie można go poruszać w żadną stronę. Jak mam rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozryć tą wajchę. Pewnie się coś zacięło tylko delikatnie, bo tam pewnie bedzie kilka sprężynek, żebyś ich nie pogubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysł, może to przerobie na takie coś to będe miał święty spokój... A co do tego kombajnu, to ja go gdzieś widziałem, nie ciekawy jest.. podobno gubi bardzi buraki, to jego największa wada. Te czesci prywatne to coraz gorsze, to spięcie na tasiemce, to co padło to już fatalne... Łańcuchy Kordana te np do czyszczarki to złom, brak dobrych częsci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie taka sprawa padło mi koło napędowe tasiemki ono siedzi na bolcu to z tej strony od napedu wałka górnego... Nie pamiętacie ono siedzie zaraz za kołem napędowym waka czy jest wbite to koło tak głębiej na wałku i aż do łozyska dostaje w tej obudowie mozecie spojrzeć bo nie rozbieram tylko chce przyspawać je do ośki bo za dużo roboty nie mam nerwów już..dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja do neptuna lałem LHL 32 lub 46 do stoll V100 leje takie same oleje

hej piootr ja tez mam stolla v100 pisz na gg 8368390 pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co gadałem z mechanikiem z cukrowni i mówił że jak ja wymontuje pompe i daje rade pokręcić jej wałkiem ręką to znaczy że jest kaput.. i u mnie chodzi lekko jak koło od rowera czyżbym miał padniętą pompe wiecie jak jest u was?:D dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa musi chodzić lekko jak kręcisz bo inaczej szybko się zużyje. Kwestia tylko jak lekko. Musisz wyczuwać lekki opór jak zachodzą na siebie ząbki wtedy powinno być gut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie czuć chyba.. albo tylko tak lekko nieznacząco to co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze 10ha buraka i już od trzech lat nie bawie się jednorzędówkami.

Gorąco polecam kopanie buraków Holmerem. Jeśli potrzebne wam liście z buraka to można bezpośrednio od holmera odbierać.

Piękna robota poprostu. 10 ha w 12do 15 godzin wykopie. w tym roku miałem odbiur buraków na 16listopada to wykopałem je 14 na miejscu do wożenia liści wystarczą trzy ciągniki. gorąco polecam i od 1 ha zapłaciłem 800 zł a w przypadku nie odbierania liści jest taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej sorki ale jak masz jakieś nowe echnologie w buraku to podziel się w dziele UPRAWA BURAKÓhttp://CUKROWYCH bo my kurcze siejemy a nie sadzimy:D i chętnie byśmy się o nowej technologi czegoś dowiedzieli pozdro:P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 2-u rzedowca musisz mieć koło 100 konnego rumaka. Ja radzę kupić ci drugiego Kleina i spokój.

 

 

 

co za bzdura, !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...