Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Czy ktoś mam może zdjęcja i opis Schmotzera 400? Nie moge nigdzie znależć nic poza ogłoszenimi, żadnych danych. Ciekawi mnie porównanie go z Stollem V50 i Neptunem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na temat shmutera nic nie wiem osobiście od paru lat użytkuje stola v-50 jak dla mnie to nie wymyślono lepszego kombajnu do buraków no chyba ze w-100 ale to inna bajka co do neptuna to odpowiednik klejna jest to najgorsze badziewie jakie może jezdziś po polu szybciej jak jedynką to nie pojedziesz muwie o c-360 ja swijn stolen jezdze 2 szosową a chyba wiesz jaka to rużnica po człodziennej jeżdzie a co do awaryjności to tylko raz złapałem gume a co roku kopie nim 10 ha buraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za odpowiedz.Ciekawe ile trzeba dać za V-50, najlepiej żeby był ze zbiornikiem na liście? Nistety w mojej okolcy jest b.mało, woj. kuj-pom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy taki kombajn buraczany będzie dobrze współpracował z 4514?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM STOLA ZE ZBIORNIKIEM NA LIŚCIE I SIECZKARNIA KUPISZ JUSZ ZA 6000 ZŁ A CO DO 4514 TO LEPSZEGO CIĄ GNIKA NIE MOGŁES MIEC BĘDZIE PASOWAŁ IDEALNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

CZY KTOS Z LUBELSKIEGO SPRZEDAJE STOLLA V 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z kolegów urzytkuje zestaw Martrot?? Jak on się sprawuje na dużych pochyłościach, czy jest awaryjny i czy mozna dostać do niego częsci?? A czy moze kupić lepiej Neptuna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ma ktos v202 nie wiem czy da rade z ciągnikiem 80 Km podobno min to 100 prosze o opinie tego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poszukaj na ttp://www.farmphoto.com - może coś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ma ktos v202 nie wiem czy da rade z ciągnikiem 80 Km podobno min to 100 prosze o opinie tego sprzetu

 

Ja mam C1014 i nie mam większych problemów na moich srednich ziemiach.

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolej rypie MTZ 82 4wd.

NIe ma najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiecie czy Zetor 7211 z max obciązeniem z przody będzie chodził ze Stolem v202?? na 3 klasie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to do Stola bedziesz potrzebował więcej koni i przedniego napedu a jak popada to i tak bedzie lambada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz równy teren to czasem by to poszło powolutku,moj sąsiad kopie mtz tem 82 z przodem oczywiscie,to że mówisz 3 klasa to niewiele mówi.ale jak mokrzej to 914 zapina a jak kopie na górkach i mokrzej to musiał 914+mtz to ciagnąć.Wydaje mi sie że do 7211 to dobry jest stoll v-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz równy teren to czasem by to poszło powolutku,moj sąsiad kopie mtz tem 82 z przodem oczywiscie,to że mówisz 3 klasa to niewiele mówi.ale jak mokrzej to 914 zapina a jak kopie na górkach i mokrzej to musiał 914+mtz to ciagnąć.Wydaje mi sie że do 7211 to dobry jest stoll v-100.

 

 

V-100 spokojnie go ciągnie MF 255 lub C360 , ja mf kopie jak zaczynam bo 360 ma za szerokie koła i przewraca buraki

 

A jeśli chodzi o v 202 to na równym i socho powinien dać rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliście nigdy problemów z hydrauliką w Kleinie 3000 bo mam taki że jak jest zimno to bardzo źle podnosi a jak jest ciepło to wszystko śmiga nie wiem co się dzieje ale czasem to mie denerwuje wiecie jak wtedy robota idzie ?? Olej mam zalany LHL46 może trzeba żadszy jak mówicie ? a moze to pompa podobno u mnie jest jakaś Nurnikowa Bocher czy coś pomóżcie please:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz za dobry olej jak jest ciepły olej i dobrze chodzi to pompa jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Może masz za dobry olej jak jest ciepły olej i dobrze chodzi to pompa jest OK.

 

To co mam zalać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nalej hydrola 68 albo 100

 

Te oleje będą gęstsze od lhl46 to jak będzie zimno to wcale nie będzie chodil

 

Wlej lhl32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

WSZYSTKIE KLEJNY NEPTUNY STOLE I INNE WYMALAZKI NADAJĄ SIE ALE NA ZŁOM PRZYSZŁOŚĆ KOPANIA BURAKÓW TO HOLMER SUCHO MOKRO KRZYWO PROSTO IDZIE JAK PRZYSŁOWIOWY CZOŁG I HEKTAR W GODZINE SPOKOJNIE WYKOPIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ty mądry. Neptun to naprawde dobry kimbajn, jeśli się o niego dba to chodzi jak zegarek. A, i Neptun jest tańszy w eksploatacji niż Holmer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MATEUSZ NIE JESTEM MĄDRY ZTWIERDZAM FAKTY SAM UZYTKUJE STOLA I DO NIEDAWNA MYSLAŁEM JAK I TY JAK SIE MA 1-5 HA BURAKA I CAŁY MAESIĄC DO KOPANIA TO NOŻESZ MAŁYM KOMBAJNEM SIĄ BAWIC A CO JAK CUKROWNIA DA CI DWA DNI ALBO I MNIEJ NA WYKOPANIE BURAKA A WIEM ZE I TAKIE SYTUACJE SIA ZDAZAŁY I CO WTADY ZROBISZ ZOSTAJE CI HOLMER JASLI JEST JAKIŚ W POBLIZU DRUGA SPRAWA TO POLICZ NAPRAWDE SWOJE KOSZTY JAKIE PONIESIESZ NA WYKOP HEKTARA BURAKÓW A ZOBACZYSZ ZE NIEWIELE WIĘCEJ WEZNIE FIRMA KTÓRA CI WYKOPIE HOLMEREM . JESZCZE JEDEN PLUS TO TAKI ZE KOPIĄC HOLMEREM OPÓŻNIASZ ZBIÓR BURAKA PRZEZ CO MASZ PRZYROST NIE TYLKO NA PLONIE ALE I WZRASTA CI GWAŁTOWNIE POLARYZACJA CUKRU A PRZECIERZ PŁACĄ TERAZ ZA CUKIER. SAM OSOBIŚCIE PRZEKONAŁEM SIE O TYM NA WŁASNYM PRZYKŁADZIE KOPAŁEM BURAKI W LISTOPADZIE I POLARYZACJE MIAŁEM SREDNIO 21% A SOMSIEDZI KYÓŻY KOPALI WCZEŚNIEJ MIELI 18-19% DODATKOWO HOLMER TAK NIE UDIJA BURACZYSKA JAK KOMBAJN JEDNORZĘDOWY OWSZEM HOLMER JEST DROGI W EKSPLOATACJI I NICHT NIE KAŻE CI GO KUPOWAĆ NA 10 HA BURAKÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...