Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki procent zamieczyszczeń miałeś po holmerze w mojej okolicy były koło 20% a po jednorzędówkach wychodziły poniżej 10% po doczyszczeniu. Ponadto jeszce dużo ludzi zbiera liście na kiszonkę i te maszyny nie przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MATEUSZ NIE JESTEM MĄDRY ZTWIERDZAM FAKTY SAM UZYTKUJE STOLA I DO NIEDAWNA MYSLAŁEM JAK I TY JAK SIE MA 1-5 HA BURAKA I CAŁY MAESIĄC DO KOPANIA TO NOŻESZ MAŁYM KOMBAJNEM SIĄ BAWIC A CO JAK CUKROWNIA DA CI DWA DNI ALBO I MNIEJ NA WYKOPANIE BURAKA A WIEM ZE I TAKIE SYTUACJE SIA ZDAZAŁY I CO WTADY ZROBISZ ZOSTAJE CI HOLMER JASLI JEST JAKIŚ W POBLIZU DRUGA SPRAWA TO POLICZ NAPRAWDE SWOJE KOSZTY JAKIE PONIESIESZ NA WYKOP HEKTARA BURAKÓW A ZOBACZYSZ ZE NIEWIELE WIĘCEJ WEZNIE FIRMA KTÓRA CI WYKOPIE HOLMEREM . JESZCZE JEDEN PLUS TO TAKI ZE KOPIĄC HOLMEREM OPÓŻNIASZ ZBIÓR BURAKA PRZEZ CO MASZ PRZYROST NIE TYLKO NA PLONIE ALE I WZRASTA CI GWAŁTOWNIE POLARYZACJA CUKRU A PRZECIERZ PŁACĄ TERAZ ZA CUKIER. SAM OSOBIŚCIE PRZEKONAŁEM SIE O TYM NA WŁASNYM PRZYKŁADZIE KOPAŁEM BURAKI W LISTOPADZIE I POLARYZACJE MIAŁEM SREDNIO 21% A SOMSIEDZI KYÓŻY KOPALI WCZEŚNIEJ MIELI 18-19% DODATKOWO HOLMER TAK NIE UDIJA BURACZYSKA JAK KOMBAJN JEDNORZĘDOWY OWSZEM HOLMER JEST DROGI W EKSPLOATACJI I NICHT NIE KAŻE CI GO KUPOWAĆ NA 10 HA BURAKÓW

Nie wiem jak ty kopiesz buraki ale 5 ha przez miesiąc to sporawo

Ja stollem V100 na dużej działce to hlke kopie godzine

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MATEUSZ NIE JESTEM MĄDRY ZTWIERDZAM FAKTY SAM UZYTKUJE STOLA I DO NIEDAWNA MYSLAŁEM JAK I TY JAK SIE MA 1-5 HA BURAKA I CAŁY MAESIĄC DO KOPANIA TO NOŻESZ MAŁYM KOMBAJNEM SIĄ BAWIC A CO JAK CUKROWNIA DA CI DWA DNI ALBO I MNIEJ NA WYKOPANIE BURAKA A WIEM ZE I TAKIE SYTUACJE SIA ZDAZAŁY I CO WTADY ZROBISZ ZOSTAJE CI HOLMER JASLI JEST JAKIŚ W POBLIZU DRUGA SPRAWA TO POLICZ NAPRAWDE SWOJE KOSZTY JAKIE PONIESIESZ NA WYKOP HEKTARA BURAKÓW A ZOBACZYSZ ZE NIEWIELE WIĘCEJ WEZNIE FIRMA KTÓRA CI WYKOPIE HOLMEREM . JESZCZE JEDEN PLUS TO TAKI ZE KOPIĄC HOLMEREM OPÓŻNIASZ ZBIÓR BURAKA PRZEZ CO MASZ PRZYROST NIE TYLKO NA PLONIE ALE I WZRASTA CI GWAŁTOWNIE POLARYZACJA CUKRU A PRZECIERZ PŁACĄ TERAZ ZA CUKIER. SAM OSOBIŚCIE PRZEKONAŁEM SIE O TYM NA WŁASNYM PRZYKŁADZIE KOPAŁEM BURAKI W LISTOPADZIE I POLARYZACJE MIAŁEM SREDNIO 21% A SOMSIEDZI KYÓŻY KOPALI WCZEŚNIEJ MIELI 18-19% DODATKOWO HOLMER TAK NIE UDIJA BURACZYSKA JAK KOMBAJN JEDNORZĘDOWY OWSZEM HOLMER JEST DROGI W EKSPLOATACJI I NICHT NIE KAŻE CI GO KUPOWAĆ NA 10 HA BURAKÓW

Nie wiem jak ty kopiesz buraki ale 5 ha przez miesiąc to sporawo

Ja stollem V100 na dużej działce to hlke kopie godzine

Ja posejdonem kopię haelke trochę dłużej tak do 2 godzin ale na niej wtedy jest tak koło 12t. 1 ha kopię średni 3 dni bez pośpiechu rekord to było 15 godzin ale na ładnym długim kawałku i bez niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

mój rekord neptunem na długim polu bez awari to 1,5h na dzien c360-3p na 2 biegu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

PROCEMT ZANIECZYSZCZEN UZALEŻNIONY JEST OD CUKROWNI JA OSOBISCIE W LUBLINIE PO DOCZYSZCZARCE DOSTAŁEM ŚREDNIO 11% ZDAZAŁY SIE WYZSZE JAK I NIŻSZE PROCENTY.

NIE LUBIE TAKICH CWNIAKÓW CO NAWET KOMBAJNA NA OCZY NIE WIDZIELI A CHWALI SIE ILE ON WYKOPIE NA GODZINE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No czas wykopania jest czasem dośc istotny ale mysle ze ma znaczenie tylko przy dużych areałach ale jak dla mnie ie ma toznaczenia. Słuchajcie nie wciskajcie kitów ze jak puxniej wykopiecie to polaryzacja skoczy to tylko jedna ze składowej która ma udział w polaryzacju cukru w buraku !! Przecież kazdy dobże wie co na to sie składa !! Pozaty co poroponujecie z tym moim Kleinem bo naprawde nie moge bić rekordów bo hydraulika za słaba poradzcie pompy nie sprawdzałem może to pompa nanic ale może ten olej za gęsty jeszcze może zalać LHL46? w nocy się prawie nie da kopac jak mróz bo siłowniki strasznie woną chodza pomóżcie na jakich olejcha jexdzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No czas wykopania jest czasem dośc istotny ale mysle ze ma znaczenie tylko przy dużych areałach ale jak dla mnie ie ma toznaczenia. Słuchajcie nie wciskajcie kitów ze jak puxniej wykopiecie to polaryzacja skoczy to tylko jedna ze składowej która ma udział w polaryzacju cukru w buraku !! Przecież kazdy dobże wie co na to sie składa !! Pozaty co poroponujecie z tym moim Kleinem bo naprawde nie moge bić rekordów bo hydraulika za słaba poradzcie pompy nie sprawdzałem może to pompa nanic ale może ten olej za gęsty jeszcze może zalać LHL46? w nocy się prawie nie da kopac jak mróz bo siłowniki strasznie woną chodza pomóżcie na jakich olejcha jexdzicie ?

A filtry wymieniałeś bo to trochę dziwne bo jak już olej się zagrzeje to nawet i nocą powinien być ciepły jak maszyna ciągle chodzi. Spóść ten co masz i nalej LUX -u niedrogi i jest rzadki ale jak się zagrzeje to może słabo działać. Zobaczysz wtedy co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A filtry wymieniałeś bo to trochę dziwne bo jak już olej się zagrzeje to nawet i nocą powinien być ciepły jak maszyna ciągle chodzi. Spóść ten co masz i nalej LUX -u niedrogi i jest rzadki ale jak się zagrzeje to może słabo działać. Zobaczysz wtedy co jest grane.

Ale jak lux wleje to jak będzie przymrozek to zrobi sie gęsty ja kidyś nalałem go do cyklopa to w zimie nie mogłem nic zrobić

Do filtra to zobacz i sprawdz czy teraz w zbirniku jest gęsty olej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak lux wleje to jak będzie przymrozek to zrobi sie gęsty ja kidyś nalałem go do cyklopa to w zimie nie mogłem nic zrobić

Do filtra to zobacz i sprawdz czy teraz w zbirniku jest gęsty olej

No racja z tym lux em pamiętam jak kiedyś robiłem ogień pod zbiornikim cyklopa żeby szybciej chodził ale jak się rozgrzał to juz chodził.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

W kleinie nie ma filtra jest tylko jakiś magnez czyściutki i jakaś siatka drobna ale wywaliłem ją na wszelki wypadek:) luxu do układu hydraulicznego jakoś się boje...

A moze zalać jakiś olej żadszy albo co ? może pompe mam słaba ?? Remont 800zł troche sporo ale jak hciałem robić i zawiozłem to raczej mówili żeby popatrzeć w kombajnie hmm zawór przelewowy nowy kupiłem... polski pompa wogóle jest inna niz w neptunie na 2 przewody nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LUX też olej kupmel kiedyś żeby zjechać z pola bo mu wąż pękł i olej mu zwiał w Bizonie nalał ON i jechał do domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zastanawiam sie nad kupnem kombajnu do buraków.

Co bardziej polecacie Neptuna czy coś zachodniego.

Jesli moge prosić podajcie jaki ciągnik (chodzi o moc ) muszę zaprządz do kombajnu

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej kup KLEIN 5002 lub 5003 a jak masz więcej kasy to 7000

Do tych pierwszych to Ursus 3512, 2812 lub 360 ale jak sucho to i 330 kopią

Do 7000 to trzęba większy

Ja mam stoll v 100 i kopie nim 360 szybciej idzie jak neptunem 5002,5003

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Dzękuje za rade o kombajnach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

No nie tylko nie polskie kombajny.. sa słabe..najlepsze sa niemieckie jak stolle i kleiny ja mam stolla V50 chyba znaczy jednozedowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam bym kupował stolla v202 fajny kombajnik albo KR2 faje kombajniki pozatym ten pierwszy nie jest wcale taki drogi za 17 moze się uda kupić ale koledzy nma forum mówią że 82KM pryznajmniej tryeba wiec twoj wzbor ale jak chcesy cos mniejsyego to biey niemca kleine0z tey sa oki tzlko uwaga na hzdraulike!! poydro[/code]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja tam bym kupował stolla v202 fajny kombajnik albo KR2 faje kombajniki pozatym ten pierwszy nie jest wcale taki drogi za 17 moze się uda kupić ale koledzy nma forum mówią że 82KM pryznajmniej tryeba wiec twoj wzbor ale jak chcesy cos mniejsyego to biey niemca kleine0z tey sa oki tzlko uwaga na hzdraulike!! poydro[/code]

Ale 82 to minumim czy srednia zalecana moc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem tego ale myśle ża minimum bo znajomy kopie MF100KM hehe ale to widać że z zapasem dużym mocy:)

/edit

Jak w kleinie sobie radzicie z zapychaniem się maszyny w chwaście kopie czasem u zanjomych i są pola zachwaszczone i czasem naprawde cięzko kopać jak zapcha się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja zakladam lancuszki na czyszczarke wszystko wytnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Pozdr dla Centera ja tez mam klein 3000 kopie C-330 dizennie 12 godzin dlugi kawalek 1 ha sprawuje sie super niestety mam do wymiany lancuchy i rolki w zbiorniku jezeli wymieniales daj znac gdzie kupowales czesci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozdro 700 wkońcu ktoś kto ma dobrą maszynke kleina 3000 hehe Ja tego nie robiłem u mnie jest wszystko super ale wiem że od Neptuna nie będzie pasowało musisz chyba samemu sobie zmontować taśme myśle że nie będzie problemu łańcuszki kupisz (jakieś mocne) a tam są łożyska z tego co wiem a nie rolki ale to też napewno dostaniesz. mam pytanie jak Ci podnosi w niskich temperaturach nie masz żadnych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

podnosi super olej jeszcze oryginalny z niemiec, a co do rolek chodzilo mo o kola lancuchowe jezeli masz gg daj namiar to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to moje gg 8843879 A rolki łańcuchowe hmm to ciężka sprawa u mnie są oki myśle że będziesz musiał dorabiać albo przerabiać zamiast łańcuchów dać łańcuch ale taki jak w motorze bo w nowych neptunach tak zrobili

/edit1

Słuchaj a ten olej co masz zalany to nie przypomina Ci LHL46 ? czy jest rzedszy gęstszy ?

/edit2

ktoś wie jak się rozbiera ta siłowniki od kleina od kosza z burakami ? tam nic nie ma z wieszku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MA KTOŚ Z WAS TAKI KOBAJN KLEINE 5002 , CZY ROBILIŚCIE W NIM JAKIEŚ PRZERUBKI CHODZI MI GŁÓWNIE O OBIJAK , BO JAK NIEKTÓŻY WIEDZĄ ORGINALNE PASKI DO OBIJAKA KOSZTUJĄ OK. 30ZŁ A JEST ICH TAM ZE 30 . A ZAMIENIKI Z CZARNEJ GUMY WYTSZYMUJĄ SEZON.MOŻE MACIE JAKIŚ POMSŁ CO STYM MOŻNA ZROBIĆ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi