Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do posejdona założyłem je ze starego paska klinowego i po 7 ha zjechały się koło 2 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja do posejdona założyłem je ze starego paska klinowego i po 7

ha zjechały się koło 2 cm.

TEŻ ROBIŁEM TAKIE WYNALAZKI I BYŁO JAK U CIEBIE , I BARDZO SIĘ STRZĘPIŁY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja do stoll V 100 kupiłem po 8 zł i 10 ha wykopałem i z 5 musze teraz wywałić ale w nim nie ma regulacji wysokości czyszczarki i one tak walą że koło kombajnu tuman kurzu z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja do stoll V 100 kupiłem po 8 zł i 10 ha wykopałem i z 5 musze teraz wywałić ale w nim nie ma regulacji wysokości czyszczarki i one tak walą że koło kombajnu tuman kurzu z ziemi

W STOLLU MASZ TAKIE SAME PASKI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ja mam ten sam problem ale na ten sezon sprubuje łancuchy zamiast tych pasków na obijaczke apropos czy ktos kopie 5211 Neptunem?? daje rade??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam ten sam problem ale na ten sezon sprubuje łancuchy zamiast tych pasków na obijaczke apropos czy ktos kopie 5211 Neptunem?? daje rade??[/quote

U CIEBIE JEST TROCHE INNA ZASADA DZIAŁANIA TYCH PASKÓW BO OBRACAJĄ SIĘ BEZWŁADNOŚCIOWO ,A W KLEINE 5002 PASKI SĄ ŚCIŚNIĘTE GUMOWYMI PRZEKŁADKAMI , KTÓRE UNIEMOŻLIWIAJĄ IM BEZWŁADNOŚCIOWY OBRÓT I OBIJAK JEST ZAMONTOWANY WZDŁUŻNIE PRZEZ CO RÓWNIEŻ NAGARNIA BURAKI NA GWIAZDĘ I CHODZBY SIĘ ZAPCHAŁO TO PASKI NADAL SIĘ KRĘCOŁ DO MOMĘTU KIEDY SIĘ PASEK NAPĘDOWY ZACZNIE ŚLIZGAĆ CO JEST BARDZO DUŻYM PLUSEM WPORUWNANIU Z NEPTUNEM KTÓREGO OBIJACZ ZAMONTOWANY JEST POPRZECZNIE A PASKI PRZESTAJĄ SIĘ OBRACAĆ JAK SIĘ COŚ ZAPCHA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś wie jak rozbiera sie siłowniki od kosza w kleinie 3000 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widziałem tego tłoka ale raczej większość tłoków rozbiera się od góry musisz wbić do środka tą tuleję pomiędzy obudową a tłoczyskiem i wyjąć pierścień a potem dobrze szarpnąć tłoczyskiem i wszystko wyjmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ktoś wie jak rozbiera sie siłowniki od kosza w kleinie 3000 ?

GRZEŚ DOBRZE CI MÓWI JA ROZBIERAŁEM TAKI SIŁOWNIK W KLEINE 5002

SĄ TAKIE SAME , WIĘ OD GÓRY JEST ZABESPIECZENIE W POSTACI DRUTU SPRĘŻYSTEGO PEWNIE TROCHE SIE Z NIM POMORDUJESZ ALE POWINIENEŚ DAĆ RADĘ , PUŻNIEJ JEST DEKIELEK I YU MOŻESZ MIEĆ PROBLEM BO UMNIE PRZEZ SZARPNIĘCIE NIECHCIAŁ WYJĆ WIĘC POPROSIŁEM GO CIŚNIENIEM TZN. PODŁOCZYŁEM CIĄGNIK I RUSZYŁEM DZWIGNIE OTWIERAJĄCĄ KOSZ TŁOCZYSKO SAMO WYSZŁO POD WPŁYWEM CIŚNIENIA , OCZYWIŚCIE MUSISZ TROCHĘ OLEJU ZŁAPAĆ BO BĘDZIE CIEKŁ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam ten sam problem ale na ten sezon sprubuje łancuchy zamiast tych pasków na obijaczke apropos czy ktos kopie 5211 Neptunem?? daje rade??

neptunami to u mnie 330 kopią

5211 bez problemu da rade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj c-330 bedzie za słaby do neptuna z posejdonem OK. Ale z neptunem zetorek powinien latac ja c-360 kopie z Klaine 5000 a to praiw to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da rade jak są normalne warunki

Sąsiad kopie kleine 3000 330 a w sąsidniej miejscowości neptunem ja też jak miałem neptuna to poróbowałem i szło ale kopałem 360 bo nie chciało mi się instalacji na - na mase przerabiać

U mnie w wsi jest taki magik co odkopuje buraki T 25 kleinem 5003 z sieczkarnią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak mniejsza nawet dłuższą ma taśme jak neptun w zbiorniku to samo co w neptunie tylko na górny zaczep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dzięki za pomoc ale tam na górze niema żadnego drutu...:/ nie wiem co robić zakłądzie robią to bez problemu ale i biora kupe kasy a po rozbiurce takiego tłoka nie widać ani śladu jak był rozbierany macie pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W górnej części około 2-3 cm od krawędzi powinno być nacięcie w którym powinien znajdować się ten drut prawie całkowicie schowany. po wyciągnięciu druta szarpnąć tłoczyskiem i powinno wszystko wyjść.

Może być też tak jak napisał Grześ

musisz wbić do środka tą tuleję pomiędzy obudową a tłoczyskiem i wyjąć pierścień a potem dobrze szarpnąć tłoczyskiem i wszystko wyjmiesz.

Widziałem też tłoki z wkręcanym deklem. To powinna być jedno z tych zabezpieczeń. Więc dokładnie go obejrzyj od góry tam musi być coś widać.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oki dzięxx ale wiecie co miałem też w nim problemy z hydrauliką opisywałem je kiedyś wcześniej ostatnio ktoś powiedział mi żebym zalał LHL 32 co myślicie czy to może pomuc ? a do swoich co lejecie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja do neptuna lałem LHL 32 lub 46 do stoll V100 leje takie same oleje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kopie buraki mf 235 nawet nieżle biega podłączałem też mtz tylko napęd wałka dawałem na 1000 ciągnik na wolnych obrotach puka a kombajm mało nie wyskoczy z siebie

/edit

z czego robicie paski do czyszczarki bo fabryczne niewiele wytrzymują ja wykombinowałem i pociołem na paski o szerokośći 2.5 -3 cm starą opone na gilotynie do blachy wytrzymują drugie tyle bo są zbrojone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Do jozekrej: ja tne pasy do czyszczarki z materiału ktorym jest guma zbrojona sznurem czy jak to opisać:kupione w sklepie:

mam stoll-a jednorzędowego i ciagam c355(ciagnik jest w dobrym stanie) kiedy jest mokro to wtedy podczepiam tez c360 ale iedy naprawde jest mokro tzw. masakra:D a w tym roku ok 5ha wykopane w 6 dni przy tym dwa dni były ustawianie maszyny i awarie takie bzdurne to dentka pękła:) ale spoko teraz na dolnym slasku była susza!!!-pażdziernik- i az sie za kombajnem kurzyło dzieki temu można było jechać szybciej 1drogowa gdyż nie przewracało i nie zapychał sie..lemiesze to szły jedna para na póltora dnia powiedzmy, a sieczkarnie do liści jest popsuta:P ale susza sprawiło że to nie miało wpływu na nic gdyż liście schły..ogólnie wg mnie to najlepszy warunki do zbioru ...były sucho wzglednie ciepło:D no i najważniejsze że SUCHO tak jakby w lecie kopać jak sobie przypominam to chyba pierwszy raz tak było aby ziemia na zajazdach to pył sie robił heh-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieźle półtora dnia lemiesz to wiem jakie masz te ze starych garnków !! ale nie ma się co śmiać to jest problem !! nie ma dobrych części!! Ja w tym roku zakupiłem jakiś do rzeczy w Lublinie w Mirexie podobno jakieś dobre kosztowały też i widze ze dobre 2h wkopałem tylko na nich bo zmianiłem jak stare padły i tylko się farba starła:) A tak wogóle to ja do czyszczarki kupuje nowe co roku i tyle i mi wytrzymują sezon. Nie znacie jakiś ludzi znających siena hydraulice w kleinie z woj Lubelskie ??? hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znacie jakiś ludzi znających siena hydraulice w kleinie z woj Lubelskie ??? hehe

A co ci nawaliło i jaki model masz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie znacie jakiś ludzi znających siena hydraulice w kleinie z woj Lubelskie ??? hehe

I co nie udała się z tym siłownikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siłownik w weekend sprubuje, a mam Kleina 3000 a mam problemy z hydrauliką to że jak jest zimno to słabiutko podnosi nawet bardzo słabiutko a jak jest ciepło to dużo lepiej ale wrz nie tak dobże znasz jakiś fachmanów a moze coś sam zaproponujesz pompa, olej hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W LUBLINIE JEST TAKI SKLEP I ZAKŁAD WJEDNYM (HYDROTECH) NA ULICY JANOWSKIE 7 c ,tel . 534-24-65

z tym telefonem to niewiem czy jeszcze jest ten sam numer bo go używałem 2 lata temu

ROBIOŁTAM WSZYSKO CO JEST ZWIĄZANE Z HYDRAULIKĄ , POWINI CI POMUC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi