Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

W LUBLINIE JEST TAKI SKLEP I ZAKŁAD WJEDNYM (HYDROTECH) NA ULICY JANOWSKIE 7 c ,tel . 534-24-65

z tym telefonem to niewiem czy jeszcze jest ten sam numer bo go używałem 2 lata temu

ROBIOŁTAM WSZYSKO CO JEST ZWIĄZANE Z HYDRAULIKĄ , POWINI CI POMUC

Dzięki ale nie przyjeżdzają do maszyn:/ a jak robią to kasa nie z tej ziemi hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dzięki ale nie przyjeżdzają do maszyn:/ a jak robią to kasa nie z tej ziemi hehe

Robią to wielką kasę z tej ziemi. Regeneracja u nich to tyle kosztuje, co gdzie indziej nowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do neptuna co rku robie paski ze starej tsmy od rozsiewacza do wapna kolega zrobił z łańcucha niezbyt grubego ale ogniwka tez sie wycieraja tak naprawde nie ma dobrego pomyslu co sezon trzeba kombinowac. Zastanawiam sie czy nie zmienić neptuna na schmucera (chyba nie tak sie to pisze) bo mi za dzien cieżko 90 arów wykopac a znajomy tym niemieckim 120 kopie

pozdrawiam plantatorów buraka widać ciężkie czasy na nas przychodzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja leje hydrol nawet ten pare groszy tanszy mam przecieki na siłownikach od wysypu to w sezonie musze dolac prawie 2 piątki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lepiej kup KLEIN 5002 lub 5003 a jak masz więcej kasy to 7000

Do tych pierwszych to Ursus 3512, 2812 lub 360 ale jak sucho to i 330 kopią

Do 7000 to trzęba większy

Ja mam stoll v 100 i kopie nim 360 szybciej idzie jak neptunem 5002,5003

A co sądzicie o STOLLu V50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak myslicie , czy 914 bedzie chodzic w stollu v-300 ???? -po równych terenach mazowsza oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie zdaje ze przegiąłes z tym 3 rzędowym kombajnem do tego to 1224 żeby dobrze to chodziło musi byc 40 kM na grządke do 914 kup se V202 stolla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

40KM na radline?, to chyba nie najlepszy przelicznik, skoro mf255 ciąga nornice 3 rzedową, która ma wieksze opory kopania.

a znajomy V 202 przypiął do 3514 bo mu sie 900-tka popsuła i jakos ciągał.

Mam pytanie : czy ktos widział ursusa w stollu V 300? bo mam dylemat ,czy nie przrobic górnego zaczepu, czy go nie skrócic, a napewno trzeba wywalic z niego odboje gumowe.

I jeszcze ciekawi mnie czy nie bedzie mi podrywało przodu z pełnym zbiornikiem,

co prawda w ksiazce jest 120 KM, ale zach. ciagniki są duzo lzejsze, mozna powiedziec ze wagą podobne do 900-tek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez mam stolla v100 z orkanem i pronarem jeżdze na dobrych burakach 2 szsową polbieg i 1,5 ha dziennie spokojnie wykopie

/edit - Wto Sie 29 10:14:08

Niewiecie czy Zetor 7211 z max obciązeniem z przody będzie chodził ze Stolem v202?? na 3 klasie ??

da rade we v 100 mf 255 nic nie czuje a te stolle to dobry sprzet

/edit - Wto Sie 29 10:16:13

ma ktos v202 nie wiem czy da rade z ciągnikiem 80 Km podobno min to 100 prosze o opinie tego sprzetu

bez problemu poradzi a posiada ktoś z was katalog od stolla v100 po polsku moje namiary marcin974@op.pl

/edit - Wto Sie 29 10:25:18

Ja posejdonem kopię haelke trochę dłużej tak do 2 godzin ale na niej wtedy jest tak koło 12t. 1 ha kopię średni 3 dni bez pośpiechu rekord to było 15 godzin ale na ładnym długim kawałku i bez niespodzianek.

zgadza sie 3 nie pełne zbiorniki i hl pełna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym że MF 255 stolla V 100 nie czyjesz gdyby tak było to ja nie kopałbym takim kombajnem 360 tylko MF 255

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Posejdonem wybierałem 1 hektar dziennie, ciągłem go władkiem T-25, ale na długim polu, w jedną strone z ledwością zabierałem w zbiornik i sypałem na Stary z przyczepami, ale wszystko zależy od pola, pogody, organizacji pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś wymienia olej hydrauliczny w Neptunie , Kleinie Stollu jak tak to na jaki? hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hydrauliczny LHL 32 do neptuna lałem i taki do stolla V 100 leje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki własnie zakupiłem 32 wersje zaleje moze coś mi pomoże:D ja już szykuje do buraczków sprzet a wy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie to wygląda to inaczej, ja po sezonie to myje, smaruje robie co trzeba (pózniej mogę zapomnieć o jakiejś usterce), a przed sezonem to wyjeżdzam z garażu i w pole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzięki własnie zakupiłem 32 wersje zaleje moze coś mi pomoże:D ja już szykuje do buraczków sprzet a wy ?

Ja jeszcze słomy nie pozwoziłem najpierw to musze forszaja do kukurydzy naszykować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedam kombajn do buraków, NEPTUN Z413, rok produkcji 1997. Pierwszy wlaściciel, garażowany, sprawny w 100%, stan BDB, cena do negocjacji.

Fotki na maila.

slavomnich@wp.pl

600 753 219 , 600 495 564

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zalałem dzis olejek L-KL32 i jest jakby lepiej ale okaże się jak będą przymrozki... Nasmarowany przejrzany czeka akcji:) hehe w poniedziałek zabieram się za przegląd Monopilla hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jestem ciekaw jak radzicie sobie z chwastem w burakach no ja mam akurat czyste ale jak sąsiad zechce wykopać to dla mnie to nielada wyzwanie hehe ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi