Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie bym takiego kupila le z zbiornikiem na liscie a moze grzes takiego na sprzedarz do 10 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że 5002 to dobre maszynki i 5500 ale wiem że ta czyszczarka ostro też brudzi buraczki które wpadają do kosza wiec.. pewnie procent będzie większy.. hmm moje gg to 8843879

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie bym takiego kupila le z zbiornikiem na liscie a moze grzes takiego na sprzedarz do 10 tys

One standartowo mają zbiorniki na liscie. Sam takiego szukam jest taka maszyna pod Malborkiem a ogłoszenie jest w tej drugiej gazecie wydawnictwa co wydaje Top Agrar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz gdziez zapodzialem ta gazete mozesz mi podac numer telefonu do tego faceta a ty ten komabajn widziales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widziałem Kleina 7000 i powiem wam super maszyna. Niech nikt nie mówi że trzeba jakiegoś ciągnika wielkiego, styka 60KM uciagnie go nawet MF255 tylko aby dobże przód obciążać. A tak wogóle 4m(3) kosz na buraki rozkładany chyb ręcznie. System kopanai taki sam ja w v100. Tu musze przyznać racje piootrowi że widziałem wersje z zasilaniem hydraulicznym z ciagnika ale generalnie są takie i z własną pompą i zbiornikiem:D Gośc mówił mi że 7211 jest w sam raz kopał 4512 i było też super:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uciągnie MF 255 nie daleko mnie ma i nie kopie MF 255 i mówi że nie ma szans nim kopać kopie 80 ikm JD ale moze tobie się uda ja jak odkopuje v100+mf 255 to często widze niebo bo przód podrywa jak popada deszcz to napewno nie da rady ja w tym roku kopałem i popadało delikatnie to 360 miała problemy bo cały czas po liściach się jeździ i ślisko odrazu , ciągnik tańczy

 

Ile ceni tego 7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15tys no fakt że po liściach hmmm ale strasznie wcale ten kombajnik nie wygląda powaga. Żałuje że tura nie kupiłem do MF tylko do ciapka bo by było super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem przełożyć. Dorób sobie mocowanie do MF i będziesz mógł zakładać do którego chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja:D Ale wiecie co podobała mi się taka maszyna Grzesiu a Ty widziałeś taki kombajnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na fotkach. Pomyśl racjonalnie po kiego czorta ci taka maszyna. No chyba że będziesz dokupywał limity i masz trochę buraka do wywalenia. Jak nie zależy ci na liściu to kup Stola V202 dobrego rumaka do tego i cheja.

Ej a czy to prawda że niektóre mogą mieć pędzone koła hydraulicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v202 odpada z względu na brak mocy w gospodarswie.. a ten był by wsam raz do moich maszyn 2h na dzień to nawet super dla mnie Jeśli dobże zrozumiałem pytanie to kleine 7000 ma niektóre elkementy napędzane hydraulicznie ślimaki na podajniku, i gwizade chyba. A ty jaki masz kombajnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co oglądałeś to jaką ma taśme co wali buraki do zbiornika taką jak w stollu bo ten co ma niedaleko mnie taką ma i mi to się nie podobało

 

zadowolony jest też z takiej rzeczy że przez to że hydraulika jest z traktora brana może na nawrotach skręcać oś w kombajnie bez włączonego WOM , mnie skrętnej osi troche brakuje ale dobrze bo sztol ma spory zakres sterowania dyszlem i wałek z podwójnym przegóbem i nie szarpie na skręcie

 

Ja jak oglądałem swojego v 100 to stał obok 7000 a potem oba kombajny przyjechały na 1 naczepie , to mój jest mniej skomplikowany i delikatniejszy z wyglądu tylko 7000 był 5000zł droższy

 

@Grześ tylko v 202 będzie 2x droższy od 7000 no i do v 202 to pasowałoby mieć z 20 ha buraków bo nim powinno sie ok 20 ton buraków wykopać na godzine , u mnie kupił w tym roku v202 i on z ma tyle buraków , kopał JD 6520 , buraki w miare czyste chyba ze góre przyczep przebierali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co oglądałeś to jaką ma taśme co wali buraki do zbiornika taką jak w stollu bo ten co ma niedaleko mnie taką ma i mi to się nie podobało

 

zadowolony jest też z takiej rzeczy że przez to że hydraulika jest z traktora brana może na nawrotach skręcać oś w kombajnie bez włączonego WOM , mnie skrętnej osi troche brakuje ale dobrze bo sztol ma spory zakres sterowania dyszlem i wałek z podwójnym przegóbem i nie szarpie na skręcie

 

Ja jak oglądałem swojego v 100 to stał obok 7000 a potem oba kombajny przyjechały na 1 naczepie , to mój jest mniej skomplikowany i delikatniejszy z wyglądu tylko 7000 był 5000zł droższy

 

@Grześ tylko v 202 będzie 2x droższy od 7000 no i do v 202 to pasowałoby mieć z 20 ha buraków bo nim powinno sie ok 20 ton buraków wykopać na godzine , u mnie kupił w tym roku v202 i on z ma tyle buraków , kopał JD 6520 , buraki w miare czyste chyba ze góre przyczep przebierali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ten gośc tak samo mówił o tym skręcie i taśme właśnie taką jak ty mówisz miał mi też to tak średnioi się podoba ale ona nie ma żadnej spinki jest w całości wiec może być. Dokładnie do v202 to trzeba mieć buraka. A mi zależy w gruncie rzeczy na czasie i jakości zbioru i mysle że 7000 zaspokoi moje oczekiwania. Ale ja bende rozważał kombajn z własną hydrauliką dla mnie to będzi lepiej. Podobno kombajnik ma małą wade zz dużym ciagnikiem przy skręcie w lewo moze zachaczać o ten wirnik koło.. hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno w Życiu niechce znac Kleina juz ja sie nim troche nakopałem i mam go po dziurki V 100 i V 202 to sa kombajny do buraków a jak któs potrafi ustawic to wykopie superr i bez niczego w ciągu 10 h zrobi na dobrym kawałku ( V100) 1,5ha a pozatym Stoll jest niezawodny i spisuje sie super w ciężkich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli jest ktos moze zainteresowany to mam V 50 z aktywnymi wyorywaczami na opchniecei jesli jest ktos zainteresowany tym fajnym kombajnikiem to na gg moze mnie zachaczyc 8870149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie wiezyli ze w Stoll'u V300 chodzi 900tka- fotki.

 

na: ftp://tomgli.no-ip.org

 

Malo tego to wykopała ok. 60 ha.

Jesli bedziecie ieli jakies problemy z dostaniem sie- gg 3596801, jesli nie dostepny to serwer OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy na raz !!, bo mi łacze zapychacie

 

niektóre maja mniejsza rozdzielczosc, bo mialem dac na agrofoto, wiec sie powtarzaja.

 

I co wy na to-niedowiarki????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote znajomy z sąsiedniej miejscowości prowadził 5003 stan z daleka niezły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej widziałem go z podwórka jak jechał drogą

 

za raczej powinno być 5003 ale gdzieś wcieło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...