Skocz do zawartości
Tax-Ator

Średnie ceny nieruchomości rolnych w Kraju

Rekomendowane odpowiedzi

w przedostatni zdaniu powinno byc albo tak jak u nas.

 

Przez ta pomylke zmienia sie sens zdania.

 

 

I jeszcze do tematu:

 

U mnie jest taki glod ziemi, ze sasiad kupil 5ha ziemi-piachu (ja wiem? V-VI klasa) po 12 tys !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Frajer to nie byl. Ten ktos dostal w lape, zeby ne dzielic TPSA na 2, czy tez 3 firmy, ale opchnac w calosci po cenie znacznie ponizej wartosci. w kazdym normalny kraju prywatyzuje sie z mysla o spoleczenstwie, a nie o zastrzyku kasy do budzetu, ale tak jak u nas dla lapowek.

 

Sorki za taki offtopic. Nie obraze sie jak mod go usunie.

 

 

frajer w znaczeniu polacy ogolem. bo co dziala i jest dobre to juz sprzedane albo zaraz sprzedają i przez następne dziesiąt lat będą robic za popychadlo w ręku niemca,francuza czy dunczyka.

zresztą z ziemią jest podobnie. mial u nas jeden angol, pozniej dunczyk teraz nie wiem kto to uprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki glod ziemi, ze sasiad kupil 5ha ziemi-piachu (ja wiem? V-VI klasa) po 12 tys !!!!

u mnie takiej ziemi za 12 tys.teraz byś nie kupił , sąsiad przeszło rok temu tyle dał , a teraz dużo więcej by musiał dać . za trójkę to i ponad 30 tys. dają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to, ze moj sasiad ewidentnie przeplacil. za 12 tys, to u mnie w okolicy sprzedaja IV klase, a on za tyle kupil PIACH. O to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma pomysł ile trzeba dać za działkę 20 h, w jednym kawałku, pod inwestycje, 5 km od planowanej i budowanej autostrady?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inwestycyjna to przecież równie dobrze może kosztować 2 zł za metr jak i 1 tysiąc i więcej , wszystko zależy od położenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tak niskich cen, u mnie okolice Pleszewa zwłaszcza 1 wieś nic poniżej 30 tys. za 1 ha nic nie kupisz. bracia się podbijają taki meksyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Agencja wystawia ziemię do przetargu(IIIb,IVa,b) I ustalili cenę wywoławczą na 17-18tys.za ha+ pokrycie kosztów zasiewów jęczmienia po ok 1500zł/ha.Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 10 tys to ja kupowałem ziemie w marcu ( przewaga IV klasa ) a kiedy był przetarg w maju to była już po 18 tys. POMORSKIE okolice Starogardu Gdańskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś na forum orientuje się w cenie ziemi w powiecie Węgorzewo na Mazurach, gdzieś IV klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sens kupować ziemię na pomorzu,podlasiu i płacić jak za woły jak w lubuskim cena za ha to 5tys zł czyli można kupić 3ha zamiast jednego,jak ktoś jest rolnikiem nie powinno go interesować gdzie mieszka tylko, że ma tani dostęp do ziemi,a ceny są powiedzmy sobie szczerze nadmuchiwane przez ludzi z miast jak to nasz wódz LEPPI Kniaź mówi , którzy kupują po kilkaset ha i myślą że to dobra inwestycja ceny ziemi uśrednią sie i będą w okolicach 8tys zł za ha a Ci co dali więcej niech płaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż dopłaty będą, ale co to za dopłata w kwocie 500-600zł najlepsze jest to,że rolnicy nie liczą swojej pracy,zarabia tylko ten co ma setki ha i zleca skoszenie łąki za 80zł temu sie opłaca bo kupił jak ziemia była jeszcze za 3tys za ha albo taniej Ci co teraz kupują powyżej 10tys za ha to jacyś desperaci liczący, że ziemia skoczy do 50tys jaki sens żadne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ci co teraz kupują powyżej 10tys za ha to jacyś desperaci liczący, że ziemia skoczy do 50tys jaki sens żadne!!!

 

A czy Rolnicy kupujący ziemie chcą ją pózniej sprzedać czy doprowadzic do odpowiedniej kultury i otrzymywać przyzwoite plony zeby np nie kupowac zboza dla inwentarza!!! Według mnie wszyscy chcą się powiekszać i stwierdzam 10 tys to drogo ale jeszcze warto kupowac bo oplacalnosc na rolnictwie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w kujawsko-pomorskim powiat bydgoski to praktycznie ziemi nie można kupic, ostatnio za hektar płaciłem 20 tyś a w sumie kupiłem 3

jak ze spółki po peegerowskiej anr wyrwał 50 ha to niektórzy wylicytowali od 3 do 4 ton pszenicy za hektar dzierżawy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 32 ha i mi teraz 10 przeszło koło nosa bo ciotka mojej zony miała mi zapisac ale pochwaliłem sie ze za 4 ha marchwi dostałem tyle samo kasy co za 4ha buraków no więc ciotka postanowiła sam sprubować z marchwią i dała mi tylkow dzierżawe 2 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile chodzą łąki? Takie w gorszym stanie lekko zabagnione w kawałkach 1 ha, 2ha na wschodzie?

Na wschodzie faktycznie ziemia tania, ale spróbujcie coś kupić to ten kawałek szwagra ten zięcia, a jak ktoś ma to i tak nie chce sprzedać bo się rodzina zleci do dzielenia i niewiele z kasy zostanie, z dzierżawą to samo, nawet są tacy co na dopłaty nie wystawiają

Taka mentalność starych ludzi (ale to tak stronami), a młodzi gonią gdzieś na zachód za robotą i też nic nie obchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania 11,52 ha . klasa ziemi IV i V , w dobrej kulturze rolnej .

cena 20 000,00 PLN za hektar .

tel. 061/ 82-48-948 lub 0606/202-708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranoja 20tys za hektar jeżeli połozone gdzies gdzie idze przekształci na działki budowlane to rozumiem ale tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest rekord 100tys za hektar bo gosciu przeliczyl na m2 i niemiec chcemu tyle dac ja mowie ok ale to paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dał chyba specjalnie cenę zaporową ale i tak znalazł się ktoś kto kupić chce.

 

U mnie w rodzinie brat mojego dziadka też chce sprzedać dom z zabudowaniami i polem ale podobno taka cena że odstrasza wszystkich, chyba rodzina na niego naciska, żeby sprzedał, ale trudno sprzedać coś co się miało przez całe życie więc dał taką cenę żeby nie sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...