Skocz do zawartości
Tax-Ator

Średnie ceny nieruchomości rolnych w Kraju

Rekomendowane odpowiedzi

Doplaty pomimo tego ze rosna to tak naprawde wciaz grosze w porownaniu z europa zachodnia a co bedzie po 2013 nikt nie wie, tak wiec szcerze watpie w to zeby ktos liczac tylko na doplaty byl sklonny placic takie pieniadze. A po 100000 za hektar to mozna kupic ziemie w holandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. A po 100000 za hektar to mozna kupic ziemie w holandii
I należy dodać że takiej samej jakości ziemia w Holandii będzie dużo więcej warta tylko choćby z racji dużo lepszego dla rolnictwa klimatu. Jeśli ziemia by kosztowała 100 tysięcy to trzeba by mieć około 4 tysiące rocznie zysku by odzyskać odsetki które możnaby dostać w banku od tej sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, ze kolega krotsch wiesczy takie ceny..., sadzac z postow jakie zawiera historia jego aktywnosci na tym forum (nie tych ostatnich), zajmuje sie skupowaniem ziemi i jej pozniejsza odsprzedaza. Jesli sie myle prosze o korekte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to tajemnicą to co robię .

Ale ja jestem święcie przekonany , co do tych cen , a że cena minimalna osiągnie 20 000,00 PLN to dam sobie uciąć rękę .

 

pozdrowienia z Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, ze Kolega krotsch ma wiele racji.

W Wielkopolsce ziemia będzie droga, co do innych odległych terenów trudno mi się wypowiadać. Oczywiście cena ziemi jest zależna od jej klasy, położenia, ale pomijając to wszystko, to wystarczy wejść w kilka programów unijnych i ma się już sporo kasy.

Zobaczcie jak wzrosły ceny mieszkań. A ziemia to jest coś takiego, co ani woda, ani ogień nie zabierze.

Ludzie maja sporo kasy do wydania. Na giełdzie robi sie niespokojnie, całkiem możliwe, ze będą pieniądze lokować w ziemi, bo w czym? Poza tym myślą też o dopłatach i widzą w tym interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM,czy ktoś wie może ile można dostać za m2 ziemi przy drodze krajowej którą chcą wykupić pod chodnik.Odezwijcie się Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnie zainteresowany kupnem gospodarstwa rolnego niekoniecznie wyspecjalizowanego w określonej produkcji zwierzecej o powierzchni ok 50ha. Najchetniej na pn. PL a jesli to mozliwe to w woj. warm-mazur. Za wszelkie informacje z góry dziękuje. Pozdrawiam.

mikon67@wp.pl nr gg 3613666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na przetargu(niestety nie wygranym)po tym co zobaczylem jestem w glebokim szoku dzialka 4,7 ha w tym 1,2 ha nieuzytku poszla za 65 ty. Przetarg byl ograniczony ale jedynym rolnikiem ktory bral w nim udzial byl moj ojciec. Wiec jaki jest wogole sens robienia przetargow ograniczonych. PARANOJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj bylem na przetargu(niestety nie wygranym)po tym co zobaczylem jestem w glebokim szoku dzialka 4,7 ha w tym 1,2 ha nieuzytku poszla za 65 ty. Przetarg byl ograniczony ale jedynym rolnikiem ktory bral w nim udzial byl moj ojciec. Wiec jaki jest wogole sens robienia przetargow ograniczonych. PARANOJA

Gdyby ten przetarg był w mojej gminie to na pewno nie poszło by tak tanio (poniżej 14 tys za hektar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w gmine wiśi katka zśrednimi cenami:

 

I-IIIa -- nie pamiętam

IIIb- IVb - 11150zł/ha

V-VI - 77?? zł/ha

 

dwa lata temu 24ha(IIIb - V) poszły za 300 000zł (12500zł/ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że Was dobiję...

U mnie (Mazowsze Zach.) jeszcze kilka lat temu ceny ziemi rolnej oscylowały w

granicach 10 tyś /ha. Odkąd ARR zaczęła płacić za tereny wykupywane pod A2

ceny oszalały.Bo agencja przy średniej cenie 15tyś /ha w handlu międzysąsiedzkim dała 12-30 zł/m.kw.

Ceny działek "prawie budowlanych" dochodzą do 40zł/m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da któryś rolnik 400 000/ha.

Dla wyjaśnienia dodam ,że w okolicy planowany jest zjazd z autostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da któryś rolnik 400 000/ha.

Dla wyjaśnienia dodam ,że w okolicy planowany jest zjazd z autostrady.

 

 

Mało u mnie grunt przy zjeździe z A4 (węzeł krajkowski) poszedł za 5 mln za 1 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przyjmuje każdy zakład ( o czarnego Whisky ) , że w Polsce do końca 2009 :

 

1. Minimalna cena najgorszej ziemi rolniczej osiągnie pułap ca. 20 000,00 PLN

obecnie minimalną cenę określam na ca. 6 000,00 PLN , poniżej tej granicy raczej już nic nie kupimy .

 

2. ceny b. dobrej ziemii rolniczej będą oscylować w granicach 100 000,00 PLN , obecnie średnia cena b. dobrej ziemii ca. 25 000,00 PLN

 

Dlaczego ?

 

* Dopłaty bezpośrednie rosną rocznie o 5 %

 

* Duży wzrost gospodarczy w Polsce

 

* Bardzo duże zainteresowanie kupnem ziemii rolniczej przez ludzi nie związanych z rolnictwem ( rolnicy z marszałkowskiej )

 

* zwiększone zainteresowanie kupnem ziemii przez rolników z UE .

Polska jest coraz korzystniej (pozytywnie ) postrzega w UE ,

brak obcokrajowców z Afryki i Azji , ogólnie mili ludzie , zwiększa się bezpieczeństwo , lepiej działają urzędy itp.

 

Może warto taki zakładzik przyjąć? Z tym postrzeganiem Polskim w EU jest różnie -od wybryku do wybryku (raz Jacek i Placek, raz Giertych i spółka).

Przez 2 lata nie będzie takiego wzrostu (a jeśli bezie to chętnie czarnego prześle paczką).

 

------------

Sprzedaż Mieszkań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dostał 5 mln za hektar to od razu sprzedał bym gosp i kupił 200-250 na pomorzu lub mazurach. Tylko z drugiej strony można nie żle z odsetek żyć lub inwestować w fundusze. Mam nadzieje że przyjdzie krach i mieszczuchy się najedzą ta ziemią. ZIEMIA DLA ROLNIKÓW!!!! A NIE (słowo zostało usunięte) KTÓRZY LICZĄ NA ŁATWY ZYSK Z DOPŁAT!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś po ile hektar w świętokrzyskim??Mam oferte kupna pola o reale 2,5ha.Proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj 09 maja 2007 raczej już nic poniżej 10 000,PLN nie dostaniemy , no może jakieś frajerskie łąki ...

że do 20 000,00 za hektar już niedaleko

ni i jeszcze ten boom gospodarczy napędza ceny , oby tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziasiaj 09 maja 2007 raczej już nic poniżej 10 000,PLN nie dostaniemy , no może jakieś frajerskie łąki ...

że do 20 000,00 za hektar już niedaleko

ni i jeszcze ten boom gospodarczy napędza ceny , oby tak dalej...

 

Dziwne rzeczy opowiadasz,że nic poniżej 10tys sie nie kupi.Ostatnio tzn. około miesiąc temu kupiłem 3ha po 3,8tys za ha większość klasa III. Widocznei masz nakupionych kilkanaście czy kilkadziesiąt ha i liczysz, iż się trafi jeleń na twe orne za 20tys.Ten owczy pęd jest sztucznie nakręcany przez takich jak ty.Wszycy mówią że ceny pojdą w górę i pójdą, ale nie tak szybko i nie do takich cen jakbyś pragnął.Przykład Francja pow. kraju 551tys km2 ludność około 60mln średnia cena 5tys Euro jest to kraj starej UE i co rzucja się ludzie na tą ziemię.A dlaczego droga w Holandii pow.41tys km2 8 razy mniej niz w Polska, ludność 16mln 2,5x mniej niż w Polsce cena 29tys Euro za ha.

Ceny są proporcjonalne do wielkosci kraju.Niemcy 357 tys pow kraju ludność 82 mln cena 9tys Euro za ha.

 

Cena maxymalna w Polsce jaka powina być to 4tys Euro ale to dopiero za pare ładnych lat.Niestety jest inaczej przez takich naganiaczy jak ty.

 

Jakbyś chciał sie czepiać to posiadam juz to moje prawdziwe gospodartswo wystarczajace jak dla mnie .. natomaist podejrzewam ,że o rolnictwie masz takie pojecie jak ja o golfie(tzn są piłeczki i dołki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...