Skocz do zawartości
Tax-Ator

Średnie ceny nieruchomości rolnych w Kraju

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ( okolice Janowa Podl. ) ziemie można znalezc kosztującą nawet 5000 zł/ha, ale niestety V klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajobongo chyba za 38 tys?chyba że gdzieś na księżycu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kąd jesteś bajobongo bo u mnie (wlkp) za 3,8 tys to możesz kupić 7klase 9(znaczy że nic nie warty kawał pustyni pod zalesienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z kąd jesteś bajobongo bo u mnie (wlkp) za 3,8 tys to możesz kupić 7klase 9(znaczy że nic nie warty kawał pustyni pod zalesienie)

jeżeli tylko jest pod zalesienie w planie, to za taka cene jak najbardziej opłaca sie to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście zajęci pracą w polu ?

Proszę podawać najnowsze notowania cen ziemi w Polsce .....

ułatwi to nam podejmowanie decyzji przy kupnie i sprzedaży .

Ceny dalej rosną ? czy dopiero po żniwach zacznie się nowa jazda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracujemy w polu aby zapłacic posrednikom jeszcze wyzsze ceny za ziemie

która ich g. obchodzi a liczy sie tylko kasa... jak dlamnie mozecie sobie nawet wolac 50 tys /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż po prostu wolny rynek – ktoś kto posiada kapitał po to lokuje go w nieruchomości aby potem sprzedać z zyskiem, w międzyczasie nieruchomość może wydzierżawić wieć takie rozwiązanie jest dla niego dużo bardziej korzystne niż lokata, i dużo mniej ryzykowne od inwestycji

Problem w tym że w starych krajach UE grunty rolne może kupić tylko rolnik - aktualnie w Polsce nie potrzeba wykształcenia rolniczego aby kupić nieruchomość rolną, wystarczy być zameldowanym na wsi (nawet dzień wcześniej), niestety ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego okazała się dziurawa jak stary garnek...

Zresztą teraz już jest za późno na jej łatanie, kapitał już został ulokowany w nieruchomości rolne ... wystarczy popatrzeć na średnie ceny (w poprzednich latach rosły 10-30 % na rok) – a przecież dochodowość rolnictwa nie rosła nawet w 1/5 tego tempa, wniosek nasuwa się sam kapiał z poza sektora rolniczego nienaturalnie wywindował ceny nieruchomości rolnych traktując je jako lokaty kapitału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mi powie jak maja sie srednie ceny GUS do tego co dzieje sie na rynku. Wedle gus to ceny ziemi gdzie nigdzie spadlu nawet o 1 tys na hektarze. Patrzac na ich ceny to byl by,m nawet sklonny myslec ze ni bylo by zle gdyby tyle bylo naprawde mozna by bylo dokupic ziemi ale niestety ((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech ktos mi powie jak maja sie srednie ceny GUS do tego co dzieje sie na rynku. Wedle gus to ceny ziemi gdzie nigdzie spadlu nawet o 1 tys na hektarze. Patrzac na ich ceny to byl by,m nawet sklonny myslec ze ni bylo by zle gdyby tyle bylo naprawde mozna by bylo dokupic ziemi ale niestety ((

 

GUS podejżewam bieże dane od notariuszy, a jeśli ktoś kupuje za gotówę to strasznie zaniża cenę aby taksy notarialnej nie płacić i tak to potem wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się niestety ...

już za czasów kiedy zdawałem na uprawnienia z szacowania nieruchomości (2000) mówiono że 3/4 cen tranzakcyjnych to czysta fikcja, stwarzana tylko dla zaniżenia taxy notarialnej i innych podatków ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdarza się też zawyżanie ceny, by uzyskać duży preferencyjny kredyt. Choć z pewnością nie jest to tak często spotykane jak zaniżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość komercyjnych banków zabezpiecza się przed zawyżonymi cenami umów, rządając operatu szacunkowego, ewentulanie zlecając wycenę przez swojego pracownika ... nie znam banku który brałby pod uwagę jedynie cenę tranzakcyjną podczas wyznaczenia wysokości możliwego do pobrania kredytu hipotecznego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ale przecież prawie nigdy zakupowane grunty nie są jedynym zabezpieczeniem kredytu, więc jeśli bank ma dobre zabezpieczenie to i zawyżenie ceny transakcyjnej nie zawsze będzie mu przeszkadzać.

Tym bardziej że są ogromne rozpiętości cenowe ziemi w odległości czasem kilkuset metrów i wyłapanie zawyżenia nie zawsze jest takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Notariusz poinformował mnie iż do umowy darowizny, którą zamierzają sporządzić moi Dziadkowie, potrzebne jest określenie wartości gruntów, których ta umowa ma dotyczyć - od tej wartości wnoszona jest opłata sądowa.

Nie musi to być opinia rzeczoznawcy a jedynie szacunkowe acz prawdopodobne dane....W kwestii gruntów ornych już sprawdziłam na stronie GUSu (dobrze ?źle?), ale mam problem z odnalezieniem ogłoszeń czy stron z cenami za - to zdaje się ściślej nazywa się siedlisko (tzn. działka z domem i zabudowaniami gospodarskimi). To jest województwo mazowieckie, pogranicze powiatów otwockiego i mińskiego.Czy ktoś może mi poradzić gdzie szukać takich informacji?

Nie chciałbym wyjść na jakąś oszustkę czy narażać Dziadków na konflikt z prawem.... Badzo proszę o info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie... Notariusz poinformował mnie iż do umowy darowizny, którą zamierzają sporządzić moi Dziadkowie, potrzebne jest określenie wartości gruntów, których ta umowa ma dotyczyć - od tej wartości wnoszona jest opłata sądowa.

Nie musi to być opinia rzeczoznawcy a jedynie szacunkowe acz prawdopodobne dane....W kwestii gruntów ornych już sprawdziłam na stronie GUSu (dobrze ?źle?), ale mam problem z odnalezieniem ogłoszeń czy stron z cenami za - to zdaje się ściślej nazywa się siedlisko (tzn. działka z domem i zabudowaniami gospodarskimi). To jest województwo mazowieckie, pogranicze powiatów otwockiego i mińskiego.Czy ktoś może mi poradzić gdzie szukać takich informacji?

Nie chciałbym wyjść na jakąś oszustkę czy narażać Dziadków na konflikt z prawem.... :oops: Badzo proszę o info! :mrgreen:

 

starałam się kilka dni temu o kredyt rolniczy i poznałam w BGż ceny jakie w Tym banku obowiązują ; w mazowieckiem to 9 263 zł /ha. Idz do Banku i zapytaj w "odpowiedni sposób"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie... Notariusz poinformował mnie iż do umowy darowizny, którą zamierzają sporządzić moi Dziadkowie, potrzebne jest określenie wartości gruntów, których ta umowa ma dotyczyć - od tej wartości wnoszona jest opłata sądowa.

Nie musi to być opinia rzeczoznawcy a jedynie szacunkowe acz prawdopodobne dane....W kwestii gruntów ornych już sprawdziłam na stronie GUSu (dobrze ?źle?), ale mam problem z odnalezieniem ogłoszeń czy stron z cenami za - to zdaje się ściślej nazywa się siedlisko (tzn. działka z domem i zabudowaniami gospodarskimi). To jest województwo mazowieckie, pogranicze powiatów otwockiego i mińskiego.Czy ktoś może mi poradzić gdzie szukać takich informacji?

Nie chciałbym wyjść na jakąś oszustkę czy narażać Dziadków na konflikt z prawem.... :oops: Badzo proszę o info! :mrgreen:

 

starałam się kilka dni temu o kredyt rolniczy i poznałam w BGż ceny jakie w Tym banku obowiązują ; w mazowieckiem to 9 263 zł /ha. Idz do Banku i zapytaj w "odpowiedni sposób"

 

a jeśli cena jest niższa niż 60 tysięcy za całość to słyszałam ,żę nie płaci się podatku od darowizny- więc może wystarczy że cenę sami jakąś tam podacie - ale najpierw sprawdż czy to możę przejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy darowiźnie gospodarstwa rolnego nie ma znaczenia jaką podasz wartość ziemi bo od ziemi przeznaczona pod uprawy rolnicze jest zwolniona od podatku, wiec jeśli podasz niższą wartość to zapłacisz mniej notariuszowi, inaczej ma sie sprawa z budynkiem mieszkalnym, ale jeśli podasz niższą wartość niż należy to nic się nie stanie, urząd skarbowy przyśle ci pisemko w którym stwierdzi że wartość jest za niska i zaproponuje ci podniesienie tej wartości, ty oczywiście we własnym interesie powinnaś sie zgodzić wtedy jeśli to będzie twój jedyny dom jaki posiadasz bedziesz miała prawo do ulgi mieszkaniowej z tytułu nabycia, jeszcze ulga za pokrewieństwo i w sumie pewnie nic nie zapłacisz, a o dziadków się nie martw oni nie bedą mieli żadnych nieprzyjemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiat sieradzki, woj. łódzkie 7,30 ha w jednym rozłogu, klasa III a i III b

205 000 zł, czyli wychodzi około 28 000 zł za ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile można wycenic działkę budowlaną 0,4 ha, w małej wsi, przy szosie, dookoła zabudowania, bardzo blisko podstawówka i sklep, teren typowo rolniczy, lub na ile ornej ziemi w gorszej lokalizacji ( 4 - 5 klasa) zamienili byście taką działkę budowlaną z przyległymi do niej 4 ha ( 4 klasa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialki w mojej okolicy stoja po 40 -60 zł za metr - małe miasteczka, wieś

a pod poznaniem to 300 - 350 zł/metr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najważniejszy wątek na tym portalu , a tu taka cisza !!!

CZY WYSOKIE CENY ZBÓŻ PRZEŁOŻĄ SIĘ NA WIĘKSZE ZAINTERESOWANIE ROLNIKÓW KUPNEM ZIEMI ?

Teoretycznie będą mieć wiecej kasiory , dopłaty też rosną rocznie o 5%.

Zachodnio - pomorskie ostatnio sprzedałem małe kawałki po 16 000 za hektar .

CZUJE ŻE ZA CHWILE ZACZNIE SIĘ JAZDA JAK Z MIESZKANIAMI W ZESZŁYM ROKU.

Powoli zaczyna się opłacać uprawianie ziemi .

Naszym dużym plusem jest NASZ KLIMAT .

Od 2 -3 lat na południu europy plony są mocno zredukowane przez te ciągłe susze.

Czekamy na rolników z hiszpanii , Makarony i ci co zawsze chętnie tutaj kupują .

JESZCZE TYLKO PARE LATEK I RYNEK SIE ODTWORZY NA KUPNO ZIEMI W POLSCE DLA CHĘTNYCH DO PRACY NA ROLI ZAGRANICZNYCH BAMBRÓW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałeś się kiedyś dlaczego na zachodzie Europy jest tak popularna dzierżawa ziemi, bo jest tak droga że nikogo nie stać na jej kupno, jeśli hektar bedzie kosztował 40 tyś. to kto go kupi? napewno nie zwykły rolnik, bo ten zakup zwracał by mu się dłuuugie lata,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu długie lat ma sie zwracać wiadomo że zwykły rolnik nie kupi bo nie ma tyle kasy ale produkcja cebuli albo temu podobne kilka 2 z 3 lata i sie zwraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz po ile teraz cebula jest?

proponowałbym obciążenie pajaców którzy handluja ziemią jakimś dodatkowym podatkiem ... niepotrzebnie podbijają ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...