Skocz do zawartości
Tax-Ator

Średnie ceny nieruchomości rolnych w Kraju

Rekomendowane odpowiedzi

ale mamy wolny rynek każdy moze robic co chce i sadzic ile cebuli ile mu dusza zapragnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiesz po ile teraz cebula jest?

proponowałbym obciążenie pajaców którzy handluja ziemią jakimś dodatkowym podatkiem ... niepotrzebnie podbijają ceny...

 

No tak tylko jest poważny problem jak to zrobić:

 

1. Aktualnie ustawa rozróżnia ludzi którzy posiadają nieruchomości więcej niż 5 lat i mniej niż pięć lat - ci drudzy są zwolnieni od opłat adiacentckich - nie wiem w jaki sposób możby to zaostrzyć

 

2. Na jakiej podstawie i kto miałby określać kto jest handlujący ziemią a kto prawdziwym rolnikiem i co miałby być kryterium

 

3. Tylko 20% kraju posiada ważne pany zagospodarowania przestrzennego - pozostałą część kraju posiada tylko studia które nie stanowią prawa miejscowego i mają formę ogólnikowych wytycznych - nie można nikomu nakazać prowadzenia działalności rolniczej na gruntach jeśli jest tam tylko studium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiałeś się kiedyś dlaczego na zachodzie Europy jest tak popularna dzierżawa ziemi, bo jest tak droga że nikogo nie stać na jej kupno, jeśli hektar bedzie kosztował 40 tyś. to kto go kupi? napewno nie zwykły rolnik, bo ten zakup zwracał by mu się dłuuugie lata,

 

Ja kupuje za pare tygodni 15 ha w jednym kawałku za przeszło 34 tyś/ za ha a klasa ziemi to 2 - 4. Co wy na to, opłaca się Napewno większość uważa że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ile byscie wycenili grunt z zasadzonym orzechem włoskim i podpisana planem i umowa na doplaty rolno srodowiskowe na 5 lat. Doplaty do h okolo 2500. ?? .grunt klasy IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na ile byscie wycenili grunt z zasadzonym orzechem włoskim i podpisana planem i umowa na doplaty rolno srodowiskowe na 5 lat. Doplaty do h okolo 2500. ?? .grunt klasy IV

 

Jeśli orzechy są nie szczepione powyższa plantacja orzecha włoskiego nie przedstawia większej wartości, oczywiście nie odnoszę sie tu do ceny samego gruntu rolnego.Bo każdy może posadzić sobie te 100-120 krzaków(siewek) i mieć takową dopłatę.Biorąc pod uwagę cenę gruntu to - IV klasa realna cena około 9,5tys zł- średnia krajowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz nie ma tych wysokich doplatdo orzecha. byly jak sie zlozylo wniosek do okolo wrzesnia 2006 roku. teraz sa prawei polowe mniejsze. ale jak ktos sie zalapal to ma przez kolejne 5 lat wysokie doplaty. a przy sprzedazy chyba nie licze samego gruntu. tylko jednak licze orzechy posadzone. podpisane umowy o dolaty. itp itd. zwrot kosztow zakupu gruntu zwraca sie po jakis 6 latach z doplat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz juz nie ma tych wysokich doplatdo orzecha. byly jak sie zlozylo wniosek do okolo wrzesnia 2006 roku. teraz sa prawei polowe mniejsze. ale jak ktos sie zalapal to ma przez kolejne 5 lat wysokie doplaty. a przy sprzedazy chyba nie licze samego gruntu. tylko jednak licze orzechy posadzone. podpisane umowy o dolaty. itp itd. zwrot kosztow zakupu gruntu zwraca sie po jakis 6 latach z doplat.

 

w prow 2007-2013 przewidziane są podobne warunki dopłat do "sadów ekologicznych" w tym orzecha włoskiego zmieniają sie jedynie warunki co do powierzchni z tego co pamiętam w prow 2004-2006 nie było ograniczeń co do powierzchni, prawdopodobnie wnioski rolnośrodowiskowe będzie mozna składać wraz z wnioskami OB w 2008 roku,odnośnie sadzonek ważne jest żeby były szczepione, a nie z siewek bo te powiem szczerze są g... warte no chyba że komuś zależy jedynie na dopłacie równającz z ziemią po 5 latach swoją pseudo uprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam poprzednie posty o cenach ziemi to mi się włos jeży na głowie. Osobiście w tym roku od ANR kupiłem 5 ha IIIb i IV klasa za około 5500 zł/ha. W zeszłym roku kupiłem prywatnie po 4000 zł/ha ponad 5 ha w klasach IV-V. Teraz zamierzam dokupić 7 ha z kawałkiem prywatnie (orne i łąki pół na pół) za około 7000 zł/ha. Powyższe dane dotyczą woj. dolnośląskiego, powiat lwówecki, gmina Lubomierz.

Natomiast rodzice( powiat lubiński, gmina Ścinawa) kupili w tym roku od ANR 8ha (klasa V i chyba trochę IV) za niecałe 5000 zł/ha.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis czytałem ogłoszenie że w okolicy mojej wioski jest 33ary za 35tys, ziemia z agencji nie nadaje sie pod zabudowania bo prawie cały czas woda tam stoi, jest drugi kawałem 1,4 pod lasem 5 klasa nie użytkowany około 15 lat ale jszcze drzewa nie rosna chcą za 1ha 11tys tą agencje chyba poj... to dobrą ziemie 3-5 klasa można kupić po 7 tys od kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis czytałem ogłoszenie że w okolicy mojej wioski jest 33ary za 35tys, ziemia z agencji nie nadaje sie pod zabudowania bo prawie cały czas woda tam stoi, jest drugi kawałem 1,4 pod lasem 5 klasa nie użytkowany około 15 lat ale jszcze drzewa nie rosna chcą za 1ha 11tys tą agencje chyba poj... to dobrą ziemie 3-5 klasa można kupić po 7 tys od kogoś.

Gdzie jest ziemia po 7 tys.?? U mnie za III klasę chcą nawet po 30 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ma znajomy i chyba bede od niego kupował 10 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz Osa niedaleko od Ciebie to agencja łąki 3-5 klasa wystawia po 13tyś/ha.

Za 30tyś to już we Francji można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni tak sobie cenią oferta przetargu przyszła juz po raz 4, jest tam 20 arów sadu i 13 nieuzytków, było napisane że ziemia nie rolna ale była podana klasa gleby i było napisane ze nie jest uzbrojona, znajduje sie około 500m od ostatniego domu we wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30tyś to już we Francji można kupić

jak tak to ja moge sie czuc tak jak bym mieszkal w europie zachodniej bo ceny tranzakcyjne u mnie wynosza od 30 do 35 tysi za ha a znajomy za 0,5 ha dobrze polozonej ziemi rolnej zaplacil 50 tysi a byli tacy co by i 70 dali normalnie paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daleko mnie gościu 2 lata temu dał za nieużytki ponad 90 tys. za 1.25ha. Ale tu była sytuacja że po kupieniu to postawił taki wielki wybiek dla koni. On mówił że mósi to kupić i reszta wysiadła. A ten co sprzedał chciał po 22 póścić za ha. On doznał szoku jak skączył się "przetarg" u niego w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. On mówił że mósi to kupić i reszta wysiadła.
Dobra, ale to kto go podbijał że doszło do takiej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. On mówił że mósi to kupić i reszta wysiadła.
Dobra, ale to kto go podbijał że doszło do takiej ceny

napewno jakis cymbał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma określonej ceny ziemi!!!

 

Ziemia kosztuje tyle, ile ktoś chce dać!

 

To tak jak z kobitkami... jeden bierze sobie kobitkę w zamian za pół litra, dobre słowo i pudełko pralinek... a drugi bierze z nią ślub...

 

No i kto kupił drożej/taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...