Skocz do zawartości
Tax-Ator

Średnie ceny nieruchomości rolnych w Kraju

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej okolicy grunty orne od 25 do 50 tysięcy w zależności od klasy i lokalizacji.Przy drodze krajowej ok 100 tys, ale te idą tylko na działki budowlane (od 20zł za m2) lub jakieś inwestycje. i jak tu powiększać gospodarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wydzierżawic od 100 do 250 hektarów ziemi w polsce klasa ziemi moze obejmowac od I do V klasy wiec czekam na jakąs kolwiek oferte albo pomoc w poszukaniu ??? Sam posiadam małe gospodarstwo rolne z 20 ha jak cos to prosze o odpowiedz lub kontakt:

 

 

przemasss3@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracia rolnicy ile lat wy chcecie odrabiac wasze zakupy jesli za hektar ziemi zaplacice po 20 czy 40 tys. ile trzeba pszenicy sprzedac na ta kase a juz nie mowiac o obcianiu i o zyciu. powiedzcie mi jak wy to robicie ze macie te 20 tys zl na hektar aby kupic bo ja juz na wszystkie sposoby przeliczam i mi nic nie wychodzi co wy siejecie lub co i ile hodujecie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo miłość jest ślepa i jak ktoś się zakocha to zadne pieniądze nie powstrzymają go przed zdobyciem ukochanej, chocby miał później dokładać przez dłuuugie lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przyzwoitej ziemii poniżej 30 tys/ha nie kupi......... ostatnio koleś sprzedał kawałek 5ha po 37tys. za ha

ja pierd......... i jak tu mam się rozwijać? szczerze powiedziawszy zazdroszczę tym co piszą, że u nich można coś niezłego kupić po 20 tys./ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przetargi z ANR 38-42tys hektar ziemia 2klasa troche 3 (przetarg ograniczony) gdzie tu jest sens ile lat trzeba zeby to odrobic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ziemia po Witku znam tooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo witek ty malutki byłes wielki jestes krótki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zniwach kumpel kupil po 14.000 a dzis bardzo nie kupisz, predzej sprzedasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Witold D. wczoraj go nawet w telewizji widzialem skarzyl sie, ze go Maksymiuk oszukal, trfil swoj na swego. Czyli krotko mowiac parada oszustow.

 

P.S nianio masz gg?chcialem troche o tej ukrainie pogadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gg nie mam ale jak założę to spiknę się z tobą wieczorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok 2006 to był rok wzrostu cen mieszkan .

2007 wzrosną ceny domów ,

a od roku 2008/2009 ceny gruntów rolnych wzrosną od ca. 20 000,00 PLN za hektar za najgorszą klase ziemi , w najgorszych regionach Polski , do ca. 100 000,00 PLN najlepsze kąski , mam na myśli oczywiście strikte ziemie rolną , .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swistak siedzi i zawija sreberka..... Nie wiem na jakiej podstawie prorokujesz takie ceny i w jakiej perspektywie czasowej mialyby one osiagnac taki poziom, ale pamietaj o jednym bariera nie do przejscia bedzie brak pieniedzy. Bo kupno ziemi to jest inwestycja i jak kazda inwestycja powinna sie zwrocic w dajacym sie przewidziec terminie. A zakup ziemi po cenach jakie podales i wykorzystanie jej pod uprawe przy dochodowosci jaka jest w rolnictwie to splacanie jej przynajmniej przez 3 pokolenia rolniczej rodziny. No chyba, ze masz na mysli jakies wyjatkowo dochodowe uprawy, ale koka ani marycha pod golym niebem w Polsce nie urosna, za zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby miały być takie ceny to chyba byśmy musieli ruszyć na kolonizację Europy zachodniej, bo zdaje się ceny we wschodnich Niemczech już zbytnio nie odbiegają od cen w niektórych rejonach Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rok 2006 to był rok wzrostu cen mieszkan .

2007 wzrosną ceny domów ,

a od roku 2008/2009 ceny gruntów rolnych wzrosną od ca. 20 000,00 PLN za hektar za najgorszą klase ziemi , w najgorszych regionach Polski , do ca. 100 000,00 PLN najlepsze kąski , mam na myśli oczywiście strikte ziemie rolną , .

 

 

dobre dobre dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być.

W mojej okolicy już są takie ceny.

w tym roku 3 ha V i VI klasy w słabym punkcie( dojazd 3 m.szerokości drogą)gościu chce po 30 tys za ha, a 5 hagleba dobra, ale nie wiem która klasa (penie jakaś II) przy krajowej nr 25 (Ostrów Wlkp-Konin) 15 km od Kalisza poszedł po 100 tys i na razie ciągle uprawiane (w tym roku jakieś warzywka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak być.

W mojej okolicy już są takie ceny.

w tym roku 3 ha V i VI klasy w słabym punkcie( dojazd 3 m.szerokości drogą)gościu chce po 30 tys za ha, a 5 hagleba dobra, ale nie wiem która klasa (penie jakaś II) przy krajowej nr 25 (Ostrów Wlkp-Konin) 15 km od Kalisza poszedł po 100 tys i na razie ciągle uprawiane (w tym roku jakieś warzywka).

To, ze ktos chce takie pieniadze to nie znaczy ze tyle dostanie, a w drugim przypadku chodzi pewnie o ziemie pod jakas inwestycje, skoro jest to grunt przy drodze krajowej, a ze jeszcze jest uprawiany to o niczym nie swiadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tyle nie dostanie, ale taniej niż 20 tysięcy to w okolicy już dawno nikomu nie udało się kupić.

Co do drugiej sprawy to 100 tys to rzeczywiście kosmos, ale 50 tys za I-II klasę to u nas normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje każdy zakład ( o czarnego Whisky ) , że w Polsce do końca 2009 :

 

1. Minimalna cena najgorszej ziemi rolniczej osiągnie pułap ca. 20 000,00 PLN

obecnie minimalną cenę określam na ca. 6 000,00 PLN , poniżej tej granicy raczej już nic nie kupimy .

 

2. ceny b. dobrej ziemii rolniczej będą oscylować w granicach 100 000,00 PLN , obecnie średnia cena b. dobrej ziemii ca. 25 000,00 PLN

 

Dlaczego ?

 

* Dopłaty bezpośrednie rosną rocznie o 5 %

 

* Duży wzrost gospodarczy w Polsce

 

* Bardzo duże zainteresowanie kupnem ziemii rolniczej przez ludzi nie związanych z rolnictwem ( rolnicy z marszałkowskiej )

 

* zwiększone zainteresowanie kupnem ziemii przez rolników z UE .

Polska jest coraz korzystniej (pozytywnie ) postrzega w UE ,

brak obcokrajowców z Afryki i Azji , ogólnie mili ludzie , zwiększa się bezpieczeństwo , lepiej działają urzędy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...