Skocz do zawartości
korsarz

Wybór telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki przymierzam się do zakupu telewizora kiedyś niebyło problemu czarno biały albo kolor puźniej kolor i można było sobie wybrać jakąś firme z telegazetą lub niue ale teraz to jest poważny problem dla mnie. Na jakie parametry trzeba teraz zwrucić uwage żeby nieżałować zakupu, za każdą wypowiedz będe ogromnie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wybierz wielkość ( ile cali ma mieć przekątna ekranu ) pamiętaj o tym , że dużego telewizora nie wstawisz do małego pokoju .

Potem wybierz rodzaj ( LCD , Plazma , LED ) zapytaj sprzedawcy które lepiej odbierają nawet słaby sygnał .

A na koniec zobacz ile prądu ciągnie .

 

UWAŻAJ - w sklepach specjalnie ustawiają słabszy ( mniej nasycony lub za bardzo rozjaśniony ) obraz w tańszych telewizorach tylko po to aby wcisnąć nam te droższe więc gdy już wybierzesz sobie telewizor a jego obraz będzie " nieciekawy " to poproś sprzedawcę aby spróbował ustawić lepszy obraz - czasem to pomoże a czasem nie i trzeba wybrać inny model .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mni interesowałby 25-27cali ale teraz wybór plazma czy lcd czym to sie różni ilu hercowy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są pokazane różnice w budowie ekranów LCD i Plazmy :

http://telewizor.eu/

 

Tutaj troche plusów i minusów tych telewizorów :

http://hdtvmania.pl/2007/10/26/poradnik-plazma-czy-lcd

 

Ieśli chodzi o ilość herców to jest chyba jedna zasada - im więcej tym lepiej - ale mi się wydaje , że to ma znaczenie tylko wtedy gdy masz bardzo dobry sygnał w antenie ( albo gdy masz telewizję HD ) - choć mogę się mylić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard to 50/60 Hz -słaby

100 Hz dla zwykłego zjadacza chleba

a pow 200 Hz cena 5 tys zł

 

a są dostępne takie małe plazmy ????( 25-27 cali )

led jest niby lepszy od lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak już wybierzesz kontkretny markę model to sprawdz ceny w internetowych sklepach w porównywarkach cen np: www.ceneo.pl www.skapiec.pl zawsze można 100-200zł zaoszczędzić a gwarancję i tak daje producent więc nie ma obaw o tę sprawy Pozdrawiam i miłych zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim korsarz zalezy od tego ile kasy masz do wydania

lcd sa tansze od plazmy kupila siostra teraz samsunga 32 cale za 1600 zeta nawet spoko oprocz tych wszystkich hdmi fullhd ma jeszcze jedna fajna nowosc a mianowicie wejscie usb dzieki ktoremu mozesz ogladac filmy prosto z pendraiwa i jak narazie wszystkie filmy typu Xwid i diwix ladnie smigaja i nawet z napisami fajny bajer

a co do plazmy to mysle ze za konkretna tzn co najmniej 42 cale trzeba z 2,5 tys dac ale napewno lepsza jakosc obrazu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto wydać te 2,5 klocka na plazme z którą trzeba się obchodzić jak z jajem wyczytałem że może sie wypalić i chyba jest mniej żywotna niż lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy i koleżanki przymierzam się do zakupu telewizora kiedyś niebyło problemu czarno biały albo kolor puźniej kolor .
Niedawno kupowałem dwa tv więc coś na świeżo. Ekran 32cale płaski to mniej więcej wielkość 21 calowego 3/4, a 42 cale to podobnie jak 29 cali kineskop 3/4. Najpierw kupiłem 32 sony, gdy ustawiłem w mieszkaniu to dopiero zorientowałem się że to maleństwo, później za o wiele mniejsze pieniądze kupiłem LG 50hz fullHD (w styczniu tego roku 2190 zł ) i naprawdę ma dobry obraz a telegazeta to niech się ten sony serii w za 3tysiące schowa, można sobie czytać wszystkie podstrony lub tą którą się akurat chce tylko trzeba poczekać aż się załadują, a w tamtym nie ma takiej możliwości.

 

teraz za 2,500 można już trafić 42 calowego leda, a lcd lub plazmę takowy za niewiele ponad 1500. plazma ma podobno najwyższe zużycie prądu, a led najniższe - mój lcd LG 42 cale zużywa około 150 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz, powiem krotko, jeśli ktoś chce mieć i pokazać przed kumplami, że ma SONY to możesz kupić. Pamiętaj tylko, że oprócz napisu na froncie telewizora niczym on się nie różni od LG, który to koncern produkuje do telewizorów SONY matryce.

Reasumując kupujesz to samo w innej obudowie za pół ceny. Kolega Kserkses ma rację, nie ma co wydziwiać i szukać, nie powiem gdzie mózgu, znajdź z dobrymi parametrami LG i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten LG jest lcd sony led troszke lepszy LG czas reakcji ma lepszy od sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz odnaleźć artykułu, ale ostatnio czytałem, że LED niczym się nie różni od LCD, jest to jedno i to samo. Pojawił sie po prostu teraz nowy chwyt reklamowy żeby to samo sprzedawać drożej.

Jak odnajdę to dam link i poczytacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze im więcej zagłębiam się w temat tym mam większy dylemat ten sony ma taki bajer że wyłancza się jak niema nikogo w pokoju a o tym że producenci mówią że telewizor to led ale to nie jest taki 100% led to terz gdzieś czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale musisz wybrać sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb. Moim zdaniem nie ma co przepłacać za funkcje, których nie będziesz wykorzystywał.

Jak kupowałem swój znajomi również doradzali, doradzali no i doradzili, nabyłem sprzęt z niezliczoną ilością złącz SCART, S-Video, jakieś fire wire i kupę innych (nawet nie wymienię jakich), a wykorzystuję tylko dwa HDMI, za resztę niepotrzebnego badziewia trzeba zapłacić i moge popatrzeć sobie na tylny panel ile to ja w telewizorze mam fajnych łączy - TYLKO PO CO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...