Skocz do zawartości
siewcaabsolutny

Claas, JD, NH a moze cos jeszcze innego??

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie chciałbym w niedalekiej przyszłości nabyć ciągnik o mocy ok 130 KM interesuja mnie marki Claas, JD i NH i chcialbym was prosić o opinie użytkownikow ciagnikow o tej wlasnie mocy, slyszalem ze JD sporo palą o NH mowia ze przy wiekszych ciagnikas oszukuja na mocy nie wiem ile w tym prawdy dlatego prosze o kilka słów komentarza, pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeżeli chodzi o ciagnik JD to mit że dużo palą. Kazdy ciągnik jeżeli ma dobrze dobrana moc do maszynspala optymalnie mało do przerobu czy to bedzie jd nh czy claas. Natomias jeśli cho o Claasa to te ciagniki w takiej mocy jaka chcesz zakupic maja własnie silniki JD co do reszty to takiej wiedzy jeszcze nie posiadam poniewaz sa to maszyny nowe i niewiele moza o awaryjnosci powiedziec. Ja sam ma ciagnik JD i nie nazekam na spalanie ale jak kazdy ciagnik ma wady i zalety.

Natomiast cianiki NH maja silniki Iveco co do spalania nie wiem ale moi sasiedzi maja 3 szt i nie nazkaja. Jeđli chodyi o Claasa to do te pory obsuge tych maszyn prowadzili korbanki ale od tamtego roku powstala siec Claas Polska.

Takze wybor nalezy do ciebie.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witram. potzrebuje instrukcję obsługi do claas 108. oczywiscie w jezyku polskim. kupilem takiego claasa i nie moge odszukac kilku opcji.nie moge wysunac motowideł. dodam ze jest to claas 108 classic z napedem mechanicznym i zwyklym joistikem. na joistiku nie ma opcji wysuwania motowidel. bynajmniej nic takiego nie ma narysowane tam ani nic nie dziala tylko podnoszenie motowidel jest. chyba ze nie dzialaja wysowanie to moze dopatrze sie po przeczytaniu instrukcji.prosze o pomoc i z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, chodzi mi o katalog w wersji elektronicznej np pdf lub cos w tym stylu.prosze rowniez o informacje jesli ktos wie gdzie opcja wysowania tych motowidel moze byc umieszczona z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...