Skocz do zawartości
stanley892

Renault Ares 602 RZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem ostatnio Renault Ares 620 RZ i mam pewien problem. Gdy jade na 4 biegu i na 4 połbiegu to powyżej 1800 obrotów przełacza mi na 3 i nie mogę jechać 4 na pełnej prędkości. Jeżeli ktoś wie co może być nie tak to proszę pisać, dziękuje z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe bedzie to jakis ogranicznik prekości typu eko speed? prawdopobnie przy 1800 obr/min masz ok 40km/h i wciskajac gaz komputer jest tak zaprogramowany by nie przekroczyc 40km/h i dlatego redukuje na 3 polbieg by tej predkosci nie przekroczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to moze byc ten czujnik ale na 1800 obr nie mam maksymalnej mocy 110 km które sa na 2200 obr, przynajmiej tak podaje producent, a moze byc tak ze ten czujnik wysiadł i zmienia mi biegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na moment obrotowy. Czujnik raczej jest sprawny tylko kwestia zaprogramowania komputera na 50km/h. Jezeli dzieje sie to tylko na 4 biegu czyli tym najwzyszym i na 4 polbiegu to na bank jest komuter tak zaprogramowany by nie przekraczac danej predkosci. Serwis pewnie jest w stanie zmienic oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer jest ustawiony na 40 ale przy 1800 obr wątpie ze masz to 40 chyba ze masz blokade na 30 bo tez tak sie zdarza, tak czy tak zmiana biegów przez komputer jest czyms naturalnym i zeby tego nie było serwis czy jakiś inny majster z oprogramowaniem musi zdjąć blokade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...