Skocz do zawartości
Grzes znachor

pasze de heus

Rekomendowane odpowiedzi

mleczko19- poczytaj w internecie nad możliwościami użycia mocznika ( czyt. azotu niebiałkowego ) w żywieniu przeżywaczy, poczxytaj co to jest białko ogólne, czym się rózni od białka pochodzenia paszowego I WTEDY DYSKUTUJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz w z-6 czy z-9 rzepak ,otrebe żytnia i zapewnienia idotów co nie znają sie nan niczym . przykro mi kolego ale na takich marnych komponentach co wynika z atestu dostarczonego przez spółke de heus dobrej paszy nie będzie. a jak widzisz efekty których nie ma , to nieźle cie zbajerowali , w końcu tego ich tylko uczą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie byłem .Troszkę się zawstydziłem bo moje De heaus nie miało byc uwielbieniem

 

Po prostu napisze tak odchowuje cielaki i stosuję Paszę Kaliber Starter równoważnie z preparatem mleko zastępczym Kaliber milk i len milk .Nie spotkałam jeszcze takich pasz po których cielaki w ciągu 12 tyg osiągnie wagę 140kg(jałówki) i nie jest chuda tylko tłusta i zawsze dostaję dobrą cenę bo obecnie 9,5 +vat za kg czyli 1423 pln za sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He śmieszne jest dla mnie to, że kupujecie gówno De heusa. Pasze robione z wytłoków i palmy oraz otręby żytniej, są da was zajebiste, może i mleko dają ale przy takich komponentach powinny być o wiele tańsze, robią z was poprostu osłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He śmieszne jest dla mnie to, że kupujecie gówno De heusa. Pasze robione z wytłoków i palmy oraz otręby żytniej, są da was zajebiste, może i mleko dają ale przy takich komponentach powinny być o wiele tańsze, robią z was poprostu osłów.

 

w końcu wartosciowa wypowiedź w pełni sie zgadzam z Tobą kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleko to nie wszystko... gdzie zdrowotnośc w mojej okolicy jak chcesz pogadac z weterynarzem to szukasz silosu de heus a weterynarz już tam jest...

inseminacja po ich produktach to porażka totalna. somatyka zapalenia po otrębie żytniej z ich produktów na porzadku dziennym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej robić sobie pasze samemu (jak ma się możliwości) zawsze się wie co się daje do środka.

Moja pasza wygląda tak:

pszenżyto (gnieciono-śrutowane, fifty-fifty) - 50%

ddgs kukurydziany - 20%

śruta sojowa - 10%

śruta rzepakowa- 14%

miesz. min wit (Supermix Krowa 300)-5%

sól pastewna -1%

Ma to ( wg obliczeń doradcy) 18% białka 0,9 jpm

Żadnych śmieci - i zawsze tańsze niż np. z de heusa, nawet jak by trzeba zapłacić firmie za zmieszanie ( 5 dych od tony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddgs kurydziany- ma bardzo duze wachanie strawnosci to jego wada. I ta zawartośc białka w paszy moze sie delikatnie różnić przez to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt bo kukurydza przychodzi do przerobu różna i nikt tego jeszcze nie standaryzuje ( nawet w Stanach).

Niemniej jednak nie ma co się od tego bronć, bo WSZYSTKIE MIESZALNE dodają do do paszy.

Ja go używam już 5 lat co roku jest coraz lepszy. Mój pierwszy ddgs był sypki miał raptem 22% bo. Dzś ma po 27-32% jest chętnie pobierany i przez rowy jak i opasy.

Jest opracowane prof. Szulca z AP we Wrocławu jego wyniki z badań. Warto poszukać w necie i sobie poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem Grzes znachor co ci zrobił de heus czy cie zgwałcił czy moze poprostu jestes z innej firmy i pier.olisz takie głupoty naprawde poziom twoich wypowiedzi jest załosny .daje pasze z de heusa 10 lat i nigdy nie mielismy wiekszych problemow z niczym wskaznik zacielen 1.4 porcji na skuteczne zacielenie somatyka stada ponizej 200 tys a dostaja nie mało bo 6-8 kg sa sztuki w stadzie ktore jedza ja od poczatku jedna ma 11 lat druga 10 kilka po 8 i to wlasnie de heus propaguje długowiecznosc krow i zdrowotnosc a ty wypisujesz jakies bajki Wiem ze bardzo boli wszystkich to ze co czwarta krowa w naszym kraju pobiera de heusa ale musza sie z tym pogodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od stycznia weszła opcja oszczędnościowa w deheus porównaj sobie atesty pasz wstecz i wtedy pisz te swoje wypociny .to ze dajesz sie robic w banbuko to twoja sprawa... bo to co robił koudijs i hima było o niebo lepsze od deheus... znam hodowców którzy zmienili pasze deheus na wipasz ,agrocentrum ,provimi ,cehave i teraz wiedzą co to jest porządny produkt, i to ty chyba pracujesz w deheus i zal ci dupe sciska ze sprzedasz deheus leci na łeb ,bo wmojej okolicy z 30 hodowców którzy stosowali te cudo zostało 4 to mówi samo za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to twoja okolica nie jest papierkiem lakmusowym sprzedazy.

po drugie ja biore od nich tylko pasze bo reszta produktow zbytnio nie jest dobra korzystam z josery nutreny pozostałe jakies dodatki czy preparaty mleko zastepcze

po trzecie na tym jak to ty mowisz robieniu w banbuko mam prawie 9tys od sztuki bez zadnych innych srut zbozowych czy pookstrakcyjnych

po czwarte według danych jednak sprzedaz de heusa rosnie bo awansowali na pierwsze miejsce kosztem provimi a w krowie mlecznej maja 25% udziału rynku

po piate nie bede z toba dyskotował bo sprowadzisz dyskusje do swojego poziomu i wykonczysz mnie doswiadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....

po trzecie na tym jak to ty mowisz robieniu w banbuko mam prawie 9tys od sztuki bez zadnych innych srut zbozowych czy pookstrakcyjnych

....

Witam.Nie wnikam w waszą dyskusję,ale jak przeczytałem ten post to pierwsze wrażenie że 9tyś. to Ty na czysto dostajesz na rękę.Czyli propaganda sukcesu.Dopiero w powiązaniu z poprzednim postem zrozumiałem że od jednej sztuki masz 9 tyś. litrów mleka.Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mylisz sie chodziło o wydajność od sztuki ale jakby mi dali 9tys to chetnie bym mowił co kazali mam to gdzies kto jaka pasze daje bo nie kazda krowa jest jednakowa i tyle jak z ludzmi jednemu smakuje to a drugiemu tamto i jedna pasza przynosi efekty un kogos a u innego nie ale jak ktos zaczyna pisac takie brednie ze gowno,ze jakis pakiet oszczednosciowy to poprostu pokazuje ze brak mu rzeczowej argumentacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komodo, to twoja sprawa co dajesz swoim krowom, ja pisze ze zamiast odpadów spożywczych z otrębom , w tej cenie wole dac pasze która ma choć troche dobrych komponentów, bo wiem ze odbije mi sie to na późniejszej zdrowotności króóóóóóóów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili testuje pasze firmy wipasz i jestem zadowolony z jakości. ceny i wydajności a przede wszystkim skończył się koszmar z cystami i ogólnie z rozrodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tej chwili testuje pasze firmy wipasz i jestem zadowolony z jakości. ceny i wydajności a przede wszystkim skończył się koszmar z cystami i ogólnie z rozrodem...

Przezabawne są dywagacje o doniosłym wpływie gotowych mieszanek na jakieś problemy w stadzie. Szczególnie po krótkim okresie od zmiany jednej mieszanki na drugą. Każdy kto produkuje mleko wie że tylko jakość pasz podstawowych ( obecnie właściiwie ogranicza się to do kiszonek bo siano, zielonki, okopowe wychodzą z powszechnego stosowania a szkoda) gwarantuje powodzenie w produkcji i ogólnie zdrowiu. Zbilansowanie dobrych kiszonek podstawowymi produktami jakimi są krajowe zboża i źródła białka a także odpadami z przemysłu spożywczego to dzisiaj dla producenta, którego krowy dają powyzej 8000 l NIE POWINNO STANOWIĆ ŻADNEGO PROBLEMU. W gotowych mieszankach poza wymienionymi przeze mnie wcześniej surowcami nie ma nic innego ( no jeszcze tylko wit i min). Reszta to tylko marketing i bajer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy stosuje ktos z was pasze pelnoporcjowa 20% do krow mlecznych. jestescie zadowoleni z tego produktu?.bo ja nasluchalem sie reklam , kupilem pasze i sie zawiodlem. od 3 dnia podawania paszy wydajnosc zaczela spadac. nie wiem jak byloby z zdrowotnoscia ale wydajnosc powalila mnie z nog. a na to co nie zwrocilem uwagi przed zakupem to sklad mieszanki . PORARZKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...