Skocz do zawartości
rumun19

Technikum Rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Wiitam.Czy możecie państwo mi poradzic na co isc po gimnazjum.Barddzo interesuje sie rolnictwem i chciałbym w przyszłosci iść na role.Interesuje mnie technikum rolnicze ale jeszcze nie wiem gdzie.Czy moglibyscie mi poradzic na co konkretnie isc i najlepiej do jakiej szkoły(miejscowość)

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Katowicach:/.Słyszałem że jest bardzo dobra szkoła w Białymstoku.Czy ktoś może o niej cos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o niej, bo jestem z dolnośląskiego. Obecnie jest co raz mniej szkół rolniczych. Mój brat wybiera się na kierunek Technik Agrobiznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Katowicach:/.Słyszałem że jest bardzo dobra szkoła w Białymstoku.Czy ktoś może o niej cos wie?

 

Czesć

Ja ucze się w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. To prawda, jest to bardzo dobra szkoła rolnicza. Jeśli chcesz pracowac na roli to teraz wręcz konieczne jest ukończenie technikum rolniczego. Po skończonym technikum o takim profilu posiadasz bardzo dużą wiedze na temat produkcjii roślinej, zwierzęcej, mechanizacjii rolnictwa oraz ekonomii.

Jak masz jakieś pytania to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie. Czy ktoś mógłby mi udzielić jakiś informacji o tym Technikum.Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo serdecznie. Czy ktoś mógłby mi udzielić jakiś informacji o tym Technikum.Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi

 

A co chciałbyś wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wszysto!! Po gimnazjum chiałbym się tam wybrać i chce się dowiedzieć co tam wogóle się dzieje w tej szkole, czy nauczyciele dobrze wykładają lekcje i czy napewno się coś z tej szkoły wyniesie. Jeśli ktoś chiałby zemjną o tym pogadać na gg to zapraszam 7077385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś się wybrać do technikum rolniczego w jakim mieście?. Pytasz się o poziom kształcenia, a to zależy od szkoły. W mojej szkole Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku poziom jest bardzo wysoki i napewno dużo byś się nauczył.

Nauka w technikum trwa 4 lata i kończy się maturą oraz egzaminem zawodowym, potwierdzającym twoje kwalifikacje zawodowe. Po zdaniu go, zdobywasz tytuł technika rolnika.

Jeśli chodzi o sam tok nauczania w technikum rolniczym to oprócz przedmiotów ogólnokształcące są też przedmioty zawodowe tj.:

 

- Produkcja roślinna

- Produkcja zwierzęca

- Technologie produkcji roślinnej

- Technologie produkcji zwierzęcej

- Mechanizacja rolnictwa

- Przepisy ruchu drogowego

- Ekonomika i polityka rolna

- Zarządzanie firmą

- Agrobiznes

- Marketing

 

Dodatkowo raz w tygodniu będziesz miał praktyki z produkcji roślinnej, zwierzęcej i mechanizacji - każdy przedmiot ok. roku. Będziesz też miał miesięczne praktyki wiosenne, jesienne i letnie w gospodarstwie szkolnym lub innym (zależnie od szkoły).

 

Szkoła oferuje liczne wyjazdy, szkolenia, kursy dzięki którym będziesz mógł zdobyć uprawnienia do obsługi kombajnu zbożowego czy stosowania środków ochrony roślin. Zdobędziesz też bezpłatnie prawojazdy na kategorię T (ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami dwuosiowymi)

 

Zachęcam Cię, abyś poszedł do technikum rolniczego ponieważ, jeśli chcesz być rolnikiem, to jest to dla ciebie najlepsza szkoła. Otworzy Ci choryzonty myślowe i nauczy wszyskiego, co dobry rolnik powinien wiedzieć. Szkoła da Ci wiedzę, której nie nauczysz się od ojca. Dużo jest osób kończących liceum, którzy przeczytają kilka gazet czy ksiązek i uważają siebie za wykształconych w profilu produkcji rolniczej.

Jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj, a ja postaram się Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciebie rozumiem ten szum w mediach że rolnicy są bogaci. Jeśli chcesz być rolnikię wyjedż na wakacje na wieś. Zobaczysz jaka tam jest robota 24h przez 7 dni w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Katowicach:/.Słyszałem że jest bardzo dobra szkoła w Białymstoku.Czy ktoś może o niej cos wie?

 

ja mieszkam niedaleko katowic(około 20km od kato),jest szkoła rolnicza w ornontowicach,nawet miałem iśc do niej o ale wyszło jak wyszło...,2 lata temu przyjmowali,a teraz słyszałem ze w tym roku nieotwarli tego kierunku bo za mało chętnych było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś z miasta i chcesz iść do TR? Z byka spadłeś?

 

no jakoś dziwnie..,no ale mam dobry przykład:koleś z miasta też mieszkał chyba w kato no i jest weterynarzem i to bardzo dobrym,zna się na rzeczy, jest cierpliwy,wogule jest spoko,no ale teraz niestety powoli się wynosi do częstochowy,tam kupił jakies gospodarstwo,z tego co wiem to konie trzyma,no ale ma w planie dalej być weterynarzem ale niestety juz nie umnie tylko w czestochowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbyś się wybrać do technikum rolniczego w jakim mieście?. Pytasz się o poziom kształcenia, a to zależy od szkoły. W mojej szkole Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku poziom jest bardzo wysoki i napewno dużo byś się nauczył.

Nauka w technikum trwa 4 lata i kończy się maturą oraz egzaminem zawodowym, potwierdzającym twoje kwalifikacje zawodowe. Po zdaniu go, zdobywasz tytuł technika rolnika.

Jeśli chodzi o sam tok nauczania w technikum rolniczym to oprócz przedmiotów ogólnokształcące są też przedmioty zawodowe tj.:

 

- Produkcja roślinna

- Produkcja zwierzęca

- Technologie produkcji roślinnej

- Technologie produkcji zwierzęcej

- Mechanizacja rolnictwa

- Przepisy ruchu drogowego

- Ekonomika i polityka rolna

- Zarządzanie firmą

- Agrobiznes

- Marketing

 

Dodatkowo raz w tygodniu będziesz miał praktyki z produkcji roślinnej, zwierzęcej i mechanizacji - każdy przedmiot ok. roku. Będziesz też miał miesięczne praktyki wiosenne, jesienne i letnie w gospodarstwie szkolnym lub innym (zależnie od szkoły).

 

Szkoła oferuje liczne wyjazdy, szkolenia, kursy dzięki którym będziesz mógł zdobyć uprawnienia do obsługi kombajnu zbożowego czy stosowania środków ochrony roślin. Zdobędziesz też bezpłatnie prawojazdy na kategorię T (ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami dwuosiowymi)

 

Zachęcam Cię, abyś poszedł do technikum rolniczego ponieważ, jeśli chcesz być rolnikiem, to jest to dla ciebie najlepsza szkoła. Otworzy Ci choryzonty myślowe i nauczy wszyskiego, co dobry rolnik powinien wiedzieć. Szkoła da Ci wiedzę, której nie nauczysz się od ojca. Dużo jest osób kończących liceum, którzy przeczytają kilka gazet czy ksiązek i uważają siebie za wykształconych w profilu produkcji rolniczej.

Jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj, a ja postaram się Ci pomóc.

 

 

Ja też chodzę do technikum rolniczego. To co opisujesz jest w każdej szkole. Jednak 4 lata nauki to zbyt krótko żeby się naprawdę dużo nauczyc więc trzeba iśc na studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Corbol

Zgadza sie ale student po liceum nigdy nie dorówna studentowi technikowi rolnikowi a 4 lata to wcale nie tak mało, wkoncu studia trwaja 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem w 4 klasie ale nie w TR.Teraz wiem ze popelnilem blad bo gospodarka mnie bardzo interesuje i zamierzam w przyszlosci gospodarzyc i gdybym sie mogl cofnac do roku 2006 bez apelacyjnie wybralbym technikum Rolnicze ale niestety czasu juz nie cofne ... Znam realia znam robote i nigdy nie uwazalem ze Rolnik zarabia kokosy bo widze jak jest. Poprostu fascynuje mnie praca na roli lubie to i jezeli pojde na studia to napewno cos w tym kierunku.

 

Ja powiem tak jak ktos mimo 16lat ma sprecyzowany plan dzialania to niech idzie do TR bedzie sie uczyl czegos co lubi i gladko skonczy szkole i zna egzamin zawodowy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W województwie pomorskim ostała, się chyba jedna już z nielicznych w kraju szkoła roilnicza w Bolesławowie, główny jej kierunek to hodowla koni. Ma własne gospodarstwo, internat, pięknie położone na kociewiu.

Dodatkowo ma bydło mięsne i zaczyna mieć bydło mleczne.

Jak tam jest zapraszam w ostatni weekend września do Bolesławowa odbędzie sią tam już po raz 14 Kociwewska Wystawa , organizowana przez m.inn Dyrektora szkoły.

A co to przeszkadza, że ktoś jest z miasta?

Ja 35 lat temu też byłem z miasta, poszedłem do szkoły rolniczej i dziś do niego mnie nic nie ciągnie.

Jeżeli jest to wybór świadomy to nic nie stoi na przeszkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu fascynuje mnie praca na roli lubie to i jezeli pojde na studia to napewno cos w tym kierunku.

 

Jeśli Cię fascynuje praca na roli to czemu myślisz o studiach:?: Lepiej czas który spędzisz siedząc na uczelni zamienić go na prace we własnym gospodarstwie. Będzie z tego więcej korzyści, a co najważniejsze zaspokajanie swoich fascynacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to o tych studiach to moze wyniklo tak zeby nie wypasc gorzej na tle innych ale to sie zobaczy bo tak jak mowiles ciezko jest sie oderwac nawet na te 2 soboty w miesiacu zeby jechac na uczelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe to o tych studiach to moze wyniklo tak zeby nie wypasc gorzej na tle innych ale to sie zobaczy bo tak jak mowiles ciezko jest sie oderwac nawet na te 2 soboty w miesiacu zeby jechac na uczelnie.

 

a i checi do nauki juz coraz mniej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego żeby nie wypaść gorzej od innych, trochę dziwnie porównywanie się do innych według mnie. Moim skromnym zdaniem jeśli ma się kończyć byle jakie studia po to tylko alby widniało kilka literek przed naszymi inicjałami to lepiej sobie to odpuścić, bo wiedza zdobyta na takiej uczelni nie wiele będzie nam w życiu potrzebna i tego co się uczyliśmy przez kilka lat będzie trzeba jeszcze szybciej o tym zapomnieć. Choć z drugiej strony zdobyty tytuł zostanie na lata i nasza satysfakcja ze coś takiego posiadamy. Tylko co z tego, jak z tego tytułu nie korzystamy. Ale decyzja należy tylko już do nas samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego żeby nie wypaść gorzej od innych, trochę dziwnie porównywanie się do innych według mnie. Moim skromnym zdaniem jeśli ma się kończyć byle jakie studia po to tylko alby widniało kilka literek przed naszymi inicjałami to lepiej sobie to odpuścić, bo wiedza zdobyta na takiej uczelni nie wiele będzie nam w życiu potrzebna i tego co się uczyliśmy przez kilka lat będzie trzeba jeszcze szybciej o tym zapomnieć. Choć z drugiej strony zdobyty tytuł zostanie na lata i nasza satysfakcja ze coś takiego posiadamy. Tylko co z tego, jak z tego tytułu nie korzystamy. Ale decyzja należy tylko już do nas samych.

 

A co jesli sie konczy kierunkek rolnictwo na renomowanej uczelni np na sggw? Mysle ze kazdy kto moze powinien konczyc studia tylko ze tu jest taki paradoks, im lepsze gospodarstwo i bardziej nowoczeesny rolnik tym mniej czasu. Nawet jesli sie wygospodaruje weekend wolnego to komu sie chce napieprzac do szkoly jesli i tak ledwo zyje. Studia dzienne to juz wogole odpoadaja chyba ze ktos chce uciec ze wsi a byc tylko z nia jakas poznije zwiazany np. pracujac w oderze. Szkoda tylko ze pozniej mieszcuchy nazywaja nas nieukami a nie rozumieja specyfiki naszej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do Ciebie Technik rolnik i uczelni którą wymieniłeś, ale skrót tej renomowanej uczelni za bardzo nic mi nie mówi, może dlatego że nie interesowałem się nigdy takimi kierunkami. Trzeba sobie zadać pytanie czy wiedza teoretyczna którą zdobędziemy na takowej uczelni w pełni wykorzystamy ją w naszym gospodarstwie , co przeobrazi się na zwiększenie dochodu z gospodarstwa. Bo na tym to raczej powinno polegać. Dlaczego piszesz że tryb dzienny w ogóle odpada . Studiując zaocznie wiedza jaką posiądziemy będzie bardzo znikoma, choćby z przyczyn których sam podałeś. Po ciężkim tygodniu brakuje chęci i motywacji do nauki, czegoś co nie będzie nam do niczego potrzebne, poza zaliczeniem przedmiotu. Tak więc wiedza zdobywana na kierunkach rolniczych ma coś wspólnego z naszym gospodarstwem . Według mnie (to jest tylko moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać) czas jaki miało by się spędzić na uczelni, lepiej poświęcić go na pracę we własnym gospodarstwie, powinno przynieść to więcej korzyści. To jest tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGGW - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Ja także nie studiuje bo zająłem się gospodarstwem, ale gdybym mógł to napewno bym to robił bo wiedza zawsze się przyda. Teoria plus Praktyka, to dopiero jest moc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...