Skocz do zawartości
marcin20578

PROSZĘ O RADĘ I OPINIE O PRASIE METAL FACH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam myślę nad zakupem prasy

http://www.metalfach.com.pl/oferta/prasy/z-562-z-rotorem-i-nozami.html i proszę o opinię na temat tej prasy o opinie użytkowników , dodam tylko że mam areał 20 ha i ciągnik 85km.

Prasa głównie by służyła do robienia sianokiszonki ok 100 balotów oraz częściowo do słomy ok 50 szt. Proszę o opinie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokuj z ta prasa, sam mam taka i jestem zalamany i 85km to ciezko bedzie mial zeby dobrze zbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma taką robi MTZ mocy starcza jak nie pojedziesz na wariata dobra do zielonki siana do słomy masakra robił jak wilgła wcześnie rano jak chcesz słomę to nie kupuj z walcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,nikt'' dlaczego nie polecasz tej pras, a dlaczego nie polecacie tej prasy do słomy, a tak poza tym to może inną prasę wybrać tylko jaką tak do 45 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,nikt'' dlaczego nie polecasz tej pras, a dlaczego nie polecacie tej prasy do słomy, a tak poza tym to może inną prasę wybrać tylko jaką tak do 45 tys.
Kolega ma tylko tą bez noży i super beluje słomę i sianokiszonkę ma ją od 2004r i bezawaryjna bardzo sobie chwali ją i ja też taką kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin chce kupic prasę z rotorem a te są produkowane do 2010. Wczesneij nie produkowano pras z rotorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją droga to Marcinie policz czy opłaca sie kupowac prasę na tyle bel. ja przy takiej produkcji to wolałbym kase wydac na coś innego ale to twój wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i się za bardzo nie opłaca dla takiej ilości ale może więcej tego będę robił więc będzie w użytku, a więc zdania są podzielone czy kupić tą czy inna proszę o dalsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No może i się za bardzo nie opłaca dla takiej ilości ale może więcej tego będę robił więc będzie w użytku, a więc zdania są podzielone czy kupić tą czy inna proszę o dalsze opinie
A czemu to musi być prasa z rotorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to tak naprawdę nie musi być z rotorem dokładnie chodzi mi o nową prasę taką aby w szczególności była dobra do sianokiszonki i taka aby można było presowac słomę i była dostosowana do ciągnika o mocy 85km a koszt zakupu takiej prasy może wahać się od 40 do max 50tys. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to tak naprawdę nie musi być z rotorem dokładnie chodzi mi o nową prasę taką aby w szczególności była dobra do sianokiszonki i taka aby można było presowac słomę i była dostosowana do ciągnika o mocy 85km a koszt zakupu takiej prasy może wahać się od 40 do max 50tys. zł
To bierz nową z Metal fachu tylko bez rotora są ok u mnie dużo kolegów ma i nie narzekają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w pełni na temat pras co ja mogę powiedzieć śąsiad miał myśle 2005rok Metal fach wiem jak się męczył przy słomie walce próbował spawarką punktowac aby się nie slizgała słoma nic nie pomogło trochę robił wcześnie rano jak rosa potem najmował do słomy znajomego ,w tym roku jesienią sprzedał firmie co mu przywiozła inną ,w gazecie zobaczył ogłoszenie takiej samej prasy zadzwonił z ciekawości gadu gadu z właścicielem i też potwierdził że sprzedaje bo przy słomie makabra ,inni koledzy chwalą tutaj może mają inne nowszy rocznik fabryka coś zmieniła ,u mnie trzech rolników kupiło Sipme robią usługi cały dzień zadowoleni i jest jedną z najtańszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz gónie do sianokiszonek to kup pasówkę mocno zbijają a to najważniejsze kolega ma i mówi że super robi. Ja ma rolanda 46 z rotorem też ładnie zbija i tnie ale wieksza moc potrzebna. Jak kupisz pasówkę a nie potniesz masy to się uszarpierz przy wydzieraniu. Nie ma złotej recepty na balotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal nie wiem jaka wybrać, a znalazłem na allegro taką aukcje

http://allegro.pl/prasa-rolujaca-z-rotorem-i-nozami-metal-fach-i1384308442.html

 

i zainteresowało mnie to zdanie:

Od 2008 Prasy belujące Z 562 mają wspawywane na walcach komory prążki, w skutek czego zbierana słoma lub zielonka nie ślizga się po walcach, i belka jest bardzo dobrze dobita.

 

Czy może ktoś widział i może to potwierdzić a najlepiej jak by potwierdził jakiś użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie baloty się zatrzymywały i zdarli budowę z innego producenta pras.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nadal nie wiem jaka wybrać, a znalazłem na allegro taką aukcje

http://allegro.pl/prasa-rolujaca-z-rotorem-i-nozami-metal-fach-i1384308442.html

 

i zainteresowało mnie to zdanie:

Od 2008 Prasy belujące Z 562 mają wspawywane na walcach komory prążki, w skutek czego zbierana słoma lub zielonka nie ślizga się po walcach, i belka jest bardzo dobrze dobita.

 

Czy może ktoś widział i może to potwierdzić a najlepiej jak by potwierdził jakiś użytkownik.

moge to tobie potwierdzic i zielonka sie nie slizga ale sloma zatrzymuje sie w komorze wiec te prazki nic nie daja,a zeby dobrze zbic to 80km do czrnego dymu inaczej wychodza snopki,podbieracz niby szeroki a tylko troche wilgotniejsza zielonka to odrazu sie zapycha,no i ten podajnik siatki wogole nie dziala,jedyna rzecz ok to aplikator do zakiszacza,aaa centralne smarowanie to naprawde jest centralne olej leje sie po calej prasie czysta ekologia.

pisales ze masz 20ha to na taki areal to dasz rade i nowa to nowa ale to nie jest jakis cod no nie pospieszysz z nia wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal mętlik w głowie proszę was o poradę jaką prese wybrać taką aby była dobra do sianokiszonki oraz do słomy i aby pasowała do ciągnika 85km i dodam, że musiy być nowa tak do ok 50tys.zł

a co myślicie o warfamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to musi być akurat nowa prasa? nielepiej cos kupić w tej cenie zachodniego? jak dobrze poszukasz to cię zachodnia przeżyje.Inne materiały z których jest wykonana bardziej wytrzymała. Ale to tylko moja skromna uwaga(po to jest forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcin tak z ciekawości ... to co w końcu kupiłeś? U mnie jeden ma tę prasę i ładnie prasuje - wiem bo go wynajmowałem. Fakt, że słomę prasował rano lub wieczorem, ale bez przesady nie było to na pewno z rosą. Owsianka idzie nawet w południe. Słoma nie może być sucha na pieprz. Zresztą prasy walcowe mogą mieć problemy ze zbyt suchą słomą - wiąże się to z "dobijaniem" balotu, taki ich urok. Ja już zakupiłem taką i się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Marcin tak z ciekawości ... to co w końcu kupiłeś? U mnie jeden ma tę prasę i ładnie prasuje - wiem bo go wynajmowałem. Fakt, że słomę prasował rano lub wieczorem, ale bez przesady nie było to na pewno z rosą. Owsianka idzie nawet w południe. Słoma nie może być sucha na pieprz. Zresztą prasy walcowe mogą mieć problemy ze zbyt suchą słomą - wiąże się to z "dobijaniem" balotu, taki ich urok. Ja już zakupiłem taką i się zobaczy.
Ja kupiłem w zeszłym roku i nie żałuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz owijanie siatką a jeśli tak to jaką polecasz?
Ja mam na sznurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja mam ta prase jestem bardzo z niej zadowolony po drobnych przestawieniach prasuje slome o kazdej porze dnia nawet w samo poludnie ,a prasuje to Ursusem C-385 baloty sa dobrze zbite wiec polecam zakup tej prasy.Ostatnio badalem te prase w samo poludnie zrobilem nia 33 belki w godzine .Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...