Skocz do zawartości
Młody Rolnik

Koparki, Ładowarki itp

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście mam cyklopa i co do robienia wykopów - to tylko jak masz łyżke w znakomitym stanie, a i tak wykop jest szeroki. Pożyczyłem kiedyś do kopania pod kanalizacje trola - sprawa znakomita zwrotny, podręczny tylko żeby nim kopać, trzeba mieć taka specjalną łyżke jak maja koparki no i nie nadaje sie do kopania w twardym gruncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1rolli:

mam jcb 526 S i doradził bym ci tę markę, przed kupnem obejrzałem wiele tych maszyn, ale takiej zwrotnej i prostej w obsłudze nie znalazłem, niezastapiony sprzęt w gospodarstwie hodującym bydło mleczne. jak kupujesz to zwróc uwage na wszystkie mocowania ramienia hydraulicznego i stan układu kierowniczego, czy przeguby nie są "wyjechane" i czy jak się olej "rozgrzeje" to pompa hydrauliczna nie opuszcza pod obciążeniem powodzenia w zakupie, wejdź na : www.charteragromasz.pl to sobie obejrzysz pare jcb nowych i używek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście mam cyklopa i co do robienia wykopów - to tylko jak masz łyżke w znakomitym stanie, a i tak wykop jest szeroki. Pożyczyłem kiedyś do kopania pod kanalizacje trola - sprawa znakomita zwrotny, podręczny tylko żeby nim kopać, trzeba mieć taka specjalną łyżke jak maja koparki no i nie nadaje sie do kopania w twardym gruncie.

Jak to jest specjalna łyżka ?

Dlaczego nie nadaje się do twardego gruntu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dodatkowa łyzka podsiebierna a co do twardzej zioemi to może miec poprostu problem bo nie darady nabrac tej łyzki z [powodu za małych parametrów pompy i siłowników:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Wielkopolanin:

mało mi to mówią te cyferki 526 S szczerze mówiąc to w ogóle się nie znam na tych ładowarkach i co znaczy ta prosta obsługa np jakiś Manitou czy CAT ma bardziej skomplikowaną obsługę a propo 4000 mth dla CAT to dużo czy mało bo jest taki w sprzedaży za 80tyś z z VATem z 2000r warto się porywać? ogólnie to ładnie pracuje nie cieknie wyglądowo jest przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wej na tractorpool i sprawdz jak wygląda taki model, ja mam Manitou 7m 3 t udzwigu czyli model MLT730 z 120 konnym silnikiem, manitou róznią sie przekazaniem napędu, to jednyna maszyna która ma ma to rozwiązane w inny sposób niz np JCB CAT itp... ten Cat którego opisujesz może byc niezłym rozwiązaniem za taką cenę wazne jest by sprawdzic jak pracuje napęd chodzi o to czy sie olej nie grzeje w silniku hydraulicznum którym jest napedzana maszyna, mialem kiedys Matbro i z czasem sie zaczął grzac olej czyli ciezko bylo cos pociągnąć taką maszyną i trzeba bylo trzymac na wysokich obrotach zeby ciągnęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te manitou jak są w końcu napedzane a jak reszta? chciał bym żeby mi to wytłumaczono bardziej łopatologicznie tak po chłopsku bo ja naprawdę nigdy czymś takim nie jeździłem do tej pory mecze się 60tką z turem ale oma już jest za mała, czeka mnie spora inwestycja i chciał bym już coś porządnego kupić. I prawdę mówiąc to się nie znam bardzo na tych sprzętach jaka to tam w nich jest elektronika jakie bajery mają czy lepiej kupować na joystic czy lepiej jakąś starszą ze zwykłymi rozdzielaczami. nie wiem w sumie nic o tych ładowarkach ale mi się podobają bo są w miare niskie w wejdą mi we wszystkie drzwi od obory i wysoko podnoszą co mi pomoże w układaniu bel w stodole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mysle o takiej ladowarce i najlepiej za takie pieniadze 60-70 + vat

ale mam wrazenie ze ciezko wyrwac cos dobrego za ta cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy cos sie rozumie przez slowo "dobre".... proponuje przejechac się do dealerów maszyn które interesują i oni wszystko pokażą i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania, wystarczy ze powiesz ze chcesz kupic a on powie co bedziesz chciał wiedzie da nawet pojezdzic, ja jak kupowałem ładowarke to jeden diler proponował zebym pojechal do ich gospodarstwa i dzien popracował takim teleskopem, to dosc dobry pomysl tak mysle, bo mozna zobaczyc jak to wszystko działa i na co zwrócić uwagę. Tak pisząc to cięzko jest wytlumaczyc zasade działania napędu, i róznice wynikające z budowy Strasznie duzo pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

W trolu 350 bardzo wolno obracam sie w bok (w lewo). Coś stuka, a rączka drży.Czy ktoś wie co mogło się stać? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś wie jaka firma robi takie ładowareczki jak tutaj

 

.

LINK nie działa lub zdjęcie wykasowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej stronie można się dowedzieć coś o wymiarach tych ładowarek jcb bo ja musze mieć nie szerszą jak 2,2m bo mam jedne drzwi o szerokości 2,4m i pasowało by mi przez nie wjechać już miałem upatrzonego pięknego CATa ale niestety jego szerokość była 2,45 i klapa wiec teraz pierwsze co muszę sprawdzać to szerokość ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ladowarki teleskopowe to JCB !!!!!!

 

Pierwsza firma na swiecie ktora w 1977r takie cos wzmzslila,

 

inne firmy tylko ten patent skopiowaly

 

podrobki

 

JCB IS THE BEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam koparko-spycharkie białoruś chyba budowlana i problem z podnoszeniem pługa do góry, idzie albo bardzo wolno albo wcale a do dołu bez problemu Jak by ktoś wiedzial o co chodzi prosze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam NH 435A i muszę powiedzieć, że w rolnictwie spisuje się lepiej od swoich konkurentów, którzy nie koniecznie są przystosowani do ubijania kiszonki (mały prześwit)

Proszę mi wierzyć przetestowałem już kilkanaście takich sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić ładowarkę teleskopową, jak sądzicie, jaką lepiej, jcb czy manitou, taką do około 60-70tys zł, na co zwracać uwagę przy zakupie takiej ładowarki i która jest bardziej wytrzymała?

 

 

 

Jeśli masz kupić ładowarkę za 70 tyś to lepiej kup ostrówek za 30 i masz bez porównania masz koparkę i ładowarkę pc rzy jakielkolwiek pracy koparka bardzo się przydaje pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiedziałem gdzie tego posta umieścić...

 

chciałbym kupić kabinę do ładowacza cyklop. w internecie znalazłem tylko jedną firmę- szyszka. napisałem e-mail z zapytaniem o cenę i czekam.

http://www.szyszka.pl/kabiny_do_cyklop.html

macie może jakieś namiary na inne firmy produkujące właśnie kabiny do cyklopa?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koparko-ładowarka Fortschritt T174/2

Poszukuję informacji na temat ustawienia luzów zaworowych. Silnik to dwucylindrowa chłodzona powietrzem IFA 2VD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...