Skocz do zawartości
LewY

Nawozy i nawożenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie, jakie stosujecie nawozy pod rośliny( kiedy i jaka dawka)? które warto kupić, które dają dobry efekt??

 

Pytam bo do tej pory stosowałem głownie saletre, saletrzak superfossfat i troche mocznika, chce jednak przejsc na kilku składnikowe, a tych nigdy nie siałem i nie wiem o nich zbyt wiele. bede wdzieczny za kazdą odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakie rośliny? Różne rośliny potrzebują różnego nawożenia. Po pierwsze nawozy wieloskładnikowe wysiewamy przedsiewnie po drugie w zależności od potrzeb (badania gleby). U mnie najlepsze efekty daje fosforan amonu + sól potasowa. W tym roku nie mieli akurat na magazynie to poszła polifoska 6 bodajże.

Oczywiście do tego wiosną idzie azot w kilku formach tak jak u Ciebie: saletrzak, saletra, mocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sialiście panowie kiedyś nawóz fosfor i potas pod zboża jare na jesień. Jeżeli tak to czy daje to lepsze efekty niż wiosenne nawożenie tymi składnikami. Jaki nawóz azotowy siejecie wczesną wiosną???

A co do tych nawozów to chyba najlepsza będzie polifoska 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saletra dziala najszybciej wiec najlepiej dac ja wczesna wiosna. jeszcze jak by tak dac saletre wapniowa to w ogole bylaby bajka ale to jest nie uzasadnione ekonomicznie bo jest za droga, chyba ze na warzywa to wtedy sie oplaci.

a jakie masz gleby bo od tego tez zalezy nawozenie jesienne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mozesz smialo sprobowac, fosforowe mozesz dawac na 100%, sol potasowa mysle ze tez mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...