Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moja hajnówka sprawóje sie dobrze 8 sezon spala 250 litrów orężady na 1 suszenie.Palę tylko orężadom.Nie chce mi sie już inwestować w dodatkowy piec na drzewo. bardzo jestem z nij zadowolony dobrze sie sprawóje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ci wychodzi z niej suchego tytoniu jakie masz wieszaki.Ja mam suszarnie Mazurkiewicza 120 wieszaków 120 x 30 suchego wychodzi mi blisko 600 kg popalam drewnem mam też palnik na orenżade ale używam go tylko do żółcenia i czasami w nocy jak nie chce mi się wstawać. 4 sezon u mnie . Jak uważacie jest jakaś szansa na opłacalną produkcje w przyszłych latach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pomocy zasiałem tytoń mały kawałek dla siebie ale chcę rozwinąć tą moją plantację tytoni ,tylko mam kłopot z suszeniem i fermętacją .Widzę ze piszą tu sami profesjonalni plantatorzy tytoni.z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. pomocy zasiałem tytoń mały kawałek dla siebie ale chcę rozwinąć tą moją plantację tytoni ,tylko mam kłopot z suszeniem i fermętacją .Widzę ze piszą tu sami profesjonalni plantatorzy tytoni.z góry dziękuję

nr gg 9164851

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAWID DLACZEGO NIE MA CIE NA GG?? BO JA WOLE PISAĆ NA GG JA DO CIEBIE PISZE I NIKT MI NIE ODPISUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAJ WIDZE TWOĄ PROPOZYCJĘ POMYŚLNIE ODEZWIJ SIE A WY DLACZEGO NIC NIE PISZECIE CO U CIEBIE SŁYCHAĆ GOFR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej plantatorzy tytoniu. U mnie nic ciekawego ,siedzi się i sortuje. Sprzedałem blisko 3.5 tony 9 grudnia odwiozę tonę i zostanie jakieś 2 .Jak u was idzie sprzedawanie a szczególnie sortowanie , kto z was najmuje , ile płacicie i jak za to liczycie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj sortujemy z żoną we dwoje 100 kg na dzień sprzedałem 2,5 tony jeszcze mam 2 handlarze jeżdżą płacą po 16 ale nikt im nie chce sprzedawać jak bys skończył to możesz przyjechać i mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic ciekawego ,sortowanie ciąg dalszy. Michał 15 odezwij się na gg to pogadamy bo widzę że na forum to tytoniarzy chyba w ogóle nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich tytoniarzy mam taki mały dylemat . chce bardzo zająć się uprawą tytoniu ale w moim regionie chyba nie wolno uprawiać tą roślinę

bo jakas jest chyba ustawa gdzie mozna a gdzie nie mozna sadzić. rozmawiałem z odbiorcą który sie zajmuje skupem tej rosliny i pisała mi ze mozna uprawiać tytoń wszedzie ale areał nie moze przekroczyć 80 arów i tak sie zastanawiam czy jest to prawda prosze POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyton można uprawiać wszędzie i na dowolnym areale ,jedynym warunkiem jest "prawo do uprawy" i kontraktacja.Musisz być zarejestrowany jako producent.Od nowego sezonu najprawdopodobniej nie będzie dopłat i tytoń może uprawiać każdy.Warunkiem będzie kontraktacja.Nie wiadomo tylko czy brak dopłat nie postawi znaku zapytania nad opłacalnością produkcji gdyż koszt wyprodukowania kilograma tytoniu to ok.6-7 zł ,zależnie od gatunku.Ceny płacone przez przemysł są niestety sporo niższe i oscylują średnio na poziomie ok.2,5-3 zł/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę iść do gminy i tam mi wszystko powiedzą .... i na taką akcyze się długo czeka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w necie czytałem ze tylko poszczegulne regiony mogą sadzć tytoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...