Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:

 

Na tonę gotowej paszy przypada:

-150kg koncentratu BO 36%

-5kg drożdży

-5kg kredy pastewnej

-60kg otrąb pszennych

-780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)

 

Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.

 

Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podać nam info jakie inne pasze objętościowe jedzą krowy i mniej więcej w jakich ilościach. Nie znamy też parametrów tego koncentratu i udział w tej mieszance niewiele nam mówi. Napisz ile daje krowa o najwyższej wydajności, ile dają ci krowy po wycieleniu a wtedy coś pomożemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję

Jak przeliczyłem Twoją paszę to ma 15,5% białka, troszeczkę za mało.

Dawkę, którą podałeś przeliczyłem na moich wartościach pokarmowych.

Komputer pokazał, że krowa, która daje 22 l mleka i zjada to co podajesz nie jest w stanie tego pobrać. Przy 30 kg k kuk i 6 kg pt chce do bilansu tylko 8 kg sianokiszonki. Jak byś dał 25 kkuk to sianolkiszonki 12-13 kg.

Masz za mało białka jelitowego w każdej z dawek. dawka 25 kkuk, 13 sianokiszona 1kg mki zbożowej i 6 kg pt ma najlepsze przełożenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek wielkie dzięki, na pewno wezmę to pod uwagę. Powiedz mi jeszcze jakiego używasz programu do ustalania dawek żywieniowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś podać przykładowe dawki pokarmowe dla byków tak w granicach 500kg(byki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam może ktoś podać przykładowe dawki pokarmowe dla byków tak w granicach 500kg(byki)

A co masz do koryta i czy to HF-y czy mieszańce ( różne zapotrzebowanie)

Daj na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...