Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy pług lemken 110 i 120 majom takom samom szerokość roboczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ale w Lemkenie można samemu zmniejszyć lub poszerzyć szerokość orki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lemkena 140 ,nie ma przy nim regulacji aby coś porzeżyc lub zwęzic ,zresztą jeśli masz na myśli jakiś inny model lemkena to zaraz widac czy są takowe opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Lemken ma regulację nawet te stare z ramą z płaskowników,po nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem a jakiej regulacji mówisz ale ja posiadam dwie śruby rzymskie które służą tylko i wyłącznie do ustawiania pługa ,natomiast jeśli chodzi o ustawienie, ile ma zabierac każdy korpus jest to nie możliwe ,u mnie jest 35 na jeden korpus i więcej nie ma opcji aby to zmienic,korpusów nie można regulowac gdyż są na stałe ,jedynie możesz powojowac i zwiększyc na pierwszym korpusie który idzie zaraz za kołem zamiast 35 cm będzie 40 cm,ale tylko na nim ,ale to jest bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mowisz regulacja jest przy kazdym ale pierwszego korpusu bo reszta to tylko w wybranych modelach typu vario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tam widac to poszerza sie szerokość robocza korpusu ale szerokość robocza całego pługa zostaje bez zmian bo kąt ramy sie nie zmienia tylko kąt samego korpusu

no chyba ze te korpusy "nadciągają" cały pług przez co idzie szerzej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kąt ramy jakie nadciąganie rzecz jest prosta i dająca poszerzenie całej szerokości roboczej pługa,było 4x35=1,4 teraz jest 4x40=1,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bo jezeli pług idzie pod wiekszym kątem to jest wieksza szerokosc a jezeli pod mniejszym czyli bardzie w prostej lini to jest mniejsza szerokość a w tym przypadku rama została na tym samym poziomie wiec szekosc nie moze sie zmienic

przy pługach ze zmienna szerokoscią orki własnie zmiane ustawia sie poprzez zmiane kąta ramy (im bardziej po skosie tym szerzej) lub tez rozsuwa sie korpusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na link agrofoto ,a następnie na S-Piotr wystawione przez, tam znajdziesz parę fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tez napisałem ze pług orze szerzej bo korpusy go "nadciągają" tylko ciekawe ile magą nadciągnąć jeżeli nigdzie nie powinno być luzu (na wieszakach, wieżyczce itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr dzięki już tam poszperałem i wszystko już rozumiem,na początku naszej rozmowy myślałem że masz na myśli inne regulacje szerokości pługa,ale ten patent jak widac jest całkiem dobry

,czyli średnica 10 mm podkładki to wydoli 5 cm więcej?

i oczywiście zakładamy tak przy każdym korpusie po takiej samej podkładce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką regulację poleca sam producent pługa,tylko on zaleca specjalne kliny w miejsce mojego pręta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to dobrze że śnieg pada i można coś poszperac zaraz sobię popatrzę dzięki

S-Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taką regulację poleca sam producent pługa,tylko on zaleca specjalne kliny w miejsce mojego pręta.

 

nie wiedziałem że jestem producentem Powrót do góry

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jarki

 

 

 

Dołączył: 03 Mar 2009

Posty: 1258

Skąd: kuj-pom.

 

PostWysłany: Pią Paź 2 18:55 GMT 2009 Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:

Jak tak dalej będzie z rolnictwem to nie doczeka ten pług kilku lat . Sad

więcej wiary Laughing dorób kliny tak by większa płaszczyzna była

Powrót do góry

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam ,że na początku jak czytałem o tej kombinacji byłem sceptyczny co do tego pomysłu,ale po do głębszym przemyśleniu ma to sens i uważam że nic się nie będzie ścierało ,zostaje tylko dopasowania odpowiednich klinów aby dobrze leżały i na koniec odpowiednie ustawienie pługa, jedno mnie tylko jeszcze zastanawia na ile można sobie pozwolic z tą grubością klinów max.,bo chyba za bardzo nie można przesadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 4x35 na 4x40 poszło gładko no może 4x42-45 powinno wydać,większa szerokość raczej nie wyda,płozy są za długie i mogą wypychać pług a to z kolei doprowadzi do utraty osi uciągu,i jazdę ciągnikiem na skręconych kołach.Co do klinów do wystarczą te pręty,już trochę hektarów przeorałem i nic się nie dzieje.A jeszcze dodam że ta regulacja działa też w drugą stronę z 4x35 na 4x30 lub mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zmienić szerokości pługa przez samo tylko przestawienie korpusów. Przestawienie kąta korpusów wymusi powstanie nacisku na korpusy, te nacisną na ramę, ta na głowicę, a ona na traktor. Jak traktor mały, to go będzie ściągać. Jak duży i nie do ściągnięcia, to powstanie stres na głowicy i na ramie, który kiedyś zaowocuje pęknięciem. Żeby nacisk nie powstał, potrzebne są śruby rzymskie lub siłowniki, które po zmianie korpusów pozwolą zmienić punkt ciągu pługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...