Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do korekty ustawień osi uciągu przez śrubę rzymską to rzecz oczywista,na tym polega poprawne ustawienie pługa (patrz instrukcja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do korekty ustawień osi uciągu przez śrubę rzymską to rzecz oczywista,na tym polega poprawne ustawienie pługa (patrz instrukcja).

No dobra, ale o tym w tych postach poniżej ani słowa, nie ma też wzmianki jakiego pługa dotyczy ta przeróbka. Jeżeli ktoś ma pług bez śrub służących do zmiany punktu ciągu to może dojść do mylnego wniosku, że wystarczy zmienić kąt odkładnic względem słupic i już ma pług poszerzony. A tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że każdy kto posiada jakiś tam pług i nim pracował ,chyba ma trochę oleju w głowie i wyobraźni o jego ustawieniu ,powinien domyślec się jakie tu pługi w grę wchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do korekty ustawień osi uciągu przez śrubę rzymską to rzecz oczywista,na tym polega poprawne ustawienie pługa (patrz instrukcja).

No dobra, ale o tym w tych postach poniżej ani słowa, nie ma też wzmianki jakiego pługa dotyczy ta przeróbka. Jeżeli ktoś ma pług bez śrub służących do zmiany punktu ciągu to może dojść do mylnego wniosku, że wystarczy zmienić kąt odkładnic względem słupic i już ma pług poszerzony. A tak nie jest

 

no dokładnie tak jak mowisz i o tym cały czas pisałem

i nie chodzi o "wyobraznie" czy "olej w głowie" bo było pisane ze "każdy pług Lemken-a" a nie każdy ma tą regulacje S-Piort !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego masz lemkena? że nie ma możliwości takiej regulacji?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc może się mylę ,ale każda szanująca się "obrotówka" pług winna miec regulację

pawlo36 podaj nam przykład jakiegoś lemkena (zdjęcie) który nie da się przestawic i nie posiada takowej regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z 4x35 na 4x40 poszło gładko no może 4x42-45 powinno wydać,większa szerokość raczej nie wyda,płozy są za długie i mogą wypychać pług a to z kolei doprowadzi do utraty osi uciągu,i jazdę ciągnikiem na skręconych kołach.Co do klinów do wystarczą te pręty,już trochę hektarów przeorałem i nic się nie dzieje.A jeszcze dodam że ta regulacja działa też w drugą stronę z 4x35 na 4x30 lub mniej.

 

Hej, a dlaczego płozy są za długie i może dojść do ściągania ciągnika przy większej niż 40 cm na korpus szerokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje domysły nie potwierdzone praktyką (czytaj większym poszerzeniem ),ale może to wypraktykuje i poszerzę do 45cm na skibę ,a o swoich spostrzeżeniach podzielę się na forum.@łomżyniak zauważyłem że bardzo chcesz podważyć skuteczność tego poszerzenia,doszukując się problemów,w eksploatacji pługa.A jaki pług masz w gospodarstwie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moje domysły nie potwierdzone praktyką (czytaj większym poszerzeniem ),ale może to wypraktykuje i poszerzę do 45cm na skibę ,a o swoich spostrzeżeniach podzielę się na forum.@łomżyniak zauważyłem że bardzo chcesz podważyć skuteczność tego poszerzenia,doszukując się problemów,w eksploatacji pługa.A jaki pług masz w gospodarstwie?.

Ja mam zagonowego jakiegoś duńczyka, to jest rzekomo odpowiednik Kvernelanda na okrągłym profilu ramy. 3 skiby na resorze.

@S-Piotr - niczego nie chcę na siłę podważać. Nie rozumiem jak to może działać, według mojego stanu wiedzy działać może na jednym pługu, na innych nie musi. Zmiana kąta odkładni na pługu bez zmiany kąta ramy przyniesie mały pożytek, a uwierz mi że są Lemkeny i są inne marki pługów które mają ramy sztywne. Zmiana kąta ramy w pługach w których się da to zrobić bez zmiany kąta słupic i odkładni spowoduje większe opory orki i zużycie paliwa i elementów roboczych.

Ty w poście napisałeś tylko o 10 mm prętach które wstawiłeś za odkładnię i zwiększyłeś w ten sposób szerokość pracy, to nie napisałeś wszystkiego, bo musiałeś jeszcze przeregulować śruby rzymskie od reg. punktu ciągu, o ile je masz, lub nie regulowałeś nic, bo śrub nie masz, a zwiększona szerokość jest tylko efektem naciągnięcia odkładnic-ramy-głowicy-wieszaków traktora przez opory orki. Tylko tyle chciałem powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszerzyłem teraz na 175cm (jeden przejazd) regulacji(osi ciągu) wystarczyło,ciągnik nie odczuł tej szerokości.Zauważyłem że odkładnia lepiej przykrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...