Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

witam na forum. To prawda że na podlasiu jest chodowla charolaise ale nie wiem czy mają na zbyciu byki . Jak będę wiedział dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory Błażej miałem na myśli salersy.

A od kiedy zacząłeś chodowle bydła mięsnego?

I jeszcze czy masz kiszonkę z kukurydzy a jak tak to czy nie psuje ci się ona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kiszonke psuje sie tylko w tych miejscach gdzie myszy porobiły dziury we folii na pryzmie a tak ogolnie to nie dawalem zakiszacz jak robilismy pryzme tzn chodzilem z konefka i polewalem takim z firmy schaumannn niepamietam nazwy konkretnie,hodowle to w sumie niedawno,zawsze mielismy opasy i mleczne ale z charolaise i salers to od roku zaczynamy charolaise to bedzie stado hodowlane a salers towarowka bo bedziemy mieszac z charolaisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem że F1 salersxcharolaise to super mieszaniec, ciekawe jak sie w praktyce sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na Mazurach znajduje się firma "Agro Skandava", nie wiem czy nie przeinaczyłam nazwy, mają Limki i Salerki, duże stado. Pomysł na połączenie Sal-Ch bardzo mi się podoba, natomiast planuję (hf x sal) X Ch z czystej ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hodowcy zakładają spółkę z pewnym kapitałem i uruchamiają rozbieralnię tusz, która dokonuje rozbioru i konfekcjonuje wyręby z tusz bydła mięsnego.

2. Hodowcy odstawiają różne kategorie bydła do zakładów ubojowych na rozliczenie EUROP - tusze zabiera spółka rozbieralnia. Spółka płaci ubojni tylko za usługę uboju i badanie mięsa. W rozliczeniu zabiera skórę i podroby.

3. Skonfekcjonowane i etykietowane mięso trafia przez dystrybucję spółki do restauracji, hoteli, wybranych sieci sprzedaży w kraju do klientów indywidualnych.

4. Po roku na rynku zaczyna brakować wołowiny kulinarnej z bydła mięsnego, bo wszystko idzie przez rozbieralnię spółki producentów. Konkurencja jak chce kupować to niech daje w końcu opłacalne ceny albo niech sobie sprowadza wołowinę z Europy albo niech sp...... ala na drzewo i zajmie się czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno

Związek niech zacznie porządnie robić ocenę i selekcję - handel niech zostawi fachowcom. Mają u siebie taki burdel w papierach, że sami do końca nie wiedzą co robią. Minister rolnictwa już dawno powinien zamknąć ten interes warszawsko - profesorski. W tym roku zaprosili Francuza to dopiero na Polagrze zrobił wycenę obiektywnie a nie według ustaleń na zarządzie związku jak wcześniej. Jak nie znają się na robocie to niech zatrudnią Czechów albo Niemców. Pokażom tym melepetom jak się robi ocenę, dobiera buhaje, selekcjonuje stada.

Zrzeszenie to pomyłka - tak naprawdę to nie wiemy czym się zajmują i co nam proponują / to co oficjalnie podają to tylko oklepane slogany i puste obietnice/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Hodowcy zakładają spółkę z pewnym kapitałem i uruchamiają rozbieralnię tusz, która dokonuje rozbioru i konfekcjonuje wyręby z tusz bydła mięsnego.

2. Hodowcy odstawiają różne kategorie bydła do zakładów ubojowych na rozliczenie EUROP - tusze zabiera spółka rozbieralnia. Spółka płaci ubojni tylko za usługę uboju i badanie mięsa. W rozliczeniu zabiera skórę i podroby.

3. Skonfekcjonowane i etykietowane mięso trafia przez dystrybucję spółki do restauracji, hoteli, wybranych sieci sprzedaży w kraju do klientów indywidualnych.

4. Po roku na rynku zaczyna brakować wołowiny kulinarnej z bydła mięsnego, bo wszystko idzie przez rozbieralnię spółki producentów. Konkurencja jak chce kupować to niech daje w końcu opłacalne ceny albo niech sobie sprowadza wołowinę z Europy albo niech sp...... ala na drzewo i zajmie się czym innym.

Idealista , ale tak na poważnie to przy odpowiednim zrzeszeniu się ,jest to trudne ale wykonalne w charakterze spółdzielni z udziałami , a przy wykorzystaniu kadry menadżerskiej z zewnątrz z uposażeniem adekwatnym do zysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nieczarujmy sie kiedyś byłem zainteresowany zakupem byka 100% charoleza gość powiedział mi że mam sobie najpierw przyjechać wybrać jakiego chce a pote on dorobi do niego papiery, no chyba coś tu jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a po co robic papiery bykowi jak nie ma klienta na niego i pojdzie na rzez?normalne chyba co sie dziwisz tak samo moge ci zrobic i kazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli ja decyduje że byk nadaje sie do rozpłodu i jest 100% danej rasy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do stad towarowych na dobrą sprawe nie potrzeba licencji bo ona kosztuje

powiedzmy trzymasz 20 byków i na upartego możesz im zrobić licencje ( kiedyś było to 1000 zł teraz nie wiem ile) i sprzedasz 3 do rozpłodu a reszte sprzedajesz na rzeź i jesteś kupe kasy do tyłu

a byk czystorasowy jest bo w stadach pod oceną użytkowości są papiery na to a licencja to coś zupełnie innego

a jak ktoś ma samą towarówke to nawet sens kupna byka z licencją jest wątliwy bo jak wygląda "wycena" takiego byka to chyba każdy kto ma stado pod oceną wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz stado przykladowo ja charolaise w ksiegach i rodzi sie byczek to i odchowujesz go ale niemasz klientow na niego to po co mu robic papiery?kwalifikacje itd. a rodzice sa w ksiegach i sa 100 procent to co on nie jest sto procent jak mu odrazu papierow nie zrobisz?a kto ma decydowac o tym czy do hodowli czy na rzez ja czy ty czy zwiazek?chce to robie papiery nie to olewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno mnie tam nie interesuje zwiazek i wycena w nim zawsze byk u mnie bedzie przywieziony z Francji jalowki tez sa z francji wiec to zawsze bedzie francuska linia i zawsze kazdy kto odemnie kupi byka bedzie mogl sprawdzic jego pochodzeni we francuskim zwiazku,i wtedy masz pewnosc ze jest 100procent.byk zwsze bedzie mial oprocz pomaranczowych kolczykow jeszcze maly okragly zielony z napisem herd book charolaise w uchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wołasz za takiego byka? Z kąd jesteś? Ja w przyszłym roku będe musiał coś kupić bo mój będzie już córki krył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam takiego teraz 19 miesiecy ma 7,5 tys zl bys musial dac.to ten co ja teraz kryje nim,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z Piły jak cos to dzwon 0-889891435,widze ze jestes z wielkopolski zawsze mozesz podjechac zobaczyc.ojciec tego buhaja ma 1600kg i 6 lat.umiesniony dobrze,ten moj ma ok 700kg tak mi wychodzi wedlug tasmy zoometrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w przyszłym roku pokryje swoim bo po moim byku dopiero wiosną tego roku ocieliły sie krowy i mam pare jałóweczek. A takiego mniejszego baz papierów niechcesz sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwon w przyszlym roku przyjedz to sie dogadamy.zobaczysz na miejscu i pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ile u Was płacą za opasy takie ok 650 kg?

mnie proponują 4,50+vat. woj. łódzkie okolice Sieradza

Na podlasiu w okolicach Białegostoku płacą po 5 zł.z vatem/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...