Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma takiej rasy limosine wiec nie moze miec najwiekszej dynamiki wzrostu,jest rasa limousine ale ma we Francji male poglowie 800 tys sztuk w porownaniu do charolaise 1,8 mln bodajże

 

Mądrala.. Brak u w słowie limousine to przez nieuwage. Ale czytać ze zrozumieniem , to warto sie nauczyć, a nie rżnąć besserwisser -a i odpowiadać nie na temat albo obok tematu. Ja o dynamice wzrostu, Pan o aktualnym stanie pogłowia. Wydaje mi sie , że w tym jest drobna różnica.

(Pana Robern przepraszam. To nie było do Pana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w temacie nowości ras mięsnych to spotkałem artykuł o niemieckiej rasie mięsnej uckermarker - krzyżówka simentala z charolaise hodowanej we wschodnich landach Enerdowa. Płodność ma po simentalu a mięso francuskie - znaczy delikatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robicie jak krowa mamka kopie cielaka i odgania go od picia?? Zaczyna mnie to wku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz uwiąż ją na kilka dni tak żeby nie mogła sie obracać a ciele nauczy się samo jakim sposobem doić .Tylko sprawdź czy z wymieniem jest wszystko w porządku.U mnie po wycieleniu pierwiastek są takie problemy i ten sposób pomaga ciele przykleja się do krowy w miejscu gdzie ta nie może go sięgnąć ,a po kilku dniach przyzwyczaja się i jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stara krowa co roku jest to samo, kopie i błodzie, jest uwiązana jak stoje obok niej to nawet niedrgnie jak tylko odejde to strzał i cielak już boi sie podnią podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Może wiecie gdzie można kupić cielaki lub jałówki cielne ras mięsnych?

 

Ile , jakiej rasy, czystorasowe czy mieszańce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma takiej rasy limosine wiec nie moze miec najwiekszej dynamiki wzrostu,jest rasa limousine ale ma we Francji male poglowie 800 tys sztuk w porownaniu do charolaise 1,8 mln bodajże

 

Mądrala.. Brak u w słowie limousine to przez nieuwage. Ale czytać ze zrozumieniem , to warto sie nauczyć, a nie rżnąć besserwisser -a i odpowiadać nie na temat albo obok tematu. Ja o dynamice wzrostu, Pan o aktualnym stanie pogłowia. Wydaje mi sie , że w tym jest drobna różnica.

(Pana Robern przepraszam. To nie było do Pana)

Limousine ma wiekszą dynamike wzrostu chyba przez dobrą reklame w ostatnich latach bo ta rasa jest w Europie od stuleci i ma mniejsze poglowie niz charolaise ktory jest od XIX wieku dopiero notowana takze ja tu widze wieksza dynamike wzrostu gdzie indziej niz Pan kolego.dziwi mnie ze to tylko w polsce taka wielka popularnosc limousine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zmienić troche temat i zapytac co myslicie o zapłodnieniu pierwiastki f2 lm po duzym cielaku( 55kg po urodzeniu!!!) buhajem charolaise?

i 2 krowy f2 hf x lm jedna angusem a druga herfordem

osobiscie nie jestem za czystorasowymi krowami wiec zamiezam troche pokombinowac , moze ktoś stosował takie krzyżowanie i podzieli sie informacjami jak sie wybijają takie mieszance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentowania możesz zrobić wszystko, tylko co chcesz osiągnąć?Różnorodność masz wtedy gwarantowaną, ale co dalej? hfxlmxch jest bombowy, nie wiem jak się wybija, ale wygląda nieźle (taki popielaty stwór). Do jakiej wagi opasasz? Bo choć angus i hereford to piękne zwierzaki, ma prawo taki dzieciak otłuścić się szybciej niż inne. Niestety zwierz nie na nasze warunki, chyba że przeniesiemy się na wielkie hamerykańskie farmy.

Matki z nich super, ale coś trzeba wybrać, poza tym zdarza się że kupcy ostro kręcą nosem na białe głowy, więc to z miejsca hereforda może dyskwalifikować? Osobiście jestem zwolenniczką dużej ramy, więc polecam charoleza, salersa, simentala, a potem nic tylko zamontować kupę mięśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hodowac przez samo h sie pisze też mnie wkurzaja.i jeszcze wiele innych rzeczy jak brak wykształcenia wsrod rolników

 

A mnie bardziej wkurza brak kultury ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wyglada u mnie tak ze kupuje 2-3 dniowe cieleta od znajomego co ma w pieron krów i wiekszosc jest krzyżowane z lm wiec dostaje produkt(jesli mozna to tak nazwać) nawet dobry bo przy opasie jaki stosuje czyli do wagi ok 650kg buhajki wybijają sie na 58-60% gdzie buhajki hf jakie posiadam tylko na 53% karmiąc tak samo a mieszaniec kosztuje mnie tylko 100 zł wiecej.

Ale wracajac do tematu postanowiłem hodować dodatkowo ok 10 krów cały rok na pastwisku i w tym momecie mam już 3 krowy hf x lm i zastanawiam sie z czym krzyzowac, jestem jeszcze przed trzydziestką wiec moge sobie pozwolić na mały eksperyment i sprawdzić jakie rasy u mnie bede sie sprawdzać. Dzisiaj czytałem o BBB i zastanawiam sie czy nie spróbować również tego. A jesli chodzi o sprzedaż to wszystkie sztuki odstawiam do zakładów miesnych z kótrymi mam umowe indywidualną wiec dla mnie liczy sie tylko wybicie rzeźne buhajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli produkujesz na wbc, to polecam ewentualne wykorzystanie trzech ras do krzyżowania: salers, limousine, charolais. Z belgiem trzeba uważać na jakość paszy, bo inaczej nie pokaże tego co ma w sobie, no i nie zapładniać charolaisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli produkujesz na wbc, to polecam ewentualne wykorzystanie trzech ras do krzyżowania: salers, limousine, charolais. Z belgiem trzeba uważać na jakość paszy, bo inaczej nie pokaże tego co ma w sobie, no i nie zapładniać charolaisem.

czemu nie zapladniac charolaisem?jak masz indeks powyzej 110 INais to cielaki rodza się max 45 kg to czemu nie?nalezy tylko kryc tymi przebadanymi na latwosc wycielen i niska mase urodzeniowa,a belgi w mieszancach tez male wychodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię żeby tego nie robić, natomiast trzeba wziąć parę rzeczy pod uwagę. Po pierwsze szeroką miednicę ( z hfxbbb może być różnie) po drugie kilka wycieleń już odhaczonych. A to z tego powodu, że kilkanaście % populacji ch ma w sobie gen multidupki taki sam jak ma bb. I wtedy mamy sytuację taką, że 50% bb rodzi 100% bb. Przetestuję to kiedyś, ale na starszych krowach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale charolaisy nie maja podwojnego umiesnienia tylko piemontese i bbb z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sytuacja wyglada u mnie tak ze kupuje 2-3 dniowe cieleta od znajomego co ma w pieron krów i wiekszosc jest krzyżowane z lm wiec dostaje produkt(jesli mozna to tak nazwać) nawet dobry bo przy opasie jaki stosuje czyli do wagi ok 650kg buhajki wybijają sie na 58-60% gdzie buhajki hf jakie posiadam tylko na 53% karmiąc tak samo a mieszaniec kosztuje mnie tylko 100 zł wiecej.

Ale wracajac do tematu postanowiłem hodować dodatkowo ok 10 krów cały rok na pastwisku i w tym momecie mam już 3 krowy hf x lm i zastanawiam sie z czym krzyzowac, jestem jeszcze przed trzydziestką wiec moge sobie pozwolić na mały eksperyment i sprawdzić jakie rasy u mnie bede sie sprawdzać. Dzisiaj czytałem o BBB i zastanawiam sie czy nie spróbować również tego. A jesli chodzi o sprzedaż to wszystkie sztuki odstawiam do zakładów miesnych z kótrymi mam umowe indywidualną wiec dla mnie liczy sie tylko wybicie rzeźne buhajka

jak caly rok na pastwisku to krzyzuj salersem beda dobre matki do chowu ekstensywnego mleczne,spokojne,opiekuncze itd. a stado podstawowe ktore stworzysz mamek salersow kryj charolaisem i wycielenia zawsze latwe sa,nie ma innej opcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sytuacja wyglada u mnie tak ze kupuje 2-3 dniowe cieleta od znajomego co ma w pieron krów i wiekszosc jest krzyżowane z lm wiec dostaje produkt(jesli mozna to tak nazwać) nawet dobry bo przy opasie jaki stosuje czyli do wagi ok 650kg buhajki wybijają sie na 58-60% gdzie buhajki hf jakie posiadam tylko na 53% karmiąc tak samo a mieszaniec kosztuje mnie tylko 100 zł wiecej.

Ale wracajac do tematu postanowiłem hodować dodatkowo ok 10 krów cały rok na pastwisku i w tym momecie mam już 3 krowy hf x lm i zastanawiam sie z czym krzyzowac, jestem jeszcze przed trzydziestką wiec moge sobie pozwolić na mały eksperyment i sprawdzić jakie rasy u mnie bede sie sprawdzać. Dzisiaj czytałem o BBB i zastanawiam sie czy nie spróbować również tego. A jesli chodzi o sprzedaż to wszystkie sztuki odstawiam do zakładów miesnych z kótrymi mam umowe indywidualną wiec dla mnie liczy sie tylko wybicie rzeźne buhajka

jak caly rok na pastwisku to krzyzuj salersem beda dobre matki do chowu ekstensywnego mleczne,spokojne,opiekuncze itd. a stado podstawowe ktore stworzysz mamek salersow kryj charolaisem i wycielenia zawsze latwe sa,nie ma innej opcji!
jak chcesz eksperymentowac to zrob 5 mieszncow z lim i 5 z salersem-te z lim pokryj potem limem a te mieszance z sal pokryj charolaisem ja juz znam wynik twojego doswiadczenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś zdjęcia ch x sal to podeślijcie je na forum, ciekawa jestem jak wygląda taki mieszaniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...