Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę go polecić, współpracowaliśmy z nim w doborze zwierząt i jesteśmy zadowoleni z zakupu. Ma spore rozeznanie na temat tego co w jakim kraju, w jakim przedziale cenowym, jakościowym można kupić. Powiedz tylko, czemu zainteresowałeś się bydłem mięsnym, bo jak już wspomniałeś wcześniej, nie masz wykształcenia zootechnicznego?

Niespodziewanie z ojcem staliśmy się właścicielami gospodarstwa po spółdzielni - oni to najpierw sprzedali jakimś biznesmenom a ojciec te pola i zdekompletowane budynki dostał z windykacji. Coś z tym trzeba zrobić a że kilka razy spędzałem wakacje na Campbellton Farm w Ohio u znajomych ojca to trochę pomagałem w tym temacie. Generalnie to bardziej lubie konie ale limousine mi sie podobaja i chce je zahodować. Dziękuje za opinie o Kamilu Stęporku - chyba będę z nim współpracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Texasie

Polecam Ci gorąco tego gościa - tylko małe sprostowanie nie Stęporek tylko Stąporek. Jeśli chodzi o bydło mięsne a głównie o limousine to dla mnie nr 1 w Polsce. Ma kumanie niesamowite jeśli chodzi o genetykę - rodowody, wyceny itd. Wiem również ze jako pierwszy z Polski wystawiał buhaja limousine z Provimi Bieganowa na wystawie w Paryżu i mieli tam nagrodę.

A tak poza to jesli masz zamiar robić beef w opolskim to zapraszam do siebie - kontakty do mnie na privat. Co tam hodowali w tym ohio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

texas zanim dokonasz zakupu porownaj sobie ceny bo te w zaleznosci od rasy roznia sie np najlepiej placa za blonde d aquitaine,charolaise a dopiero potem limousine,charolaise jest uwazana za najlepsza rase na swiecie ale chyba blond d aquitaine ja powoli przebija,niewiem czy znasz te strone ale sa tam ceny z calej Francji z giełd zobacz o ile wyzsze sa ceny charolaise i blonde d aquitaine od limousine i tak jest w calej europie na blond d aquitaine wprowadzono chyba reglamentacje wywozu z republiki francuskiej bo cenna to rasa.http://www.web-agri.fr/cours-marches/viande/tableau.asp?idMarche=8&idType=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewspominajac o wydajnosci rzeżnej ktora jest wyzsza i przyrostach ktore sa srednio wyzsze o 300g na dobe od limousine.zanim dasz sie omotac skup swoja uwage na blonde d aquitaine,chyba ze niechcesz sluchac dobrych rad i idz w limousiny.ja tam wale te maluchy wolnorosnace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewspominajac o wydajnosci rzeżnej ktora jest wyzsza i przyrostach ktore sa srednio wyzsze o 300g na dobe od limousine.zanim dasz sie omotac skup swoja uwage na blonde d aquitaine,chyba ze niechcesz sluchac dobrych rad i idz w limousiny.ja tam wale te maluchy wolnorosnace.

Nie bardzo moge zrozumieć o co Ci chodzi. Czy reperezentujesz jakąś grupę która sprzedaje charolaise? Te wszystkie informacje które przekazujesz są mi już dawno znane i wszystkim którzy hodują limousine, więc nie widzę dalszego sensu ciągłego promowania charolaise i twierdzenia że daje sie komuś omotać. Słucham wszystkich rad ale pozwól że decyzję sam podejmę. Nie watpie że jesteś dobrym hodowcą ale bez urazy uważam że chyba trochę przesadzasz z tą autopromocją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyglądam sie temu tematowi i zaczyna mnie ta dyskusja wkurzać i nie tylko mnie pewnie

temat brzmi "szanse dla bydła mięsnego" czy "patrzcie jakie mam zaj....ste bydło"

charolaise jest ok- dobrze rośnie, dobrze sie wybija ale chce jeść i to bardzo dobrze jeść

limousine jest też ok- też dobrze rośnie, wybija sie lepiej ale tusza mniej waży bo ma po prostu mniejszy kaliber, też chce jeśc ale jak ma gorszą pasze to poradzi sobie lepiej niż charolaise

ja mam limousine- mieszańce różne od 50%do 87,5%, kiedyś krzyżowałem herefordem ale koleś od oceny nagadał jakie to herefordy nic nie warte a limousine to to samo zje a rośnie 2 razy lepiej

i teraz uważam że źle zrobiłem ze zmieniłem rase bo odsadów nie sprzedaje tylko duże byki

mam ziemie 5 i 6 klasy więc jedyne co dostaja to siano i troche zboża

herefordom to wystarczało i rosły a limousine musza jeść lepiej więc musze jeszcze dawać buraki i ziemniaki żeby jakoś wyglądały

ktoś zaraz napisze żebym narobił kiszonki z kukurydzy to zobacze jak będą rosły

jest tylko jedno "ale" na piachu to mi ledwo żyto sie udaje

a siano z torfowych łąk to najlepsze też nie jest

mam jeszcze kilka starych krów 50 i 75% hereforda i po zimie spędzonej pod gołym niebem na sianie i lizawkach wyglądaja jak 2 limousine razem wzięte

te same warunki i rasa bardziej prymitywna jest w lepszej kondycji

jaki wniosek?

każda rasa jest dobra ale na określone warunki

a moim zdaniem jak mam mieć charolaise i im w d...y pchać kiszonki i zboże to wole mleczne - przynajmniej jakiś zysk jest

do kolegi Błażeja: skończ już zachwalanie tych swoich krów bo męczące to już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomieram mistrza_Yode po postach Błazeja zaczynam myslec ze masz złote krowy!! jak chcesz sie wypowiadac to pisz normalnie bez chwalenia sie i reklamy dla bydła charolaise bo nie wszyscy uważają ze ta rasa jest najlepsza każdy ma inne warunki i mozliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wyjatkowo z góry patrzysz Błazej na początkujacych w bydle miesnym, traktujesz nowych kolegów np kodipr czy texas jak kolesi niepełnosprawnych czy niedorozwiniętych. Czy ty uwazasz się za kogoś wyjątkowego bo przywiozłeś sam z Francji kilka jałówek i byka charolaise z papierami? Czy ty uważasz że ten zakup był nawiększym osiągnięciem w historii hodowli? Nie popadaj w samozachwyt bo niedługo napiszesz że te twoje cudowne krowy to jedzą tylko trociny a srają deskami.Natomiast zaciekawiła mnie ta historia że ktoś z Polski wystawiał bydło na wystawie w Paryżu. Byłem dwa lata temu z izbą rolniczą na wystawie w Paryżu - to robi wrażenie: setki sztuk bydła kilkunastu ras z całej Europy, super przygotowane, umiejętnie oprowadzane na ringu. To dobrze że w tej elicie ktoś nas zaprezentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
texas zanim dokonasz zakupu porownaj sobie ceny bo te w zaleznosci od rasy roznia sie np najlepiej placa za blonde d aquitaine,charolaise a dopiero potem limousine,charolaise jest uwazana za najlepsza rase na swiecie ale chyba blond d aquitaine ja powoli przebija,niewiem czy znasz te strone ale sa tam ceny z calej Francji z giełd zobacz o ile wyzsze sa ceny charolaise i blonde d aquitaine od limousine i tak jest w calej europie na blond d aquitaine wprowadzono chyba reglamentacje wywozu z republiki francuskiej bo cenna to rasa.http://www.web-agri.fr/cours-marches/viande/tableau.asp?idMarche=8&idType=2

Trochę próbujesz nas wprowadzić w błąd - we Francji wartość sprzedanej sztuki rzeźnej zależy od klasy w sytemie EUROP a nie od rasy. Najwyższe klasy a zatem równiez ceny uzyskują zwierzęta kazdej z ras miesnych hodowanych we Francji pod warunkiem prowadzenia prawidłowego doboru byków w stadzie o najwyzszych parametrach hodowlanych w zakresie wartości rzeźnej oraz prawidłowo żywionych i utrzymywanych. Bądź kolego obiektywny i sprzedawaj ciemnoty bo my nie jesteśmy "ciemny lud który to kupi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłalem wam link i tam sa ceny wypisane zaraz go wbije jeszcze raz i tam widac ze ceny najwyzsze osiagaja rasy blond i charolaise nikt ci ciemnoty nie wciska tylko ty ja sobie na oczy sam zaciskasz.pisalem do texasa zeby zwrocil uwage na charolaise i blond w wyborze a tu odrazu sie larum podnioslo obroncow mody limousine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sobie przegryzać gardła

Texas zniszczyłeś mit o dzikim zachodzie

A tak poważnie to czekamy na opis hodowli bydła za wielką wodą , wnieś swój wkład w poszerzanie wiedzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak robisz ludziom wodę z mózgu dajac linka tylko do tabelki z cenami odsadków na rynku w Chautabriand

Po drugie gościu to nikt z nas nie ma nic do charolaise jako rasy tylko do Ciebie kretynie że nie potrafisz wyjść poza pewien schemat myślenia i ciągle promujesz na tym forum siebie.

Z tą twoją całą kilkusztukową hodowlą i wiedzą to możesz imponować kmiotkom co walą nalewki pod sklepem w twojej wsi a nie nam.

Dotarło w końcu coś do ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to se otworz inne tabelki z innych rynkow kmiotku i nie tylko na odsadki i zobaczysz.wszystko ci krok po kroku tlumaczyc?na tej stronie sa tabelki z kazdego rynku we francji nie tylko w chateubriant!o co ci wlasciwie chodzi?bze mnie obrazasz bo nie czaje?nie robie auto raklamy i nic nie promuje kazalem tylko koledze texasowi zeby poczytal o charolaise i blondach nic do ciebie nie mowilem!a ty sie rzucasz jakbys wypil wino z kolegami pod sklepem.mnie tak naprawde to wali co wy trzymacie i jak na tym wychodzice,zwracam tylko uwage nowym kolegom zeby przeanalizowali wszystkie rasy jakie sa itd twoja frustracja moze wynikac z tego ze nie potrafisz rozmawiac jak cie kiedys zapytalem o pewna sprawe to do dzis nie ma odpowiedzi.teraz pisze do kogos innego a ty sie podlaczasz i rzucasz jak pchla na miotle.jak czegos nie rozumiesz dlaczego jest tylko jedna tabelka i nie umiesz przejrzec innych to sie zapytaj pomoge i doprowadze do celu,a celem jest to ze za kazde rasy placi sie inaczej nawet poszczegolne ceny w europ tez sa inne.niewierzysz?to moge ci podac kolejne linki.a nawet jest jedno duze gospodarstwo na pomorzu ktore hoduje blond d aquitaine w sadlnie skontaktuj sie z gosciem i ci wytlumaczy ze ceny sa zgola inne niz na limuzyny jak do ciebie to nie dochodzi.W zwiazku tez ci powinni to wytlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.web-agri.fr/cours-marches/viande/?idRub=1097 prosze tu mozesz sobie wybrac jakakolwiek gielde we Francji na odsadki cilaki opasy stare krowy itd w kazdej tabelce moj drogi holmsie odnajdziesz najwyzsze ceny na wskazane przezemnie rasy.powtarzam nie promuje tu nic ani nikogo pokazuje tylko to co znalazlem i co wiem.udowodnij mi ze sie myle to bedzie ok.ale podaj dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to se otworz inne tabelki z innych rynkow kmiotku i nie tylko na odsadki i zobaczysz.wszystko ci krok po kroku tlumaczyc?na tej stronie sa tabelki z kazdego rynku we francji nie tylko w chateubriant!o co ci wlasciwie chodzi?bze mnie obrazasz bo nie czaje?nie robie auto raklamy i nic nie promuje kazalem tylko koledze texasowi zeby poczytal o charolaise i blondach nic do ciebie nie mowilem!a ty sie rzucasz jakbys wypil wino z kolegami pod sklepem.mnie tak naprawde to wali co wy trzymacie i jak na tym wychodzice,zwracam tylko uwage nowym kolegom zeby przeanalizowali wszystkie rasy jakie sa itd twoja frustracja moze wynikac z tego ze nie potrafisz rozmawiac jak cie kiedys zapytalem o pewna sprawe to do dzis nie ma odpowiedzi.teraz pisze do kogos innego a ty sie podlaczasz i rzucasz jak pchla na miotle.jak czegos nie rozumiesz dlaczego jest tylko jedna tabelka i nie umiesz przejrzec innych to sie zapytaj pomoge i doprowadze do celu,a celem jest to ze za kazde rasy placi sie inaczej nawet poszczegolne ceny w europ tez sa inne.niewierzysz?to moge ci podac kolejne linki.a nawet jest jedno duze gospodarstwo na pomorzu ktore hoduje blond d aquitaine w sadlnie skontaktuj sie z gosciem i ci wytlumaczy ze ceny sa zgola inne niz na limuzyny jak do ciebie to nie dochodzi.W zwiazku tez ci powinni to wytlumaczyc.

 

I co ?

Nie mówiłem że gość jest pogięty i troche ma nasrane ? Cierpi na limousino-fobię i charolaiso-filię. Okazuje się że poza chęcią pouczania wszystkich jaką rasę hodowac i jak hodować to jeszcze chce pouczać jakie strony internetowe, ba!! nawet tabelki mamy oglądać. Googlać to se każdy potrafi na tym forum i tą swoją wiedzę na ten temat skieruj raczej do swoich fanów "gulgających" nalewki u ciebie na wiosce bo na edukację internetową nigdy nie jest za późno. Niestety jak widać jesteś przypadek jest beznadziejny więc nie ma co drążyć więcej tematu. Roma locuta causa finita.

 

Do młodszych kolegów na forum i w "bydlęcym towarzystwie" którzy zdecydowali się na hodowlę limousine lub innych - mam nadzieję że kmiotuś nie zniechęcił was do hodowania bydła mięsnego innych ras niż rasy intensywne. Popieram Bodzia w apelu do texasa - weź coś napisz co tam trzymali i jak na tym biznesie wychodzi się w Stanach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha kolego limousine sam mnie kiedys tyralas ze kupuje z papierami i ty wolisz trzymac mieszance i komus tez radziles mieszance i zeby do zwiazku sie nie zapisywac a sam teraz zalozyles temat jalowki limousine czystorasowe ze sprzedasz jak mniemam z papierami wiec co juz zmieniles zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie kaze ogladac tabelek ani nikomu ja nie karze nikogo nie pouczam.jak zauwazyles to jest forum limousine tez jest rasa intensywna jakbys nie wiedzial.ciezki przypadek jestes niewiem jak do ciebie mowic co pisac mysle ze ty masz jakis problem kompleksy czy cos i sie na mnie wyzywasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zauwazyles to nie mowie ze charolaisy sa najlepsze tylko blonde d aquitaine.wez naucz sie czytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie

Proszę sobie otworzyć nowy temat na forumi i tam sie napier.......ac.

To miejsce jest dla zrównowazonych gości. Każdą wypowiedź nawet najgłupszą mozna skomentować ale bez chamstwa.

jezeli macie choc troche oleju w głowie to powinniscie sie przeprosić i uznamy sprawe za niebyła

O key ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeprosic powinien ten co zaczal.a to niestety nie ja to nasz inteligent ktorego ponioslo czyli kolega limousine.jak narazie to mnie wszyscy obrazaja na tym temacie.nikt nie podaje konkretnych dowodow itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przeprosic powinien ten co zaczal.a to niestety nie ja to nasz inteligent ktorego ponioslo czyli kolega limousine.jak narazie to mnie wszyscy obrazaja na tym temacie.nikt nie podaje konkretnych dowodow itd

Błażej sorry i piatka od inteligenta na zgodę OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mowilem ze jest ok.i nigdy nie pisze czegos zeby sie klocic tylko dyskutowac tak na przyszlosc.zawsze wszystko poddaje dyskusji a nie ze to co powiem jest swiete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego limousine

Dzieki za ten gest - widac ze jestes gościu na poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy z wioski ma 30 mamek limousie w F3 i kilka sztuk 100%, tylko 3 z nich maja papiery młode hoduje zależnie albo na odsadki i za granice albo do 650-700 kg i sprzedaje do ubojni i zawsze mówi ze dobrze na tym wychodzi, nie ma zamiaru bawić sie w jakieś czempiony czy coś takiego, zawsze podkresla ze zwierze musi dostać to co jest mu potrzebne do tego aby przybrało na wadze jak najszybciej i je sprzedać i mi sie ta filozofia podoba moze nie pod każdym wzgledem ale wydawać w h.j kasy tylko po to zeby miec jałówke z francji a w polsce mozesz mieć takie dwie i zamiast stada skłdającego sie z 10 sztuk z francuskimi papierami miał bym prawie 20 sztuk polskich i też wcale nie gorszych wiec w takim wypadku błazej nie interesuje mnie zadna zagraniczna giełda na której płącą kokosy za jakas sztuke tylko wasze POLSKIE spostrzezenia co do hodowli bydła miesnego jakieś udoskonalenia aby praca była lżejsza itp chyba po to jest ten temat... mówimy tu o polskich hodowlach, jesli kroś chce to niech założy temat o hodowlach zagranicznych to moze i ja sie wypowiemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...