Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym was o rade. Czy jest sens inwestować w bydło miesne mianowicie w mamki?? Jak jest ze sprzedażą odsadków ?? Czy bardziej sie opłaca sprzedać odsadka czy trzymać do cieżkiego opasa(700kg) W moim przypadku budynki nie stanowią problemu a i 10 ha pastwiska jest nie daleko obory.Poza tym jaka jest cena cielnej jałowicy?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów dzierżawi lub dzierżawił kontener z nasieniem?

bo zastanawiam sie nad czymś takim

czy są w Polsce inne firmy niż SHIUZ ? i jakie mniej więcej są koszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj załatwiliśmy kontener i nasienie ze SHIUZ

jałówki będą kryte czerwonym angusem, mieszańce LMS dalej LMS a krowy "innych ras" simentalerem

sytuacja losowa spowodowała że raczej nie kupimy w tym roku nowego buhaja a więc trzeba było wybrać inne wyjście

przy okazji zobaczymy która z tych ras będzie sie najlepiej sprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty szybki jesteś , nawet nie dajesz szans na odpowiedź

Mam nadzieje że masz solidny poskrom , na pewno będzie potrzebny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w czwartek jade po byka charoleza 100% jakie dokumenty powinien mi dać sprzedający od tego byka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies swiadectwo zdrowia i koniecznie zaswiadczenie o tym ze nie ma IBR czyli otretu bo sobie chlopie bagna narobisz w stadzie tak dla pewnosci kaz mu pobrac krew i wyslac do badania czy nie ma IBR,a IBR to taka choroba ze zbankrutujesz wiec lepiej zrob te badania dla pewnosci,jak bys u mnie kupywal to bym ci wszystkie badania zrobil bez problemu,napewno koles bedzie cie zapewnial ze nic nie ma ale przezorny zawsze ubezpieczony,i druga sprawa jak to jest hodowlany to karte buhaja i kwalifikacje,rob jak chcesz dobra rada zrob badania krwi na choroby bo akurat na IBR nie ma w polsce obowiazku badan i czasami nawet nikt nie wie ze ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero dzis przeczytalem twojego posta zrob sam badania zanim dopuscisz do krycia tak na wszelkie ale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w temacie pusto. Wszechobecny entuzjazm gdzieś uszedł... A na ostatnim Walnym Zgromadzeniu członków Związku mówili, że nigdy lepiej nie było... Że gospodarstwa wycofują się z produkcji mleka, że kiedyś jedliśmy 17 kg wołowiny, a teraz 4, że to szansa... Z tym, że nikt nie klaskał.

 

Jak samopoczucie u koleżanek, kolegów hodowców? Jakie plany?

 

Moje dziewczęta zaczynają się cielić. Czekam niecierpliwie na brzydala krytego lm, ciekawa jestem co wyjdzie z tego połączenia. Mówią, że rudy deresz, się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydala?moze masz jakies cielaki ok.200kg na sprzedaz na jesien najlepiej nataszo?ale nie po hf.jak chodzi o nastroje to takie jak zawsze,a zwiazek to dla mnie tylko urzad od rodowodow nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie , został sam entuzjazm

Od zawsze słyszę że jutro będzie lepiej , a od niedawna że lepiej już było .

Twoje brzydale wyglądają bardzo apetycznie (zarazie ) , później już nie będą takie misiowate .

Ja też jestem ciekaw tej eksperymentalnej krzyżówki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze ci nataszo powiedziec ze ta twouja bludka troche lepsza od tych co robie na nich magisterke sie wydaje ale tamte mam chyba mlodsze bo to juz cielna chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłam to zdjęcie, to cielna jeszcze nie była, po prostu rośle wyglądała. A ponieważ blebludka to nowy produkt nic nie będę na razie sprzedawać, może za rok, dwa, jak zobaczę z czym to się je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem to wziecie na limousine jest tylko jakos nikt zbytnio ich nie chwali. Dlaczemu tak jest??

 

 

A efekt tego krzyżowania pokryj kaczorem , bedziesz miał amfibie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem to wziecie na limousine jest tylko jakos nikt zbytnio ich nie chwali. Dlaczemu tak jest??

 

 

Ja nie wiem ilu chwali ilu nie, ale wiem , że na świecie największy dynamizm we wzroście populacji ma właśnie rasa limosine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej rasy limosine wiec nie moze miec najwiekszej dynamiki wzrostu,jest rasa limousine ale ma we Francji male poglowie 800 tys sztuk w porownaniu do charolaise 1,8 mln bodajże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak ma małe pogłowie to dynamika może być duża

Mądrala.. Brak u w słowie limousine to przez nieuwage. Ale czytać ze zrozumieniem , to warto sie nauczyć, a nie rżnąć besserwisser -a i odpowiadać nie na temat albo obok tematu. Ja o dynamice wzrostu, Pan o aktualnym stanie pogłowia. Wydaje mi sie , że w tym jest drobna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica drodzy Panowie jest, a i owszem; i wiadomo, że w dużej dynamice wzrost jest silnie proporcjonalny do pogłowia, więc wiemy że ileś potencjalnych matek nie zostało zjedzonych. Natomiast znacząca różnica jest między wielkościami obu populacji, co wpływa na siłę dynamiki. 10% wzrostu, to w obu przypadkach inna pozycja, na dodatek 1,8 + 0,8 mln i jeszcze jakieś inne rasy i mieszańce wypałniły pojemność konsumpcyjną Francji i jej eksport i w związku z tym nie wiadomo czy dynamika zatrzyma się na 0,85, 0,9, czy dalej? W końcu te wielkości ukształtowały się na podstawie gustów konsumentów, a dynamika na korzyść lm wydaje mi się, że na podstawie gustów hodowców. Mam prawo się mylić, ale sądzę, że lm traktuje się w kwestii mody jak blondynki, a wiadomo że najbogatsi faceci sypiają z brunetkami. I jak tu ten temat ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w dynamiki, przyrosty w ocenianych stadach nie bardzo wierze bo jak jest to mierzone to każdy kto ma troche pojęcia wie...

ostatnio niewiele jest w temacie pisania o bydle a dużo przemądrzania i podawanie za przykład hodowli zagranicznych o zupełnie innych realiach, inaczej dotowanych itp

może zamiast tego pochwalcie sie co u was w stadach sie dzieje

u mnie np. od piątku stado jest na pastwisku i one i ja jesteśmy z tego faktu zadowoleni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...