Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ojej leci gdzies z góry a nie na dole a oleju dolewałem do silnika. Ale jutro serwis przyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio mi też się kiedyś wydawało że mi leci na tym połączeniu a to leciało z góry z pod dekla zaworów (uszczelka puściła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jest ok. Olej leciał ze wspomagania. I jakims dziwnym sposobem olej silnikowy przelewał sie do skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam farmerka 82KM z silnikiem białoruskim zrobiłem juz 300mth zamieniłem tylko linke od sprzęgła na hydraulike koszt nie duzy ale sie opłacało. a z pekaniem farmera to juz przeszłośc, przyczyną była za krotka konstrukcja wsporcza, ale teraz jest ok. Sprawdzone na moim ciagniczku ciagam takie cięzary ze sam sie dziwie ze on to da rady podniesc. Aha moja rada zeby silniczek nie ciekł trzeba dokrecic głowice przy pierwszym przeglądzie. Wiem o tym przyjechal serwis producenta i powiedzial ze silnik jest juz dotarty i trzeba po dokrecac. i od tamtej pory silniczek jest suchy

jesli chodzi o kredyt farmera to gosciu z banku powiedział ze firma dopłaca do tego kredytu i jest korzystnie. Zeby wziąść inny ciągnik w tym kredycie to trzeba sporo dopłacić. i chyba miał racje oprocentowanie roczne to tylko 4.58%. w innych bankach zaczyna sie oprocentowanie od 12%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile płaciliście za pierwszy przęgląd po 100mtg. Ja mam farmera z silnikiem jd i gościu powiedział mi ze kosztuje 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam ciagnik z silnikiem białoruskim ,przegląd kosztował mnie ok 800zł:)))))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za pierwszy niecałe 800zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmer 8244 C2 pług „Staltech” 4x35 , Areał 4,40ha , kl 3-4-5 , czas orki 4godz 7min , przeleciało przez wydech 47,05litra ON , zegar wybił 4,02mtg głębokość ok. 25cm

Obr/min +-2000

Długość teko kawałka 1000m

Dzisiaj dokonałem tego pomiaru sam dla siebie aby się upewnić jakie koszty są orki tego kawałka i czas w jakim można wykonać orkę. Koszt to 203,73zł za ON u nas jest po 4,33zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma farmera 1,5 roku i juz nawiosne robił generalke silnika (z jego winy ojciec spósicł wode a on nie zalał i pojechał gdzies). niedawno rozleciała sie skrzynia i chyba tylny most. oddał go do serwisu do sokólki wyminili skrzynie i podobno + tylny most kompletny zaspiewali 25tys i w dodatku nie chca oddac starej skrzyni i mostu !!!!!!!! I chyba bedzie sprawa do sadu szła bo ten gosc powiedził że nie zapłaci jak nie dadza mu strych czesci a CI znowu jak nie zapłaci to nie oddadza ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha mam znajomego co pracuje w farmerze i twierdzi ze ten ciągnik co nie chcą oddać skrzyni to miał 2 litry gdzie tam wchodzi 45litrów, a korpus sie aż rozhartował i musieli zmieniac caly korpus. znajomy mówił ze tak zaniedbanego ciągnika nie widzieli żeby rozebrać go to musieli go posprzątać w kabinie było 3 cm ziemi i pełno gnoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie zgadza to taki uzytkownik któremu nikt nic nie chce pozyczaac bo zaraz rozpier.... Słynny jest na okolice ze swoich wyczynów ale z tym oddaniem zuzytych czesci to chyba nie za bardzo postepuja. Według mnie to za to zapłacił wiec powinni oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio jeśli jest tak samo jak w Farmerze z silnikiem MMZ to masz dźwignię z tyłu ciągnika przy zaczepie z żółtą rączką. Najlepiej sprawdź to sobie w DTR-ce ciągnika, czyli instrukcji obsługi. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w farmerze 8258 reguluje się WOM z tyłu jest dzwignia Z zółtym łbem reguluje zakres 540/1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak naprawdę to radzę zapoznać się z instrukcją obsługi bo to naprawę się przyda

życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

koledzy co zrobić z pękającą linką sprzęgła. orginał działał 2 lata wczoraj zerwałem juz drugą przysłaną z sokółki !!!

macie jakieś mocniejsze linki ???

 

ręce opadają !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem z pompą hydrauliczną drugai raz w niej poszły uszczelniacze i pompuje olej ze skrzyni do silnika. Serwis twierdzi mozna mieszac oleje silnikowy z hydraulicznym. Nadmiar oleju ze silnika kazali spuścic i wlac do szkrzyni. Ciekawe co to za szkoła?? Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...