Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

koledzy co zrobić z pękającą linką sprzęgła. orginał działał 2 lata wczoraj zerwałem juz drugą przysłaną z sokółki !!!

macie jakieś mocniejsze linki ???

 

ręce opadają !!

nie mam akurat doczynienia z tymi ciągnikami ale może to nie jest wina złej linki?? może ze sprzęgłem się coś dzieje?? ja tak miałem w osobówce: raz pękła linka, drugi raz pękła linka, a za trzecim razem linka wytrzymała ale pedał urwał się, a przyczyną były jakies wytarte tulejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!Kupiłem dwa dni temu ciągnik farmer 8244 c2 2005r i nie wiem jaki w nim występuje olej w skrzyni biegów i wspomaganiu układu kierowniczego. Proszę o udzielenie informacji. Proszę napisać jak ta maszyna sie sprawuje i na co trzeba w zrucić szczególną uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

koledzy co zrobić z pękającą linką sprzęgła. orginał działał 2 lata wczoraj zerwałem juz drugą przysłaną z sokółki !!!

macie jakieś mocniejsze linki ???

 

ręce opadają !!

Witam kolegę dzika !

Linkę mocniejszą zapewne gdzieś znajdziesz-gdzieś na AF coś było o jakichś japońskich-doszukasz się-ale-wyobraź sobie że był u mnie na wódce parę dni temu posiadacz Farmera-i uwaga 7 razy miał już problem ze sprzęgłem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w Bednarach z przedstawicielem Farmera o tych linka i mowil ze jest jakas modyfikacja, nie pamietam juz co to jest ale mozna to u nich zamówic i to nawet nie było drogie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jak na razie nie zerwała się żadna linka a jak psie zerwie to założę hydrauliczne

Pozdrowienia do użytkowników Farmerów tych zadowolonych i tych nie zadowolonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Farmera 8244C2 czyli z silnikiem mtz i ciągam taki zestaw 2,7m bez żadnych problemów.

647ca3d0692b931cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz problemów z podnoszeniem przodu ciągnika?widzę że masz dość lekki agregat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat ma ponad 500kg ile ma siewnik to nie pamiętam zbiornik na zboże

180kg co razem jest ponad tonę na opuszczonym siewniku podnoszę całym zestaw i przodu nie podnosi po prostu uważam że jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie jak liczone są motogodziny w fermerze? jest to godzina zegarowa czy też zależna od obrotów silnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moto/godz jest zależna od ilości obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jaro,

jakoś dziwnie podejrzane mi się wydaje to co Ty piszesz "7 razy problem ze sprzęgłem" zawsze jakoś dziwnym trafem masz same złe informacje o Farmerach. U mnie w okolicy jest kilka i ja oczywiście również posiadam taki ciągnik i odpukać nic tak strasznego nikomu się nie działo. Owszem pękła raz linka, przyjechali z Sokółki wymienili na jakąś niby ulepszoną i jak narazie mam spokój (od czasu do czasu wstrzyknę trochę oleju w pancerz linki i jest ok)

 

Kolego Mariusz 7809

Skoro kupiłeś nowego Farmera to napewno masz instrukcję obsługi, a tam są wszelkie informacje dotyczące rodzaju oleju i ilości.

Wypada przeczytać instrukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zbychu-nigdy,przenigdy nie pozwalam sobie czy to tu-na PPR czy AF czy gdziekolwiek indziej na pisanie nieprawdy-charakter taki chyba niereformowalny i do dzisiejszych czasów nie przystający czy jak -no chyba że znajomek kłamał mówiąc mi to o owych "7 razach" -ale jakie miałby powody aby mnie oszukiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Farmeras od 2006r jak na razie nie miałem żadnych problemów z ciągnikiem iak i z tą jak piszą linka jest orginał nie smarowana po prostu to działa

mnie się wydaje że ciągnik jest wart polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jaro nie mówię, że kłamiesz tylko jakoś mi to dziwnie, że aż 7 razy mieć problem ze sprzęgłem - to się kwalifikuje do wymiany ciągnika. Jeśli możesz to proszę napisz coś dokładniej o tym przypadku. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWE - widzę, że mamy ten sam rocznik Farmerów:) - ja oczywiście również muszę powiedzieć, że jest to sprzęt godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

koledzy co zrobić z pękającą linką sprzęgła. orginał działał 2 lata wczoraj zerwałem juz drugą przysłaną z sokółki !!!

macie jakieś mocniejsze linki ???

 

ręce opadają !!

witam kolegę.Ja przerobiłem gruntownie włączanie sprzęgła. Zrób coś na mój wzór. Foty są na AF i filmik na YT jak coś to pisz na moje gg 993250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co może być przyczyną w farmerze ze jak silnik się rozgrzeje to zaczyna kapać płyn chłodniczy? czy to może być awaria termostatu czy też uszczelka pod głowicą? Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam taki problem, przyglądałem sie kapie chyba z obudowy termostatu. Trzeba będzie uszczelnić lub wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

koledzy co zrobić z pękającą linką sprzęgła. orginał działał 2 lata wczoraj zerwałem juz drugą przysłaną z sokółki !!!

macie jakieś mocniejsze linki ???

 

ręce opadają !!

dobra panowie trzeba założyc sprzegło hydrauliczne koszt ok 200zł ale trzeba łapke przespawać lub koszt ok 300zł z nowym (słowo zostało usunięte)m. także jak jakies problemy bedziecie mieli to dajce znac to pomogę, odpowiem na wszystkie pytania związane z handlem i częściowym serwisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...