Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

hej postanowiłem sprzedawac farmery sprzedam każdy model z dodatkowym rabatem dla urzytkowników forum jak cos to dzwońcie 513 947 947

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 900 mth pękła mi 2. linka od sprzęgła. Za 340 zł brutto Serwis Farmera wstawił mi sprzęgło hydrauliczne. Biorą tylko za części, robocizna jest po ich stronie w ramach reklamy .

Po tej operacji sprzęgło chodzi lżej, ciągnik bardziej płynnie się zasprzęgla (nie ma szarpania) - jedynie pedał jest rochę wyżej podniesiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie polecasz przerobienie sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam - chociażby ze względu na kulturę pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern,

napisz jak Ci Farmerek brykał przez te 900mtg bo ja mam 500mtg i generalnie nie narzekam - awarie typu pęknięta linka, wyciek z pod szpilek kolektora, poważniejsze to wymiana zaworu przelewowego od podnośnika bo słabo podnosił, ale zawór miał po prostu jakąś wadę (masz z silnikiem MMZ?)

Teraz zaproszę na przegląd serwisantów na 500mtg to może rzeczywiście zamówię przy okazji i sprzęgło skoro polecasz, a myślę, że wiesz co mówisz skoro zrobiłeś już 900mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z usterek najpoważniejsza jaką miałem to odkręcenie się śrub od wodzików w skrzynie biegów. Po zimie wymieniłem główny przewód od rozdzielacza hydrauliki (u mnie tylko pług i kultywator nie ma złącza ). Ale ogólnie nie narzekam. Sprawuje się świetnie i ma lepszy uciąg niż oryginalny Bielarus. A mogę porównac - bo sąsiad ma i wspólnie użytkujemy pług (3 skiby) i agregat podorywkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z hydrauliką tylko agregat i prasa, pług mam zwykły 4x40. (uciąg to Farmerki mają - trzeba przyznać )

Jakie miałeś objawy tej awarii ze skrzynią i czy dużo trzeba było rozkręcać, aby się do tego dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaria skrzyni była jeszcze na gwarancji. Objaw - nie można było wrzucić pierwszego i drugiego biegu. Mechanicy musieli wyjąć siedzenie i kawałek kupra, żeby mieć dostęp do wnętrza. Zeszło im (we dwóch) ponad 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzonka życzę w dalszej eksploatacji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanie do tych co wymieniali sami sprzęgło na hydrauliczne a mianowicie :

czy dam rade sobie z tym sam /???

czy jest jakas instrukcja w zestawie ??

czy jest problem z regulacją ??

proszę o podpowiedz bo mnie juz ch. bierze , naszczęście zerwałem ostatnią linkę z zapasu....czekam na sprzęgło z sokółki !

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy wymianie sprzęgła i niewiele trudności. Największa to wywiercenie otworu na cylinderek przy (słowo zostało usunięte). Tu jest specjalny wzornik do określenia miejsca otworu. Reszta już prosta - wymieniasz pedał i prowadnice linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mogę porobić zdjęcia lub służyć również poradą tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze nie zerwałem linki ale może trzeba będzie się przygotować na ta ewentualność więc będę pilnie czytał wszystkie wskazówki

pozdrowienia dla wszystkich użytkowników Farmera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robem

jeżeli możesz prześlij zdjęcia na pm dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jeszcze nie zerwałem linki ale może trzeba będzie się przygotować na ta ewentualność więc będę pilnie czytał wszystkie wskazówki

pozdrowienia dla wszystkich użytkowników Farmera .

 

wydaje mi sie ze te pierwsze linki były z troche lepszego materiału i całe stalowe..... to gówno co kupywałem miało sznurek w sobie i przypominało linke ale od roweru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukać u mnie na wymienionej lince zrobiłem ok 300 mth i jest ok, ale też się zastanawiam nad wymianą na hydrauliczne po tym jak kolega Robern stwierdził, że jednak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam zainteresowanych - ale mam trudności z dostępem do swego komputera i nie mogę wysłac zdjęc. Postaram się jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że w Sokółce teraz montują farmery tylko z silnikami john deera? Bo słyszałem że już nie robią na silnikach mtz? Macie jakieś info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda. Wejdź na stonę Farmera - tam jest cała oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Jestem nowy na forum i za to co napisze nie chciałbym zostać zbesztany. Mianowicie 95% osób określa stany swoich ciągników(farmerów) za b.dobre, ok.

1. Ale ja widziałem i nadal widuje FARMERA 8244 C2 który jest strasznie awaryjny. Pierwszy problem pojawił się po przyprowadzeniu nowego od dealera,wszędzie wywalało olej z układu hydraulicznego(rozsadziło orbitron przy kierownicy,pękło coś z prawej strony silnika, no i pękały przewody gumowe). Serwis miejscowy nie mógł sobie z tym poradzić wiec przyjechali z Sokółki i stwierdzili , że jak nakładano na niego tura to dolano oleju o innych parametrach przez co zrobiła sie jakaś zawiesina w filtrze oleju i tenże filtr nie przepuszczał oleju.Wiec wyciągnęli filtr ciągnik pochodził oleje się zmieszały i wszystko było ok.jakiś .czas

2.Ciągnik pracował ciągle przy prasie do bel , turze, orce i tak przy ok400mth dopracował sie drugiej awarii mianowicie sprzegła. Ciągnik postał na serwisie zrobili i wszystko było ok ale jakiś czas.

3.Przy ok 950 mth doczekał sie następnej awarii - padła skrzynia biegów postał miesiąc albo lepiej na naszym wspaniałym serwisie i w końcu go zrobili ale nie na dlugo bo dwa dni temu znów wrócił z serwisu a był tam z tych samych przyczyn, pewnie popełnili jakiś błąd przy poprzednim składaniu skrzyni.Obecnie ma 1025 mth.

 

Pytanie dlaczego to pisze? A no właśnie dlatego ,że posiadaczem tego ciągnika jest znajomy i prosił żebym ten przypadek opisał po to żeby właśnie sie dowiedzieć czy może ktoś widział takie przypadki w tym modelu Farmera ? Może ktoś z waszych znajomych miał tez takie problemy. bardzo bym prosił o poważne odpowiedzi. dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...