Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie teraz się waham między farmerem a farmtrac-iem a jak komfort w kabinie, jak rozkład masy co bedzie lepsze do tych maszyn które wczesniej wymieniłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zobaczyć jak pracuje mój Farmer zobacz te filmy

Siew agregat + poznaniak 2,7m

Orka pług 4*35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam pytanko czy FARMER posiada docisk hydrauliczny na podnośniku jeżeli tak to jak go załączyć miałem MTZ i wnim morzna było podnośnikiem podnieś tylnie koła a farmerem wypychałem śnieg i pług smykał się po wierzchu niemogłem go docisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Farmer nie posiada docisku,jest tylko położenie pływające i podnoszenie.W moim się nie doszukałem a i serwisant mówił że NIE MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie teraz się waham między farmerem a farmtrac-iem a jak komfort w kabinie, jak rozkład masy co bedzie lepsze do tych maszyn które wczesniej wymieniłem?
Miałem ten sam dylemat 3 lata temu.Wybrałem Farmera i jestem bardzo zadowolony.Odstraszyła mnie wtedy wyższa cena Farmtraca gorszy komfort i ergonomia kabiny i silnik perkinsa-ale to moje zdanie.Poczytaj na forum Farmtraca tam bardziej narzekają niż My.Teraz są nowe serie tych ciągników i powinny być jeszcze lepsze. A może New Holland?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmera z silnikiem JD bym odradzał,bo koszty eksploatacji wyjdą droższe. Jak mówił mój dealer,to oni serwisują ciągnik oprócz silnika,a silnik serwisuje JD i wtedy kasują i to sporo,a czy on dłużej wytrzyma??? Ktoś pisał tu wcześniej,że nowe silniki MMZ bardzo ładnie pracują (kultura pracy,większy moment obr.) Wybierz FARMERA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle..... jeszcze bede musiał dobrze pooglądać pogadac z innymi użytkownikami ciągników..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam Farmera w garażu (oczywiście nie ogrzewanym) i do - 20 -23 odpala bez problemu - natomiast jak przywaliło -27 i spojrzałem w ostojniku w c360 3p że paliwo "zbielało" to nawet nie próbowałem którego kolwiek ciągnika odpalać bo można więcej szkody narobić niż dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak już pisałem nie miałem żadnego problemu z odpalaniem Farmera 8244C2 ciągnik mam od 2006r i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia zima mojego Farmera C2, przy -12 w garażu odpalił przy 3 podejściu,nie ruszany 2 tygodnie,ale trochę zaniedbałem akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam FARMERA F2 8248 swiece zarowe w głowicy jak narazie zero problemu przy rozruchu nawet -25 i palił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy ktos juz zetknol sie z farmerami 6 cylindrowymi? chodzi mi tu o model 141 km? Jakies informacje , opinie jak to sie sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Agro-Show w Bednarach widziałem Farmera chyba ok.160km.Był też 2 lata temu,ale nie wiem czy w ogóle wszedł do produkcji. Na stronie producenta nic nie ma o tych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co ile wymieniacie olej w silniku Farmera 8244 C2 - w instrukcji napisane jest, że co 250 mtg, ale moim zdaniem jest to za dużo i chyba rozbiję to na pół czyli co 125 mtg. Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Mam farmera 8258. Pracuje on z wycinakiem i gdy mam pełny wycinak to opuszka go lekko i hydraulika zaczyna syczeć i nie che podnieść go do góry dopiero podniesie gdy ruszę wajchę od podnośnika. A pokrętło mam na max(to pod siedzeniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem. Mam farmera 8258. Pracuje on z wycinakiem i gdy mam pełny wycinak to opuszka go lekko i hydraulika zaczyna syczeć i nie che podnieść go do góry dopiero podniesie gdy ruszę wajchę od podnośnika. A pokrętło mam na max(to pod siedzeniem).
U mnie w 8244 C2 było podobnie,teraz gdy podniosę agregat lekko opada,podnosi i opada i tak cały czas. Dzwoniłem do serwisanta i powiedział że uszczelka podnośnika puszcza,albo coś w regulacji prędkości podnoszenia(pokrętło przy dźwigniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Farmera 10244 C1 i proszę o pomoc a mianowicie nie mam pojęcia na czym polega sterowanie za pomocą tych dwóch dźwigni od TUZ'a. W instrukcji napisane jest coś o jakichś trzech rodzajach ale nie wiem jak to działa.

 

Z góry dziękuję za Pomoc i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...