Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

W pompie nic nie zmienisz - jeśli już to masz (z tego co się orientuję) zawór przelewowy w rozdzielaczu (pod siedzeniem) i musiałbyś go podkręcić - ale nie polecam takich praktyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Może się coś z pompą stać? Bo gdy zrobię na 5 to gdy podnoszę to mi "syczy" i nie wiem dlaczego. A jak orzę pługiem obrotowym to całkiem hydraulika syczy i podnośnik. Można coś zrobić żeby to nie syczało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podkręcając ciśnienie może szlak trafić pompę i przewody hydr. Od nowości tak Ci syczy ? Zadzwoń może do Sokółki pod ten nr 508 220 364

- gościu zna się na rzeczy to może coś Ci podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ? Może się coś z pompą stać? Bo gdy zrobię na 5 to gdy podnoszę to mi "syczy" i nie wiem dlaczego. A jak orzę pługiem obrotowym to całkiem hydraulika syczy i podnośnik. Można coś zrobić żeby to nie syczało ??
Tak z ciekawości ile masz motogodzin i ile waży ten pług? Może jest za ciężki.U mnie przy agregacie też syczało a teraz opada i podnosi cały czas.Prawdopodobnie przedmuchnął uszczelkę na siłowniku.Podobno niezbyt skomplikowana praca ok 14 godz. nowy oring i ma być dobrze Po Niedzieli zabieram się do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma siły, aby podnieść to może być tak jak wcześniej pisałem coś nie tak z zaworem przelewowym - niekoniecznie to musi być pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina pompy.Rozmawiałem z moim serwisantem i mówił że mieli już dwa takie przypadki że uszczelka puściła na siłowniku i były takie same objawy jak u mnie.Dźwignia unoszenia na maksa a na wolnych obrotach pług opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest coś z tym zaworem. Serwisant mówił ze nie powinno syczeć mówił że przyjedzie ale nie przyjechał. Farmer ma 490mtg no i jak się skończy gwarancja to po ptokach:/. A w tych nowych farmerach juz nei ma tego zaworu przelewowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie moze mi ktoś jeszcze raz doradzić co wybrac Farmera 8244 C2 moze 8248 a moze 8258 z silnikiem jd?? bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jest coś z tym zaworem. Serwisant mówił ze nie powinno syczeć mówił że przyjedzie ale nie przyjechał. Farmer ma 490mtg no i jak się skończy gwarancja to po ptokach:/. A w tych nowych farmerach juz nei ma tego zaworu przelewowego.
U mnie też syczało a w końcu wysiadł podnośnik.Tak jak mój serwisant mówił rozebrałem cały podnośnik i pomiędzy korpusem obudowy a cylindrem siłownika jest maleńki oring (u mnie była go połowa bo resztę wydmuchnął) i dlatego opuszczał.Cały dzień pracy i oring za 1 zł. Jak podłącze pod agregat to napisze jak jest czy syczy,czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jest coś z tym zaworem. Serwisant mówił ze nie powinno syczeć mówił że przyjedzie ale nie przyjechał. Farmer ma 490mtg no i jak się skończy gwarancja to po ptokach:/. A w tych nowych farmerach juz nei ma tego zaworu przelewowego.

 

Kolego - każdy układ hydrauliczny posiada zawór przelewowy i nie ma to znaczenia, czy jest to nowy sprzęt, czy też stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie moze mi ktoś jeszcze raz doradzić co wybrac Farmera 8244 C2 moze 8248 a moze 8258 z silnikiem jd?? bardzo prosze o pomoc

 

Tak jak pisałem - jak masz kasę to bierz z silnikiem JD - osobiście posiadam z silnikiem MMZ i też nie narzekam. Napewno koszty utrzymania tego z silnikiem JD będą większe, bardziej trzeba uważać na paliwo no i z tego co inni mówią JD więcej będzie palił, a do tego nie wiem jak jest teraz, ale wcześniej różnica w cenie była ok 15 tys. Wiadomo, że silnik JD ładniej pracuje, więc ogólnie masz ciężki wybór. Powiem Ci, że teraz nawet podoba mi się Farmtrac 685 - myślę, że ten ciągnik jest godny uwagi, a cena pewnie podobna do Farmera z silnikiem JD. Ja obecnie jak bym miał kupować to pewnie mocno bym się zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jest coś z tym zaworem. Serwisant mówił ze nie powinno syczeć mówił że przyjedzie ale nie przyjechał. Farmer ma 490mtg no i jak się skończy gwarancja to po ptokach:/. A w tych nowych farmerach juz nei ma tego zaworu przelewowego.

 

Kolego - każdy układ hydrauliczny posiada zawór przelewowy i nie ma to znaczenia, czy jest to nowy sprzęt, czy też stary.

Zawór przelewowy owszem jest,ale kręcenie nim nic nie da,ponieważ on jest tylko od hydrauliki zewnętrznej.Zwiększenie ciśnienia spowoduje że popękają węże i tyle.Przy podnośniku nie ma zaworu.Za działanie jego odpowiada urządzenie wmontowane w korpus podnośnika,do niego dochodzą dwie linki,jedna od reg.szybkości podnoszenia i druga od zamykania/otwierania dopływu oleju do siłownika.Jednak to urządzenie to czarna magia.Wiem dobrze,bo dopiero co rozbierałem cały podnośnik.Pewnie będzie to samo co u mnie się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chcę się spierać, ale u mnie w C2 jak podnośnik był słaby to wymieniony został jedynie zawór przelewowy - ten stary po prostu za wcześnie puszczał na przelew i podnośnik nie miał zbyt wiele siły. Robili mi to na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej,tak samo powiedzieli w serwisie.Zawór przelewowy jest tylko od hydrauliki zewnętrznej,więc on nie ma wpływu na podnośnik.Od tego jest "regulator przepływu oleju".Patrząc z góry po zdjęciu fotela,po lewej stronie jest rozdzielacz hydr.zewn. z zaworem przelewowym.(3 linki) Obok tego jest wmontowany w pokrywę ów regulator z dwiema linkami,który odpowiada za sterowanie i ciśnienie oleju w podnośniku.Niedawno rozbierałem wszystko i wiem co i jak działa.Co konkretnie i gdzie u ciebie wymienili,że pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali pod siedzeniem i mówili, że to zawór przelewowy. Tylko, że u mnie podnośnik nie opadał, a miał za mało siły, aby podnieść coś ciężkiego - od tamtej pory odpukać wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nowego F 8248.

 

Kiedy kręcę sprężarką coś w niej wyje i stuka, a ja za chiny nie mogę jej uruchomić. Jest popsuta czy włączenie wymaga jakiejś szczególnej techniki?

Możecie pomóc? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.włączenie i wyłączenie wymaga trochę techniki.Najlepiej to robić gdy ciągnik już prawie gaśnie,wtedy najmniej zgrzyta.Pokrętło musi być zawsze w pozycji leżącej i kręcisz nim o 180 stopni. Gdy pokrętło stoi pionowo,wtedy wyje i stuka,bo raz tryb łapie,raz nie.Aby włączyć kręcisz w prawo (pokrętło leży) aby wyłączyć 180 st.w lewo gdy silnik gaśnie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam pytanko czy w waszych farmerach po rozgrzaniu ciągnika głośno pracuje wspomaganie kierownicy bo umnie jak zimny pracuje cicho a rozgrzany to dziwnie charczy porusze kierownicą cisza puszcze charczy może ktoś zwas miał podobne objawy i wie co trzebazrobić aby je usunąć proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wspomagania nie słychć - jest zupełnie cicho. Kilka postów niżej podałem namiar do gościa z Sokółki (zna się na rzeczy) zadzwoń do niego to napewno wszystko Ci wyjaśni i nie będziesz się zastanawiał co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dawno mnie tu nie było ale widze zbych dzielnie rządzi !

pozdro 8244 c2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rządzeniem to bez przesady... , ale w końcu założyłem ten temat... Pisałem do Ciebie na PW ale nawet nie odpisałeś. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbychu wielkie sory dla Ciebie, że nie odpisałem!

 

Pm dopiero odaliłem mam ostanią wiadomość z 12.2009.

na forum co drugi post twój wiedz ładnie się udzielasz co się chwali....

ja w tamtym tyg wyj..... sobie tylnią szybę i 330zł poszło.....poza tym wszystko działa no i oczywiście już mam sprzęgło hydrauliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma sprawy... W rotacyjnej szyba poszła, czy coś innego ? To pogratulować, że znalazłeś czas na zmianę na hydrauliczne... Ile mtg nastukałeś bo u mnie jest coś ok 750 i odpukać oby tak dalej. Co do udzielania się to staram się kolegom przekazywać potrzebne im informacje zanim zrobią to Ci co na oczy Farmera nie widzieli... ale na szczęscie coraz mniej takich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...