Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego - jeśli chodzi o mojego Farmera to sprawuje się bardzo dobrze, nie sprawia obecnie żadnych problemów. Na początku miałem trochę drobnych napraw (możesz o tym poczytać), ale myślę, że większość tych przypadłości, które na początku się pojawiały w moim nie dotyczą już Twojego Farmera - wiem, że wiele rzeczy w Sokółce od tamtej pory poprawili w ciągnikach Farmer. Obecnie do mojego Farmera zamówiłem tura Jak by co to pytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha dzieki za odp a jaki masz pług do niego bo mysle o odkładnicach 4*40 lub 5*35 twoim zdaniem który płług byłby lepszy U mnie jest cieżka ziemia i tereny gużyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam Staltecha 4x40 i spokojnie Farmer daje sobie z nim radę - z tym, że ja mam piaski, a nie ziemię Natomiast u Ciebie przy ciężkich ziemiach i górzystych terenach postawiłbym na 4x35 - lepiej mieć trochę zapasu mocy bo myślę, że w 4x40 lub 5x35 może mieć u Ciebie za ciężko, ale to tylko moje zdanie. Ewentualnie jakiś obrotowy 2+1 z możliwością regulacji szerokości orki (z tego co widziałem to są takie co mają możliwość regulacji odkładni od 28 do 50cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha a rewers ci sie nie psuje bo słyszałem kilka takich przypadków ze rewers sie popsuł. I czy seris który do cb przyjeżdzał to był jakis mozliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rewersem nigdy nie miałem najmniejszych problemów - pamiętaj o podstawowej zasadzie, zmieniaj kierunek jazdy dopiero wtedy gdy się zatrzymasz.

Jeśli chodzi o serwis to powiem tak: dealer u którego kupiłem Famera nie nadawał się do niczego, natomiast serwisanci z Sokółki jak najbardziej są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bd pamiętał A mógłbys mi powiedziec na co musze w tym traktoże uważac poniewaz ja przesiadam sie z ursusa 3512 i poczciwej c330 a co jest jego mocną stroną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na początek posprawdzaj wszystkie śruby - u mnie kilka było luźno. Dolewaj naftę do zbiorniczka świecy, a nie będziesz miał problemów z odpalaniem, lej normalne paliwko, wymieniaj na czas oleje, smaruj punkty smarne i zobaczysz, że ciągniczek będzie chodził jak ta lala. Mocna stroną jest na pewno to, że jest dobrze rozłożona masa ciągnika - dzięki czemu nie skacze, ma bardzo dobry uciąg, jest wyższy np. od NH5030 dzięki czemu tak łatwo się nie zakopie i prosty w obsłudze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz maskę to nad silnikiem na kolektorze ssącym jest okrągły zbiorniczek. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - przeczytaj instrukcję obsługi ciągnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ten ciągnik kupiłem kilka dni temu i czekam az mi go przywioza wraz z papierami międzi ninnymi instrukcje obsługi I dopiero go na wiosne wypróbuje tak pożadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pługa na ciężkie i górzyste tereny też bym radził 4x35. Z rewersem nie ma żadnego problemu,ani ze skrzynią biegów. U mnie luzuje i wyrabia się zamek maski,pękła podstawa filtra paliwa kilka razy,więc sprawdzaj często czy nic się nie urywa przy silniku. Po przesiadce z C-330 poczujesz kopa i moc choć to tylko 81 KM. Ma wysoki prześwit-duży plus.Co do spalania,to żaden inny ciągnik o podobnej mocy nie spali mniej niż silnik mtz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

chcę do swojego 8244 założyć tura

co polecacie? hydramet ? coś innego ?

podpowiedzcie i soich przygodach z turem na co uważać ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego właśnie zamówiłem tura Matal Fach - za jakiś czas będę mógł coś powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole się wtracić. Kleś z wiochy ma farmera z turem silnik mmz .psują mu się drobiazgi.Orze nim pługiem 5*35 i daje radde . tura używa codziennie bo ma dóżo krów targa kiszone baloty siano kiszony i obornik ciagnk ma 4 lata kiedyś podczepilśmy mojego oweruma obrotowy 4 skiby niedał rady ruszyc go ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zbychu

 

obiła mi się kiedyś o uszy taka opinia, że tury metal fachu są chu... tzn koleś tłumaczył mi to w ten sposób ze są zrobione "chałupniczo" i nie przenoszą sił ciężkości i amortyzacji na cały ciągnik i wszystko skupia się na przedniej ośce.

ja zastanawiam sie nad tym hydrametem ale musiał by się ktoś doświadczony wypowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy - ja sugerowałem się opinią gościa z mojej okolicy - posiada takiego Farmera jak my z turem Metal Fachu i bardzo go sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z właczeniem tylnego womu to znaczy jak ustawian sobie 540 obr/min na 1 zakres wom i dzwignia która włancza sie wom ciagne ja a ona nie zabezpiecza sie jak ja trzymam to wom sie kreci jak puszczam wraca na 0 i wom sie wyłancza doradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - z tego co zrozumiałem jest to nowy Farmer więc się nie ma co zastanawiać tylko trzeba dzwonić do serwisu - niech robią to na gwarancji - ja osobiście nie spotkałem się z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha mam nadzieje ze to tylko jakas linka zle jest wyregulowana i chyba zadzwonie po ten serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu za słabo ciągniesz tę dźwignię do góry,bo dopiero na samym końcu jest ząbek który zaskakuje. Trzeba mocno ciągnąć.Nie bój się nie wyrwiesz jej. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to sprubuje n kurcze niby taki banal a czasami człowiek nie potrafi sobie z nim poradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...