Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

panowie wejdzcie na ciagniki nh i tam juz wszystko wyjasnilem o co mi chodzilo sorki dla wszystkich ale juz napisalem do moderatora bo to co sie na tym forum dzieje to totalny bajzel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy juz wcześniej kvernelanda AB100. Oramy na 4x40 ( pług ma regulację szerokości). W normalnych warunkach jest bardzo dobrze. Gożej na glinie ale tam to 1614 beczy z tym pługiem. Mamy też 3x40 i z tym farmer gania na glinach. Ciężar na przednim tuzie sprawdza sie idealnie. Standardowe ciężary są trochę za bardzo przy przedniej osi i lubiał przygrzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze misiek_rolnik gratulujemy - dzięki niemu i podobnym znalazło się 1,5 mln użytkowników wspaniałych maszyn pociągowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten pan misiek-rolnik to jeśli się nie mylę zazdrości człowiekowi który rozprowadza w jego miejscowości Farmery i dlatego takie głupoty i brednie wypisuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbych jak tam twój Farmerek ????? Zadnych nowych niespodzianek ????

U mnie odpukac !!! jak ta lala !!! troszke (słowo zostało usunięte) sie poci ale co tam .... karcherem pojade i git..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko jest w porządku. Największy problem obecnie to złapana guma w tylnym kole (powolutku ucieka powietrze i nie bardzo mogę to zlokalizować, coś musiało się pewnie wbić albo przy feldze bo opony są bezdentkowe) W sobote zakupiłem brone talerzową 2,8 m Ciekawe jak będzie w tym brykał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest prędkość maksymalna Farmera z silnikiem MMZ 82KM?? Zastanawiam sie czy nie wziąć kredytu i jednek nie sprezentować sobie takiego nowego . Będe go często wykorzystywal w transporcie więc musi byc szybki. Tak apropo... mam 20 ha, czy ten ciągniok bedzie dobrym wyborem?? W szczególności zwracam się do bubu i jozekmj bo widzę że znają te traktory.... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jozekmj::: to Twoj Farmer jest w Rolniczym przeglądzie techniczym???chyba tak co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zbych" - obadaj wentyl, u mnie właśnie wentylem uciekało powoli powietrze - nie zaworkiem tylko " przejściówką"

Wielki Mike " jeśli chodzi o prędkość: - to Farmer spokojnie śmiga podobnie jak Mtz, w okolicach 30km/h (Mi serce sie kraje kiedy mam Farmerem po asfalcie jechać-( i od razu zdejmuje obciążniki)a szykuje mi sie jazda na przegląd -50km- o zgrozo... Jeśli nie masz zbyt ciężkiej ziemi, to bierz opony standardowe -voltyre- wg.serwisantów są twardsze i więcej wytrzymają na asfalcie(coś w tym jest-Mtz zrobił na asfalcie jakieś 8 tys.km.-głównie transport buraków- i protektor na tylnych kołach jeszcze jakoś wygląda.Na przednich już w ogóle nie wyglądał ) Farmer w transporcie to bajka- skrzynia biegów zsynchronizowana i do tego cichutka.nic nie wyje ,nic nie zgrzyta- miodzio.. Czy będzie dobrym wyborem dla Ciebie(?) - zależy z jakimi maszynami będzie pracować(u mnie 26 ha ,i liczę ,że w ciągu roku nie zrobie 200mth-orka,uprawa,rozrzutnik beczkowóz,mały transport,wycinarka, może dojdzie przyczepa samozbierająca.. Najbardziej brakuje mi zaczepu "hitch" ,bo nie wiem,czy tylny zaczep daradę z beczkowozem Pomot 6700l.który generuje duży nacisk pionowy na zaczep -i tutaj może być klops- okaże sie w praniu...Poza tym ,same pozytywy- jak na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze kilka osob juz ma Farmerki i są z nich zadowoleni.mi osobiscie rowniez podoba się ten ciągniczek. W związku z tym mam pytanko czy dałby on sobie rade w agregacie uprawowo siewnym? Mam na mysli cos takiego http://www.allegro.pl/item149709195_agregat_uprawowo_siewny_3m_agro_masz.html

i do tego jakis siewnik 3m Hassia lub Amazane. Wiem ze producent podaje zapotrzebowanie na moc od 85 km ale czasami widac jak rolnicy sieja z podobnymi agregatami MTZetem;)

Byłbym wdziczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie mam takeigo zestawu wiec ciezko mi cokolwiek powiedziec ale pamietaj ze farmer w wersji 82 KM ma mały udzwig podnośnika(patrz strona producenta) wiec nie poszalejesz za mocno. dodatkowo bez przedniego tuz-a moze trosz nosić !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze pochwalić serwis ponieważ miałem spaloną zapalniczke , to im to zgłosiłem i dzisiaj przywieźli a to tylko 80 km ale poza tym nie mieli nic do roboty zobaczymy jak to bedzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami producenci - zwłaszcza początkujący - podają moc trochę na wyrost, zeby nie mieć potem z namolnymi rolnikami za wiele do czynienia. Udźwig 2T na 610 mm od cięgieł wystarczy na podniesienie takiej maszyny a moc też zapewne żeby ją pociągnąć. Sam mam dość ciężki pług (Lemken Granat), który Farmer spokojnie wydźwiguje z gliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć użytkownicy farmerów. Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia a także szczęśliwego Nowego Roku, szampańskiej zabawy w sylwestra i oby nasze Farmerki w nowym roku sprawowały się jak najlepiej Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczam sie do Zbych-a

Juz sie nie moge doczekac nadchodzacego roku...........wiosna, lato, jesień w czasie których mozna zobaczyć czerwona strzała jeżdżąca po polach......

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie ,że i ja sie dołączę...

Serdeczne życzenia wielu radosnych chwil z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

Niech Farmerki widzą serwis tylko na przeglądach

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech i tak się stanie ze i ja się dołączę. więcej juz chyba nie będe dodawał prócz słowa wzajemnie, bo wszystko juz zostało ujęte w waszych wypowiedziach, a tak pozatym to chciałem dodać ze szyba w dzwiach przy zamykaniu mi pękła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby to była ostatnia awaria w naszych maszynach. Pogodnych Świąt i serdecznego uśmiechu od najbliższych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i Wesołych Świąt zero kaca . A w Nowym Roku wydatki tylko na paliwo i olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wasze wszystkie posty i sie zastanawiam czy ciagnik FARMER 8244 C2 jest wart 100tys. zl. Chcialbym sie dowiedziec jakie sa jego wady i zalety, czy jest wart swoich piniedzy i czy byscie jeszcze raz go kupili tylko tak szczerze.

 

POZDRo SILVER95 i WESOLYCH SWIAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz opczytalem u wuja jak bylem i w necia tez. a moze macie jakies swoje opinie i spostrzezenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy by dla mnie nie był wart tych 100tys to bym go nie kupił a rozgladałem się prawie 3 lata za ciagnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...