Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia wynika, że nawet mniej - szczególnie w orce zimowej w przeliczeniu na 1ha!! Spalił mi (przy pługu 3x40) na 20-22 cm orki ok. 22 l/ha - niecałe 2h prac! 360 3P rok wcześniej pochłaniał mi około 25-30 l/ha (trzy - cztery godziny orki pługiem dwuskibowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze napisałes że 22l na hektar przy 20 cm głebokosci?? Na jakiej ziemi??? Bo jestem w szoku musisz miec cęzkie ziemie!!

ja ma m IV klase srednie gleby. mój 7341 z pługiem 4x30 czyli ta sam szerokosc (orze 150cm mierzyłem na jesieni) głebokosc srednia 28-30cm wyszło mi na 2(7-8km/h) biegu 14,5l/hektar a na 3(11-12km/h) biegu miał bardzo ciezko ale wtedy wychodziło 11,5l/hektar. A mój znajom mtz 82ts 90KM orze 4x35cm i spala mu jakies 10l na hektar. Wyglada na to ze masz bardzo ciezkie ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały nie pierdol........

ja mam c-360 i mówie z pełna swiadomościa ze FARMER 82 pali około dwóch razy tyle co 60-tka......

ja sie z tym nie licze bo spedzam tylko połowe czasu na polu i mam o niebo wiekszy komfort niz dotej pory !!!!

 

sorki za pierdol........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 3P silnik perkinsa pali mniej niż tradycyjna 360! to jedno.

Ziemie mam głównie klasy IVa i IVb - ale większość jest na dość dużych skłonach - wymyta glina .

Poza tym szerokość orki to 115-120 cm - 3x40!! - więc muszę trochę dłużej się pomęczyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pier... tylko pisze jakie wyniki osiagam u siebie i pytam kolegi w jakich warunkach pracuje. Wiec sie nie czepiaj!!!!! Ja mam pola dosc równe i gleby IVa-V i spalanie które podałem wczesniej jest mierzone nie zmyslone !!! Wyglada na to że kolega ma dużo cieższe warunki, bo ja hektar robie 1.15-1.30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziku trochę narywny jest i trzeba na to wziąć poprawkę

Zresztą się opamiętał i przeprosił

Warunkimoje to najwyższe góry w Polsce ... północnej!! Co prawda z góry zestaw ciągnik + pług sam się toczy to na górę trzeba wciągać w dwa ciągniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fajna maszyna farmer ale w szczegułach niedopracowany, czy teraz sprzedawane farmery mają już poprawione te przecieki rozdzielacze itp. pierdułki, ma ktoś porównanie z farmtrackiem 675? Kabiny tego samego producenta czyli komfort ten sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem wczoraj z kumplem który niedawno pozbył sie MTz 82ts i kupił case 5140, ale chodzi mi oto że niedaleko kupił gosciu farmera z turem i ten kolega sie nim przejechali stwierdził że w jego MTZ -cie było duzo ciszej!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze miał otwarte badz uchylone dzwi lub szybę z prawej strony ???

jest wtedy naprawde nieciekawie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

precyzyjnie nie mierzyłem. moge tylko stwierdzic ze swoich opserwacji podczas koszenia łaki. tzn mam taki kawałek 6h w jednym kawałku i podczas koszenia farmer spalił mi mniej niz c-360.

tera bede miał troche wiecej czasu wiec napewno zmierze !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosiłeś kosiarką 1,65 na tyś obr? A jak w transporcie czy podczas lekkich prac z rozrzutnikiem, przetrząsaczem itp. czy tak orientacyjnie podobnie jak c360? (czy ma ktoś porównanie z proximą 8441 bo ta to chyba spali dużo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosiłem kosiarką 2.10

w lekkich pracach pali napewno wiecej jak c-360 ale to tylko w lekkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyprowadziłem sobie właśie ten ciągnik Farmer 8244 ma dopiero 3 mth a nie wiem o co chodzi z tą dźwignią przełączania odbioru mocy na jakiej zasadzie ona chodz??ODP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jaką dzwignią ??? napisz dokładnie a napewno ci pomozemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja do przodu - załączasz WOM niezależny - do tyłu zależny od obrotów silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka żółta po lewej stronie siedzenia tam gdzie jest hamulec ręczny i sprzegło wom

 

Chyba chodzi o włącznik WOM // zależne //luz // niezalezne - poprostu włacznik, może inaczj obroty wałka zależne od obrotów koł lub od obrotów silnika.

 

 

Farmer jak do tej pory jest OK. nie ma żadnych niespodzianek .

Czego mi brakuje to mazliwosć operowania podnosnikiem na zewnatcz chociaz takie jak ma Pronar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczerująca odpowiedz.........

 

z sterowaniem zewnętrzym tuza to racja. dumaliście zeby coś takiego samemu zrobic /??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde muwiąc to nie dumałem nawet jednej by nmożna to udoskonalić , bo jak narzie to nawet sirubki nie przykręciłem co będzie dalej to napewno nie wiem

 

Pozdrawiwiam wszystkich Farmerów

awe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim wzroście dostęp do wewnętrznych dźwigni to nie problem Trzeba tylko uważać, żeby nie podnieść maszyny razem z tylną szybą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w farmerze jest antena czy trzeba dokupić bo mam zamiar kupić głośniki i radioodtwarzacz cd/mp3 i nie wiem czy jest antena bo głośników niema ,.Fakt brak EHR-u to wada ale i bez tego jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak się umówisz ze sprzedawcą - będzie albo nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem to we wszystkich w standardzie montowali antene głośniki i radio, fakt ze takie badziewiarskie to radio, ale było ja juz sobie zmieniłem na insze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha to ja musze kupic radio antene i głośniki. I wtedy bedzie robota szła. muza na maxa i jest ok. bo nie widze żeby była antena na zewnątrz to chyba nie ma??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...