Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Po złamaniu poprawiłem w nim reme tak że teraz już niema prawa się złamać.

Zrobiłem sprzęgło hydrauliczne bo ciągle rwały mi się linki.

Założyłem 2 siłowniki wspomagające podnośnik bo orginalny nie podnosił mi pługa.

Chcecie mogę wam wysłać foto tych przeróbek tylko podajcie adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie jak wkleić zdjęcia na agrofoto. Zalogowałem się, wchodzę na swój ''panel kontrolny'' potem na ''twoje albumy'' a tam pisze: ''Administrator nie przyznał Ci uprawnień dostępu do tej części panelu kontrolnego.''

Może jakoś to inaczej sie robi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zakładki '' new image'' i ustal rozmiar zdjęcia itp. ale mogłeś to napisac w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Właśnie jestem po dwóch awariach mojego farmera pierwsza to pęknięcie przewodu pomiędzy silnikiem a chłodnicą (na szczęście w porę zauważyłem i silnik przeżył) druga to zerwanie linki sprzęgła (założyli podobno jakąś nową która już się nie zerwie - fakt coś tam było innego w tej nowej lince) Stasio1 jak Ty przerobiłeś to swoje sprzęgło na hydrauliczne ? I powiedz mi jeszcze jak on chodzi w takim pługu bo ja mam 4x40 zwykły i ma dosyć ciężko A i jeszcze jak jest z dymieniem u Ciebie przy większym obciążeniu bo u mnie dymi na czarno a serwis mówi że on tak ma Po za tym od serwisanta dowiedziałem się jeszcze że ten z silnikiem JD ma podobnie co mnie zdziwiło. Dowiedziałem się również że "mądry" szef Farmera zakazał serwisantom dolewania płynów typu oleje czy też chłodnicze w przypadku awarii np. pęknięcia przewodu na koszt serwisu a jedynie na koszt posiadacza ciągnika - GŁUPOTA !!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbych

Przerobiłem swoje sprzęgło na hydrauliczne i nareszcie nie boje się że w czasie pracy znów zerwie się linka (zerwałem 7 linek od sprzęgła w ciągu 700mth!!!). Teraz sprzęgło pracuje bez zarzutu . Wrzucę zdjęcia na agrofoto z opisem. Radze Ci przerobić sprzęgło tak jak ja to zrobiłem bo linki będą Ci się rwały.

Mój farmerek dobrze daje sobie radę w Lemkenie i nie dymi mi. Orze na 3 biegu na II zakresie. Mam lekkie gleby i to może dla tego. Pod dużym obciążeniem też mi dymi bo to normalne dla tych silników-Mtz, Pronar i Białoruś tak samo dymią, nie przejmuj się tym.

U mnie pękło już duuuużo węży i rurek niestety...

Ile wykręciłeś już motogodzin??

Postaram się szybko wrzucić zdjęcia na agrofoto.

Pozdro

 

Mój farmer zawraca na 11,20 metra

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem niewiele bo dopiero 180 mtg ale powiem szczerze że mnie nie pocieszyłeś mówiąc o tych rurkach i wężach. Moim zdaniem w większości przypadków wina leży w oszczędzaniu na materiałach Wystarczy pogadać z serwisantami o ile chcą coś powiedzieć. Muszę przyznać że się zastanawiam czy jednak nie lepiej było zainwestować w zetora proksime 8441 Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy uznania. Niezły pomysł. Zaczekam jeszcze trochę z przeróbką bo zmienili tą linkę na inną która podobno już nie strzela - czas pokaże. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naprawde niezłe !!!!!

 

mam pytanie do osób które niedawno kupiły Farmera !!!

jaki posiadacie numer seryjny ???

zastanawiam sie czy liczba sprzedanych przekroczyła 500 !!!!

jak ktoś wie prosze o info

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze chyba zależy od modelu. Mój numer seryjny Farmera 8244 C2 to 121. Kupiłem go dość dawno bo w lipcu 2005r a obecny stan licznika to 805 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzik ja mam nr seryjny 499 i zakupiłem go ok miesiaca temu. wyglada na to że już jest ponad 500 farmerów ja mam f 8244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heee no to 500 chyba juz przekroczone, oczywiscie chodzi mi o 8244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem !!

 

cały czas leci mi olej z srodkowego i dolnego gniazda hydrauliki w obu z lewej strony !!! co moze byc ??

nie ma tego duzo ale zabrudziło całą dupę !!!!

zmieniłem gniazda na inne i jest to samo !!!

czy moze byc coś przesilone w układzie hydr. ???

no ale raczej nie powinno byc sytuacji ze olej ot tak sobie wypływa z gniazda !!!

macie jakies rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa to tak jak by dawał cały czas ciśnienie na te gniazda. Dzwoń po serwis i niech kombinują. Ja mam jedynie mały wyciek z pod kolektora wydechowego i z filtra hydraulicznego (takiej szklanki z prawej strony) ale ma ktoś wpaść i to zrobić aogólnie jest ok. Podziwiam ten ciągniczek za to jak dobrze radzi sobie w błocie (wziąłem z tymi szerszymi oponami i jest git)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak dasz cisnienie na gniazdo przy pomocy dzwigni to nie ma chu...... zeby wyleciał olej !!!!! i to mnie najbardziej zastanawia !!!! przecież kulka sie wyedy zamyka i nie powinna puścic ani kropli !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co filtru hydr. ro rozkrec przewody co do niego dochodzą daj nowe mosiężne podkładki zakręc na maksa i odpal !!!!

u mnie pomogło choć nie ciekło tylko zawsze było zakurzone.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale jak dasz cisnienie na gniazdo przy pomocy dzwigni to nie ma chu...... zeby wyleciał olej !!!!! i to mnie najbardziej zastanawia !!!! przecież kulka sie wyedy zamyka i nie powinna puścic ani kropli !!!!

No to sprawdź kulkę-a najlepiej sprężynkę pod kulką-a najlepiej to kup szybkozłącze ale nie z tych po 15 zł tylko z wyższej półki,załóż no i wtedy ewentualnie reklamuj.Pod kulkę mógł podejś jakiś metalowy wiórek-tak są te tanie szybkozłącza robione,wgłębienie pod kulkę może nie być dokładnie zrobione itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to nie pomoże to wezniesz węża założycz na oba końce wtyczkę(szybkozłączkę) i połączysz 2 pary co masz z tyłu tym wężem i wtedy "dupcię" będziesz miał suchą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie siedze w hydraulice silowej a dokladnie zkuwam weze i handluje tego rodzaju elementami i jesli chodzi o szybkozlacza to sa 2 rodzaje zwykle takie jak montuja w farmerku i suchego rozlaczenia sa o jakies 20zl drozsze ale znacznie lepsze wiem bo zaszalalem i wlozylem do c360 mucha nie siada i nie zawracaja mi glowy o przyczepy bo nikomu nie pasuje wtyk

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ..Może wie ktoś z Was co jest nie tak z turbinką w Farmerze?

I czy jest użytkownik 105-ki, który " jeszcze" nie wymieniał sprężarki?

Mój wynik: 180mtg w odpowiedniej kulturze pracy z uturbionym silnikiem i turbinka czeka na wymianę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jakieś lipne uszczelniacze w te turbiny pchali i reagowały z gorącym olejem. Ale to nie wina chłopaków z Sokółki tylko producentów turbo.

My w jednym też już wymienialiśmy. Miał jakieś 250mth. Teraz jest ok ma około 1000 mth

 

A w drugim - kupionym trochę wcześniej nastukane juz 1300 mth i turbinka suchutka. I moim zdaniem lepiej pompuje od tej nowej. mam wskaźniki turbo tylko muszę je zamontować to będę wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...