Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

jakiego konca roku ??? jak narazie beda i nie maja zamiaru ich usuwac. Bo UE sie zgodziła na todziałanie w polsce. Bo to jest alternatywa w miare taniego finansowania dla rolników którzy nie spełniaja wymagac na PROW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiego konca roku ??? jak narazie beda i nie maja zamiaru ich usuwac. Bo UE sie zgodziła na todziałanie w polsce. Bo to jest alternatywa w miare taniego finansowania dla rolników którzy nie spełniaja wymagac na PROW.

 

Kredyt preferencyjny Jest to rodzaj finansowania ale z dopłatami państwa czy UE? Czy to że pozostało by jeszcze kilka lat do spłaty nie przeszkadzało by przy przejściu na rente strukturalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finansowany jest z budżetu polski unia nie ma nic wspólnego z kredytami preferencyjnymi. to jest instrument panstwa. były głosy ze ich nie bedzie ale UE sie zgodziła ale nie wiem do kiedy. Jedyne powiazania maja z UE takie że sa finansowane przez ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
finansowany jest z budżetu polski unia nie ma nic wspólnego z kredytami preferencyjnymi. to jest instrument panstwa. były głosy ze ich nie bedzie ale UE sie zgodziła ale nie wiem do kiedy. Jedyne powiazania maja z UE takie że sa finansowane przez ARiMR

 

Inaczej, żeby brać strukturalną rente trzeba pozbyć się ziemi, czy wtedy nie zaczną naliczać odsetki z komercyjnego kredytu? Pewnie trzeba będzie spłącić kredyt wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to w umowie o kredytowej masz zapis że przez jakis tam czas musisz np utrzymaywac ilesz tam sztuk krów itd. przynajmniej ja tak mam z BGZ czyli musisz prowadzic gospodarstwo. u mnie chyba 5lat jest w umowie, a a kredyty sa na 8lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to w umowie o kredytowej masz zapis że przez jakis tam czas musisz np utrzymaywac ilesz tam sztuk krów itd. przynajmniej ja tak mam z BGZ czyli musisz prowadzic gospodarstwo. u mnie chyba 5lat jest w umowie, a a kredyty sa na 8lat

 

No to było by cacy, tzn po 6ciu latach ojciec przeszedł by na strukturalną a chciałbym na 8 lat rozłożyć, chyba ze "mądrzy" zmienili warunki umowy, ale zawsze można szybciej spłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co spłacac taki kredyt to sie bierze nawet jak jest własnakasa U mnie kiedys było tak ze wzielismy branowy na mleczarstwo na zakup zbiornika 330l za 10tys, kasa była swoja ale wtedy były takie jaja że odsetki na lokacie były wuyzsze nisz w kredycie preferencyjnym także kredcick sie spokojnie spłącaało a kasa n koncie sobie rosładużo szybckej. Tak ze po spłaceniu kredytu na koncie z 10 zrobiło sie 15 teraz tez preferencyjne sa bardzo opłacałne , a umowe można zawsze w pewnych punktach negocjowac z bankiem tak zeby nie przeszkadzało w pózniejszym planowanym przekazaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, cudów nie ma kredyt na farmera jest oprocentowany w rzeczywistości na 9%, na farmtracka reklamują ze od 0 -3% a w rzeczywistości w odpowiedzi na maila otrzymałem że koszt kredytu na 5 lat z 60 tyś to 15 tyś, czyli również mamy 9%, a tak jak ktoś niżej wspomniał oprocentowanie może ulegać zmianie.

Nic tylko preferencyjny kredyt pozostaje!

 

ps. Biały2005 jeśli to nie tajemnica jaki masz koszt tego kredytu preferencyjnego i na jaki procent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym szukac ale mi sie nie chce Wiem że mniej wiecej od 75tys mam co miesiac 810 kapitału i odsetki poczatkowo byłu koło 120-130zł teraz juz poniżej 100 mam bo zmniejsza sie kapitał to jest tak zwana branzówka na mleczarstwo i jak brałem to był na 2 % chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałbym szukac ale mi sie nie chce Wiem że mniej wiecej od 75tys mam co miesiac 810 kapitału i odsetki poczatkowo byłu koło 120-130zł teraz juz poniżej 100 mam bo zmniejsza sie kapitał to jest tak zwana branzówka na mleczarstwo i jak brałem to był na 2 % chyba

 

Faktycznie taniutki kredyt, ale już chyba nie ma takiej branżówki na mleczarstwo? na 7341 brałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kredyt "nowoczesne technologie" jest na 1,9

 

Czy ten kredyt jest dostępny po 40 roku życia? i od kiedy ten kredyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kredyt z którego głównie korzystają rolnicy po 40ce i przeważnie kupują maszyny rolnicze.max na 15 lat i 2 lata karencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest kredyt z którego głównie korzystają rolnicy po 40ce i przeważnie kupują maszyny rolnicze.max na 15 lat i 2 lata karencji

 

To jakaś nowa linia? bo wcześniej to chyba na 3,8% był oprocentowany! od kiedy dostępny będzie ten kredyt>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak coś wiecie od kiedy będzie można z niego skozystać i czy jak ktoś ma 50, lat może z niego skozystać bo chciałbym kupic nowy traktor a nie uzywany bo nowy to zawsze nowy. Prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta linia jest dostepna "od zawsze"!mogą brać spokojnie rolnicy po 50ce.pozdro.sam biorę teraz case'a i dyskówkę na nt.najszybsza droga do nowego sprzetu oprócz mr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rob 1978 ty a jaki procent tego kredytu i czy moze uledz zmianie dużo spraw do załatwienia przy tym kredycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem już,że oprocentowanie to teraz ok.1,9.może się zmieniać o ile NBP podniesie stopy procentowe.idź do swojego odr-u tam Ci pomogą.biznesplan i formalności to ok.tygodnia, reszta zależy od banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałem już,że oprocentowanie to teraz ok.1,9.może się zmieniać o ile NBP podniesie stopy procentowe.idź do swojego odr-u tam Ci pomogą.biznesplan i formalności to ok.tygodnia, reszta zależy od banku.

 

wcześniej ta linia była na 3,38 teraz spadłą na 1,78 już ale po nowym roku mają właśnie podnieść stopy to penie znowu skoczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic sie niedzieje w waszych farmerach to dobry znak

Cisza przed burzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze i cisza ale chyba jak nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...