Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Będę miał czystą szybkę tylną w swojej kabinie na święta

Nową ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę miał czystą szybkę tylną w swojej kabinie na święta

Nową ....

 

Nie chwalisz się ile kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że sama się rozsypała Ciągnik stał pod oborą, sam byłem poza ciągnikiem, był zgaszony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to, że sama się rozsypała Ciągnik stał pod oborą, sam byłem poza ciągnikiem, był zgaszony ...

 

Ta sama? i mapa się zrobiła a malutkiej dziurki nigdzie nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie "farmerowcy" życzę zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i oby nasze farmerki w Nowym Roku Pracowały jak najlepiej, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie było żadnych widocznych uszkodzeń ... A niestety z mapy nic się nie dało odczytać bo leżała wokół ciągnika w kliku kawałkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie było żadnych widocznych uszkodzeń ... A niestety z mapy nic się nie dało odczytać bo leżała wokół ciągnika w kliku kawałkach.

 

pytałem o malutką dzurke bo kiedyś jak ojciec kosił to takie dzurki pojawiły się nagle w bocznej i przedniej szybie i mapa się zrobiła ale jeśli szyba wyleciała to ktoś musiał się przysłużyć niestety.

 

A kabina metal fach w farmerach to ta sama co w farmtracku z metalfachem by była?

 

Życze Farmerowcom wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku, jak dobrze wyjdzie, to w nowym roku sam będe dosiadał czegoś z mrągowa albo z sąkółki, no ale napewno w kabinie metalfach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farmery to dziadostwo-pronar w lepszym garniturze, a pronar to przecież MTZ a MTZ to białoruśka-technologia lat 60-tych, trzeba byś debilem żeby to kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trafił sie kolejny znawca tematu..

 

pawel1991 pomalowałes już MF-a?

A jak tam ciśnienie w ogumieniu?

Znalazłes już biegi??

Przedni napęd juz nie tłucze?

Trzeba być ..... żeby kupić tak rozklekotany ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d2ea88ecea73f14dm.jpg[/url][/img]

Witam .

 

Wszystkim zdrowych pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2008 Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d2ea88ecea73f14d.jpg

 

 

Witam .

 

Wszystkim zdrowych pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2008 Roku

 

Tak to miało wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bubu stuknij się w te swoją śmierdzącą bube, porównanie MF-a do farmera to jest to samo jak Mercedes do malucha, stary merol lepszy jest od nowego malucha, u mnie jest w okolicy trochę farmerów i pronarów, bo przecież to jest to samo i wiem coś na ten temat, po 2-3 latach to wszystko się po kolei sypie a ludzie wyklinają te dziadostwa przy naprawach, wiadome jest że zagranicą nie sprzedają ciągników doskonałych, musi on mieć jakieś wady-mniejsze lub większe, ale gdy się kupi z mniejszymi wadami i się poprawi to ciągnik będzie służył lata, u mojego wszystko jest OK, tylko drobnostki trzeba poprawić i sprzęt będzie i musi gwizdać, silnik mam w idealnym stanie, nie puszcza nic dymka, skrzynia też bardzo dobra, bo już z tych nowszych, posiada wzmocnienie czyli HD, a komfort jazdy jest nie do opisania, tylko jeździć, a w farmerze cóż masz???? wielkie dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bubu stuknij się w te swoją śmierdzącą bube, porównanie MF-a do farmera to jest to samo jak Mercedes do malucha, stary merol lepszy jest od nowego malucha, u mnie jest w okolicy trochę farmerów i pronarów, bo przecież to jest to samo i wiem coś na ten temat, po 2-3 latach to wszystko się po kolei sypie a ludzie wyklinają te dziadostwa przy naprawach, wiadome jest że zagranicą nie sprzedają ciągników doskonałych, musi on mieć jakieś wady-mniejsze lub większe, ale gdy się kupi z mniejszymi wadami i się poprawi to ciągnik będzie służył lata, u mojego wszystko jest OK, tylko drobnostki trzeba poprawić i sprzęt będzie i musi gwizdać, silnik mam w idealnym stanie, nie puszcza nic dymka, skrzynia też bardzo dobra, bo już z tych nowszych, posiada wzmocnienie czyli HD, a komfort jazdy jest nie do opisania, tylko jeździć, a w farmerze cóż masz???? wielkie dziadostwo

 

tak się składa że mój kumel kupił na allegro 3080 czy jakos tak wiem że w 6ciu grach i fakt mocy to ma i mało pali, ale po 2 mc jakieś kamienie w skrzyni musiał wymienic i za 2 pierdułeczki które kurier za 2 dni przywiózł zapłacił 1700 zł, a jak już jak przyrównujesz tak do samochodów to zapewne wiesz, że na zachodzie pozbywaja się starych mecedesów i innego starocia, a kupuja nowe dacie logan, lub schevrolety z korei, bo za kilka lat i tak i tak ten samochód będzie gówno warty a po co przeplacac za wózek na zakupy lub wozidło do pracy. Moze i złe t mf ni są ale pocytałem sobie na agrofoto i tutaj to o jk co ale są srasznie wypracowane, a częsci okrótnie drogie, więc nie uważam żeby nowy farmer był nic nie warty i gówno wiesz o farmerach jeśli mówisz że to tosamo co pronar, i nie obrażaj synku ludzi którzy dużo kasy wsadzili w nowy ciągnik, bo opinia że to szmelc i nic nie warty ciągnik jakim niby ma byc farmer bierze się tylko przez zazdrosnych sąsiadów i posiadaczy szrotu z zachodu, kup sobie mf-a za 100 tyś zł to może i bedzie lepszym ciągnikiem i dłużej pochodzi od frmera ale nie wytłuczony staruszek, a ps, kto da kredyt preferncyjny na starego mf-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głuwnie tyczy się znawcy ciągników pawela1991 tak niedawno pisał

1. mam problem, bo nie wiem czym się różni autotronic od datatronic

2. mam jeszcze pytanie na czym polega dokładnie ten dynashift i czy ma go każdy ciągnik massey ferguson 3070?

3. chciałbym się jeszcze dowiedzieć co to jest EHR i czy MF 3070 go posiada i czy może się on zepsuć, oraz ile kosztuje naprawa

4. w MF 3070 z 1993 roku jest to HD, czyli ta wzmocniona skrzynia?

5. a jak najprościej wymienić to łożysko igiełkowe? Jak się dostać do niego, co trzeba odkręcać?

6. a jak najprościej wymienić to łożysko igiełkowe? Jak się dostać do niego, co trzeba odkręcać?

7. kupiłem dziś ciągnik MF 3070 i nie chce mi chodzić zając, ciągnik jest z 1993 roku, skrzynia bez grup biegów A i B. Objawy są takie że ciężko jest włączyć na zająca, trzeba poszarpać trochę waj ...

8. gdzie dokładniej ten czujnik jest? jak go sprawdzić i ewentualnie naprawić? a te półbiegi to się przełącza ze sprzęgłem czy bez?

9. mam teraz następny problem, bo mi się strasznie tucze wałek który idzie od skrzyni do przodka do napędu,

10. problem z wałkiem od napędu

11. mam u mojego MF 3070 trochę pordzewiałą kabinę

12. jakie powinno byś ciśnienie powietrza w tylnych i przednich kołach u MF 3070?

I już widać ze ciągnik jak nówka z dowodem pełnoletnośc, można tym małolatom bo nie przekroczyli 5lat przykopać w tym rodzaju

farmery to dziadostwo-pronar w lepszym garniturze, a pronar to przecież MTZ a MTZ to białoruśka-technologia lat 60-tych, trzeba byś debilem żeby to kupić Gratuluje wiedzy i znajomość tematu[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak-ale sam bubu napisał :

"Witam.

A ja zgodzę się z "Chochlik23" -Farmer to " niedoróbka ..

Sposób w jaki został"" zmontowany"",jak i jakość podzespołów użytych do tego montażu pozostawia wiele do życzenia...

 

Użytkuje model 105KM od ponad roku i już sie boję co to będzie za 10lat..

Na liczniku 340mtg i tak :

- rozsypała sie zwolnica w przednim moście ( dzięki komplikacjom ze strony Dilera, farmer stał 3 tygodnie na trzech kołach,zanim przyjechała kompletna zwolnica z Sokółki -oczywiście z demontażu ,bo nie mają żadnych części zamiennych na stanie

- czekam na trzecią turbinę-która ma już podobno nie cieknąć

-wymieniony uszczelniacz wałka WOM

- zaczyna puszczać uszczelnienie wału korbowego przy kole pasowym

-chłodnica sie poci" od spodu"

-załączanie wałka WOM- tragedia-dźwignia sprzęgła ma za krótki skok i nie rozłącza całkowicie drugiego stopnia -nawet po regulacju dźwigienek...

 

-małe podsumowanie-

--A miałem brać Pronara--"

To tak gwoli bezstronności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bubu napisze dalej:

 

Mam Farmera ,więc piszę ,jakie ma wady i minusy

I nie wcinam się w innych tematach, że taki i taki ciągnik to dziadostwo, bo w mojej okolicy kilka takich jeździ..

Dalszy komentarz jest bezsensowny i zbędny...

 

A zmieniając temat:

 

"Udanych Świąt i bezawaryjnego uzytkowania maszyn w 2008 Roku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na koniec roku pawel1991 radze ci byś sie zastanowił co piszesz bo rżniesz fachowca a widać w twoich wypowiedziach braki podstawowych informacji o Farmerach. Śmiać mi się chciało jak czytałem twoje posty i moge je ocenić jednym słowem-żenada.

Wesołych Świąt dla wszystkich posiadaczy Farmerków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej wsi kolega ma farmera 80 KM i jest po wymianie przedniej osi. Widać

jest CARRARO i carraro Kupił go u pewnego dilera w Łomży i do dzisiaj mu reszty kasy nie wypłacił, taki mu dobry ciągnik sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ciągle mówię że farmer to dziadostwo bo tak jest, u mnie sąsiedzi którzy byli kolegami to już nie są od kiedy kupiłem MF-a 3070, a to wszystko co pisałem do się bałem i pisałem ale się wszystko wyjaśniło, z biegami to było tak że się żaróweczka spaliła od żółwia, u wałka od napędu zawleczka wyleciała, a tak to wszystko jest w stanie idealnym, jak by ktoś się chciał ze mną wymienić na nowego farmera i kazał mi nim pracować to w życiu bym się nie zgodził, MF to jest MF i nic tego nie zmieni, hahaha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja ciągle mówię że farmer to dziadostwo bo tak jest, u mnie sąsiedzi którzy byli kolegami to już nie są od kiedy kupiłem MF-a 3070, a to wszystko co pisałem do się bałem i pisałem ale się wszystko wyjaśniło, z biegami to było tak że się żaróweczka spaliła od żółwia, u wałka od napędu zawleczka wyleciała, a tak to wszystko jest w stanie idealnym, jak by ktoś się chciał ze mną wymienić na nowego farmera i kazał mi nim pracować to w życiu bym się nie zgodził, MF to jest MF i nic tego nie zmieni, hahaha....

 

Mozesz rozwinąc o co chodzi z tymi kolegami śasiadami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...