Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem proxima jest może lepsza niz farmer, ładna tak jak farmer.Ja kupiłem proxime plus 10541 101koni w grudniu. myśle teraz o farmerze 82 z turem. ile taki kosztuje??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem proxima jest może lepsza niz farmer, ładna tak jak farmer.Ja kupiłem proxime plus 10541 101koni w grudniu. myśle teraz o farmerze 82 z turem. ile taki kosztuje??????????

 

nie wiem ile kosztuje z turem ale sam ok 120tyś. A ta proxima to dobra jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, zbacze na wiosne. ale narazie pali bez zarzutu w mrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmienił coś farmer ostatio w tych z silnikiem d243, tzn czytałem cały temat i co jak co ale wychodzi mi na to że farmerek jest bardziej awaryjny od pronara, rozumiem że nowy model ale czy coś sokółka z tym robi jak teraz jest sprzegło dalej na linke? coś unowocześnili wogóle/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daja chyba jakies mocniejsze plecionki...a moze wywalili goscia z montowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszycy macie już farmery po 1,5 roku , 2 lata i te z pierwszych z sokółki, czy już nikt nie kupuje nowych czy sięnie chwali?

w 2007 sprzedano prawie 700 farmerów a na ppr nikt nowym sięnie chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki chyba poprawili bo moja druga wytrzymała dwa razy więcej niż pierwsza i nie widac jak narazie żeby z nią się coś działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja druga linka wytrzymała już 500 mtg!

A ja już problemu z linką nie mam (Bo jej nie mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiem ze temat był juz wałowany ale nie chce mi sie szukac a wiec:

wczoraj zauwazyłem deko oleju na srubie od mocowania kolekrota(pierwsza sruba od kabiny ciagnika) jak z tym powalczyc /??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zmienia coś ten producent w tych Farmerkach sprzęgło z linką to już przeszłość .

to co teraz jest chydrauliczne?

 

co z tm łamaniem na pół poprawił cois producent jużnie łamią się farmery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzęgło jest sterowane hydraulicznie a co do łamania się możesz podać coś bliżej .Słyszałem o przypadku z turem , na moje oko zbyt krótka rama nośna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na agrofoto prawie każdy farmer z turem był złamany, co do sprzęgła to w standardzie wszystkie teraz mają chydrauliczne to pewne info?

 

taaa i bądz tu teraz mądry co lepsze jak case jx80 lub nh td80d jest z niecałe 10 tyś droższe od farmera z mmz, lub nowa proxima dużo lepiej wygląda, czy jeszcze farmer jest alternatywą? dużo tańszy to on nie jest a przeszłość krótka i burzliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik ty najlepiej jak kupisz DZIKA on się nie złamie (pewne 100%)sprzęgło będziesz miał pod ręka . no i jest dużo taniszy sporo można zoszczędzić przez lata pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nadal temat awarii w farmerze jest bardzo drażliwy

(sprzęgło chydrauliczne spoko, a ja chciałem tylko się dowiedzieć co tak naprawde było przyczyną łamania się farmerów podczas pracy z turem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to tak że konstruktor TURa źle obliczył widziałem taki przypadek

rama nośna tura jest zbyt krótka (kończy się tuż przed kabiną przykręcona na 4 śruby fi 16 do przystawki sprzęgła ) w tej konstrukcji mogły być problemy z łamaniem się ciągnika .Natomiast jeśli rama jest dłuższa sięga pod kabinę i jest zamocowana o obudowę sprzęgła na śruby fi 20 nie powinno być już z tym problemów ja osobiście nie spotkałem ani jednego przypadku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...