Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Bubu

Sprawdziłem zaworek (przejściówkę) i okazało się że to właśnie z tego ustrojstwa ucieka powietrze. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - gdybym miał jeszcze raz wydać 100 00 PLN na zakup nowego ciągnika to z pewnością byłby to jeszcze raz Farmer. Mam nowy ciagnik (u którego niedogości się spodziewałem) ale maszyna sprawuje się ogólnie bardzo dobrze. Na tyle, że wzbudza zazdrość posiadaczy MTZ -tów i innych Pronarów, które rozwiązaniami bije na głowę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem posiadaczem ciągnika Marki Farmer. Model to 10244 ale na podwoziu JUMZA. Czyli starszym niz obecne sa produkowane. Jest to 21 ciągnik wyprodukowany w Sokółce. Mieszkam w Pudliszkach czyli niedaleko Poznania. Ciagnik zostal przywieziony na kołach czyli jechalismy nim jakies 610 km.

 

Ciągnik ten jest bardzo dobrze wyposazony oraz osiaga dobra predkosc. Po lekkim tzw. tuningu osiaga predkosc 48 km/h. Ciagnik ma moc 105 KM i jest bardzo mocny. Obenie ciagnie płóg 4 skibowy z odkładniami 40 cm i nie ma zadnego problemu z głeboką orką na zime.

 

Standardowo ma tylne opony 16,9 R 38 a che mu załozyc 520 / R38 najlepiej tez Ruskie. Bo sa wmiare tanie a dobre.

 

Wie ktos moze w jakiej cenie one stoja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro za 105km chca 113 tyz zl chcessz kupic jeszcze jednego??

na jakim areale pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ciagnik kosztowal mnie 75 tys. zł dlatego ze kupiony został bez podadku vat. Rocznik jego to 2004.

 

Predkosc została zwiekszona mianowicie po przejsciu gwarancji podkrecilismy obroty jego do 2850 a wczesniej mial do 2300. Ale to nie wszystko w rodzinie posiadam mechanika który zna sie na ruskich ciagnikach bardzo dobrze i to on zrobil cios w skrzyni ze na 4 jest taki szybki. Dodatkowo ma tez wydajniejjsza pąpe od hydrałliki.

 

Jak narazie nie palnuje jeszcze jednego ale jakbym mial kupic to tez bym wzioł takiego a z tego cio wiem to tez w 2007 roku beda 2 nowe modele o mocy 140 i 160 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podkręcenie obrotów nie jest złe dla silnika? pytam bo mój jest na gwarancji i kręci mi do ponad 2500 tak ze 40 leci sobie spokojnie i nie wiem czy mozna go tak wkręcać czy raczej nie? tez mam 10244.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie niepowinno sie slychalem o paru przypadkach ze sie waly korbowe urywaly ale tylko slyszalem nie wiedzialem ale jak by to bylo nieszkoldliwe to producenci by podkrecali a jednak nie podkrecaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też wykręca 2500 obr/min pokazuje max 39 km/h

Te obroty są ustawione fabrycznie i mechanik mówił żeby lepiej nie przekrczać 2200obr/min

a wogule to nie powinno się przekraczac obr podanych w danych jakie producent określił że są maksymalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prędkościomierz to bajki. Ja prędkość badałem prawdziwym radarem.

 

A cio chciałem dodac to to ze mechanicy z Sokółki czyli główny serwis to jest jedna wielka kupa śmiechu. Ci ludzie nie maja pojecia o tych ciagnikach co robią. Wymieniali mi olej to a dodatkowo wymienili mi uszczelkę z pod głowicy która odziwo była dobra a na dodatek wsadzili ja odwrotnie i ciekło . Natomiast mój mechanik z rodziny bardzo dobrze sie zna na ruskich silnikach i dobrze wie co robi.

 

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z fachura co u mnie wymieniał oleje na przegladzie to powiedział mi ze czasem tak sie zdarza a zwłaszcza w tych (MTZ) silnikach ze jest jakas sztywna podkładka pog deklem i ze to czesto z pod niej leci ale z pod głowicy to nie mam pojecia a moze wystarczyło tylko dojeba.... głowice mocniej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picasso19 napisał -" wymienili mi uszczelkę z pod głowicy "

 

Z tego co piszesz to moim zdaniem chodzi o uszczelkę pod głowicą. a ta jak się poci a woda nie idzie do oleju ani nie bąbluje w chłodnicy to tak jak napisał dzik wystarczy ten tego mocniej dokręcić.

 

Chdziło Ci właśnie o nią czy o uszczelkę pod deklem ( pokrywą zaworów ) bo tą w jednym wymienialiśmy bo ciekła - jakaś taka sztywna była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za przeprosiny - mam nadzieję, że będziemy się sprzeczać ale nie wyzywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_rolnik - luz ale nie powiem, że mnie nie wkurzyłeś

 

Macie już nowy RPT. Ten Farmerek z agregatem na kartoflisku to niechwaląc sie nasz A traktorzysta to mój brat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_rolnik - szacuneczek

 

Czy ten artykuł ukazał się może w internecie?

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze mam prośbę możecie zapodac ten artykuł z RPT np. skanem na www ????

Albo w jakiś inny sposób !!!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo - zerknijcie uważnie niżej - przecież kserkses podał już link do artykułu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ten artykuł jest o SPO, to nie ten ponizej, sory @dzik ale nie mam zadnej mozliwości przezucenia go na neta, a na stronie rpt nie ma przypadkiem tego artykułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...