Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

82 km. w gruberze 6 łap? będzie chodził, ale ciągnik dostanie porządnie po d...., zwłaszcza jeśli masz ciężkie gleby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z gruberem to nie wiem bo u nas niema tego sorry przez pomulily mi sie cyferki mialo byc 80:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak farmer ale kumpel ma kosa uni (5 łap) i zakłada do niego MTZ82. Muwi że ma co ciągnąć a zwłaszcza jak jest teardo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle, że sześć łap to do niego ale moze sie myle.ziemie ma średniej jakości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja KOSa S 5 łap ciągam U-385. ziemie średnie. i ma co w nim robić, szczególnie gdy czasem głębiej gruberuję, ale znam dwóch gości, których mtz-y 82 chodzą w sześciu łapach, tyle że jak już pisałem porządnie dostają po du..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do lenczus

Mam pytanko czy przeszedłeś na ogólny wat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jestem na wacie kupiłem go w łowiczu w agroplusie na ul. poznańskiej z 107000 wpełni dociązony szerokie koła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To witamy w "rodzinie". Długiego i bezawaryjnego użytkowania!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi sie wydaje ze to troche za duzo 90 koni i plug 4x45 u mnie taki jeden jezdzi 1014 z 4x30 i ciagnik chodzi sobie tak srednio

Witam

u mnie jest koleś... i ciągnie pług PHX 5 skib... naszym U-912 ...na glebie takiej średniej bo 3-4przewaga... ale wygląda to na imitacje orania jednak już kilka lat jedzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam ugadanego 8244 w moskicie (wielkopolskie) w standardzie z pełnym obciążeniem z przodu za 98.000zł a znalazłem oferte w małopolsce za 95.000zł nie biore na spo musze tylko poczekać jak wejdzie młody rolnik żeby mieć już udokumentowaną inwestycje w gospodarstwo no i będę musiał przejść na wat ale to dopiero po zapisie. Acha czy orientuje się ktoś od kiedy wchodzi EURO2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do roser:

jak to musisz miec udokumentowaną inwestycje ??? wyjasnij o co biega.....

dodatkowo czy wie ktoś czy mozna wziaść kaske na młodego rolnika(ja) a ojciec jednoczesnie moze przejść na sente strukturalną ??? bedą to 2 działania jednocześnie można tak robić /??

czy jak wezme premie dla młodego rolnika to czy moge w przeciagu 5 lat podjąc jakąkolwiek inną pracę tzn. być ubezpieczonym z ZUS................??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
do roser:

jak to musisz miec udokumentowaną inwestycje ??? wyjasnij o co biega.....

W nowych przepisach na MR jest wymóg rozliczenia się na co została wydana przynajmniej połowa kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No własnie o to mi chodzi. Po co mam puzniej na siłe kupować jakiś sprzęt tylko po to żeby mieć dowód na to co zrobiłem z pieniędzmi, a tak upiekę dwie kaczki na jednym ogniu. Gadałem z dilerem ciągników no i ponoć ruch niewielki, a prow w tym roku nie ruszy na 100% wiec może coś jeszcze sprzęt stanieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moj farmerek zwiedzał dzis pole 23 razy z rozrzutnikiem...... sama przyjemność.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z programem ułatwienie startu młodym rolnikom, jest tak że musisz przez 5 lata prowadzic to gospodarstwo, i conajmniej rok byc w krusie pózniej możesz przejsc na zus. Ja tez czekam na uruchomienie PROW, ale przez tych bałwanów w rzadzie pół roku mamy w plecy jak w banku. PROW pewnie ruszy na jesieni. A co do łaczenia programów to mozna to zrobic. możesz połączyc "rente strukturalna", z "ułatwieniem startu młodym rolnikom" i jescze dołozyc "inwestycje w gospodarstwach rolnych" Ja mam plana łaczyc te dwa ostatnie programy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
musisz przez 5 lata prowadzic to gospodarstwo....

czy moge przejac to gospodarstwo bedac w ZUS-ie ????

czy jak przejde na krus to po jakim czasie moge wrócic na Zus /??

czy przez 5 lat musze to uprawiac bez możliwosci sprzedania i musze byc na KRUS-ie czy moge to uprwiac na ZUS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz być na ZUS-ie, ale musisz się wykazać w przeciągu 3 lat wykształceniem rolniczym, bądź odpowiednią praktyką we własnym gospodarstwie.

Po skorzytaniu z programu "MR" musisz przez rok być płatnikiem KRUS z urzędu, czyli posiadać wyłącznie gospodarstwo. Po roku możesz złożyć również wniosek o inwestycje poza gospodarstwem rolnym (tworzenie nowych miejsc pracy) i póki nie przekroczysz odpowiedniego poziomu podatku dochodowego (2400 PLN) płacić dalej KRUS.

Masz obowiązek gospodarowania na przejętej ziemi (z racji renty strukturalnej bądź otrzymania pieniędzy na inwestycje w gospodarstwie) przez pięć lat. Zwalnia Cię z niej w zasadzie jedynie śmierć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaje....y ciągniczek!!! :D tylko musisz go solidnie podlać aby dobrze ci służył :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Panowie powiedzcie mi czy słychać u was trochę hydraulikę bo ostatnio wyjechałem z nową talerzówką i muszę przyznać że u mnie słychać. Czy orientuje się ktoś jak ustawić albo jak jechać z talerzówką uni grudziądz na cztery wałki aby nie było kolein bo ja jakoś nie mogę załapać o co biega . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę słychać szczególnie jak pracuję z wybierakiem i topór dociska sianokiszonkę - to pojawia się delikatny "gwizd" z instalacji hydraulicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no u mnie tez cos słychac ale na razie w miare delikatnie......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi jak jest ze spalaniem w takim nowym Farmerze (silnik MMZ 82 KM) w porównaniu np do C-360

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdanie dwa razy wiecej jak w C-360....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi