Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

anteny montują na dachu, zajrzyj tam ze schodka bo moze być złozona. A i moze warto sie pokłucic o to wszystko albo zadzwonic do skółki z pytaniem czy to jeszcze monują, dam taki przykład ze mój szwagier jak kupował ursusa 5714 był u dwóch dealerów jeden pokazał mu całe wyposarzenie w którym znajdował się komplet kluczy, wąż od pompowania i jakieś tam jeszcze pierdoły drugi natomiast chciał mu wcisnąć traktor bez niczego to szwagier powiedział ze zadzwoni do ursusa i spyta co jest na wyposarzeniu, dealer zwrócił natychmiast na pięcie i wszyściutko mu przyniusł. Rzną na czym się da, jeszcze w dodatku mił pretensje do szwagra ze wścipski jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile wynosi promień zawracania farmera z silnikiem mtz 82 km?

Jak się sprawuje z turem, czy ma ktoś inny tur poza tym z sokółki?

Czy ten z sokółki najlepszy do farmera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest teraz cena producenta farmera z silnikiem mtz 81km i jakie wyposarzenie dodatkowe można zamówic i co ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ceny producenta nie znam ale jak pojedziesz do dilera to takbedziesz miał taniej o jakies 5 tyś.

co do wyposarzenia to juz tylko kwestia dogadania sie. ja jak brałem to opony i radio miałem za free.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem nowy miał spalona zapalniczke cowymienili na pierwszym przegladzie jak dotej pory to zero usterek i przecieków aby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi w takim agegacie z siewnikiem 2,80 poznaniak Farmer spala ok 10 litrów na godzine.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zestawie z samym poznaniakiem 2,7 m - 5,5 ha ok. 3,5 h, spalił 17 l, zmierzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wczoraj wpadła mi fucha .Specjalnie zmierzyłem ile spali z siewnikiem Poznaniak 2,7m i agregatem 2 wałki i 2 rzędy sprężyn. Prawdopodobnie areał wynosił 2,7ha prawie kwadrat . IV kl .Czas pracy 2godz 10min plus dojazd w obie strony 30min . Zegar motogodzin wybił 2,14mtg . A paliwa musiałem wlać 16l czyli tyle wypalił . Praca 2 przełożenie 4 bieg 8km/godz . Czas mierzony stoperem odliczane wszystkie postoje zwišzane z zasypywaniem zboża .

Czyli wyszło niecałe 8l na mtg lub czas wraz z dojazdem 2godz 40min to jest 6l na 1 godzinę zegarowš

Ale w pługu to chyba z 50% więcej ale jak będę orał to postaram się zmierzyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto ma farmera z turem, czytam rózne fora i widze że farmer moze się łamać z turem co na ten temat wiecie, o co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rodzinka Farmerów powiększa się U mnie w wiosce przybył właśnie kolejny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiec coś w nich jednak musi byc takiego.........szkoda ze tylko uzytkownicy o tym wiedza......

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy użytkownik (intensywnie użytkujący) TUR-a powie Ci, że szybciej siada przedni napęd i oś. Niestety niezależne to jest od producenta ciągnika i podwozia. Po prostu taka uroda obciążenia przodu ciągnika, na wysięgniku ok. 6m wysokości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jesteście zadowoleni z podnośnika w swoich farmerach?? Według mnie to jest za słaby, dopiero po wzmocnieniu dźwiga pług 4skibowu obrotowy-LEMKEN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do pracy farmera z turem to muszę powiedzieć że po 150mth złamał mi się przy ładowaniu obornika. Firma tłumaczyła się wadą odlewu ale ja w to nie wierzę.

Po wymianie odlewu zaczął się rozkręcać w połowie. Dopiero po wzmocnieniu ramy wyeliminowałem to i już jest OK . A ogólnie praca z turem jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównaywał ktoś farmera z farmtracem? Prawie to samo, farmer lepsze parametry, ale farmtrac nowocześniejszy i oszczędniejszy silnik i myśle że już sprawdzony dłużej sprzedawany w polsce od lat znany w usa podobno bardzo mało awarii, a farmer ma jeszcze problemy wieku dziecięcego, Który z tej dwójki lepszy do tura - może proxima?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli nie chcesz mieć zbędnych awari to wybierz proksime tylko z rewersem bo przecież farmer i farmtrac są na tych samych mostach-tej samej awaryjności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale proxima też ma carraro z przodu! może solidniejsze w końcu różne są wersje, farmer łamie się na pół, a farmtrac bardzo lekki i słabsza chydraulika ale za to bardzo zwrotny. Co do bezawaryjności proximy to też różne dziwne rzeczy słyszałem.

Jaki promień zawracania ma farmer?

Proxima ma ponad 12,4 m, farmtrac niecałe 10m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jutro zmierze ile ma dokładnie promień skrętu. Dwa lata temu też się zastanawiałem który wybrać. zetora odrzuciłem od razu ze względu na cenę i nie mam zaufania do nich. farmtrac jest dla mnie za delikatny i ma za słabą hydraulike a co najważniejsze jest wolny-30km/h... szukałem ciągnika do pracy z ładowaczem czołowym z mocną hydrauliką, z rewersem, stabilnego, zwrotnego, szybkiego dlatego wybrałem farmera. poprawiłem troche w nim po konstruktorach i teraz się nim super pracuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co takiego poprawiłes jesli oczywiście mozesz nam powiedziec ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi