Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Do Chochlik23

Czemu mówisz że jest to niedopracowany ciągnik ? Posiadam taki i oczywiście ma jakieś wady które zostały usunięte na początku użytkowania, ale nie ma ciągnika bez wad, a składakami teraz są wszystkie ciągniki. Uwagi miałbym jedynie do serwisu który trochę "olewczo" podchodz go klienta i szefowie firmy powinni zwrócić na to uwagę. Niedługo dokręcę 400 mtg i maszynka chodzi naprawdę nieźle. Jak już wcześniej gdzieś napisałem ma bardzo dobry uciąg i jest dobrze wyważony. Oczywiście wcale go jakoś bardzo nie bronię bo są rzeczy, które bym zmienił w farmerku. Pozdrawiam

 

Zbychu jeśli mógł byś odczytaćz tabliczki znamionowej lub w instrukcji obsługi jaki model carraro masz przedni most (podejrzewam że 20.11 taki jak w proximie, lub 20.16 jak w proximie plus) no i model carraro napędów rawdopodobnie 506 ale jaki typ tego 506?http://www.carraro.it/documenti/prod/506_ing.pdf

masz rację że wszystkie ciągniki to teraz składaki a żeby sie nie dac wrobić w jakieś badziewie (nie mówie ze farmer to badziewie) trzeba wyczaić jakie modele tych podzespołów zostały użyte! Zmartwiło mnei to że np. na części do przedniej osi kolega długo czekał, może nei typowy model.

Składak składakowi nierówny, bo co jest produkowane od kilkunastu lat i złożone już dawno i sprawdzone (np. farmtrac z perkinsem), a farmtrac to tylko polski pomysł połączenia silnika mtz z carraro i np. odlew obudowy sprzęgła nie udał się bo się ciągnik łamie z turem, lub zastosowana linka do sprzęgła się nie sprawdza.

Nie wiem jaki model carraro ma farmer, ale sprawdzcie ten link http://www.carraro.it/documenti/prod/506_ing.pdf i jakie koła są zalecane dla napędów model 506 (odp. 16,9/30 to max a tak to 14,9) a nośność dla większej mocy jest mniejsza) więc zastoswane tu koła i moc mtz (piekielna siła radzieckiej myśli technicznej) to już gorsze połączenie.

Ze skłądaków postawił bym na farmtracka, albo na proxime 6441 bo to to samo co proxima 82km tylko zmiejszona moc przez inne wtryski i mniejszą dawke paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie przypadłości w farmerach8244c2 zdażają sie wam tylko prosił bym o odpowiedz osoby które naprawdę go mają . bo widzę , że ci co go mają , mają o nim dobre zdanie.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,

jakie przypadłości w farmerach8244c2 zdażają sie wam tylko prosił bym o odpowiedz osoby które naprawdę go mają . bo widzę , że ci co go mają , mają o nim dobre zdanie.Z góry dzięki.

 

Bubu ma farmera i nie jest zadowolony , a co chcesz robić tym ciągnikiem/? Jak chcesz składaka to może lepiej takiego - http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=AMT&n=0641&f=jd_520.xml

 

i nikt mi nie powie że stary silnik mmz jest oszczędniejszy lub bardziej trwały od perkinsa, a napewno że mniej spali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przypadłości u mnie na prawie 400 mtg to:

- wymiana niesprawnego hebla

- pęknięta linka sprzęgła (założyli już jakąś nową inną)

- pęknięty przewód od układu chłodzenia (założyli już inny nowy model)

- wycieki z pod kolektora wydechowego, filtra oleju hydr.

Mało tego nie jest, ale to wszystko praktycznie wyszło na początku użytkowania

Pozdrawiam

 

Chochlik23 później postaram się odczytać z tej tabliczki typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam skanera na swoim stanie Ale może postaram się zrobić w miarę czytelne zdjęcie. Na temat spalania użyto sformułowań typu: zadowolił się miarkowaną ilością paliwa Natomiast największe zastrzeżenia było do klimy w Fotonie - po co klima jak szczeliny pomiędzy ramą kabiny a szybami umożliwiają wystawienie ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chochlik23

Udało się odczytać i wygląda to następująco:

carraro n

147393

typ 20.14

seria L

01000430

Total Rocjo 13.85/1

 

Mam nadzieje że dobrze to zapamiętałem i Ci napisałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wbiłem ten numer i wyskoczyło mi na czeskiej stronie że coś takiego jest w proksimie m.in 8441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem na czeskiej stronie i znalazłem że proxima ma przednią oś model 20.11, a proxima plus 20.16. A forterra ma 20.19, tak więc wychodziło by na to że farmer ma przednią os o większej wytrzymałości jak proxima????? ale mniejszej jak proxima plus???

 

A model całego napędu to nie czaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wrzuć ten nr w google to zobaczysz że będzie proxima

 

Dla skrzyni 40km/ha w proximach najwidoczniej montują carraro 20.14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.zetor.com/cs/produkty/traktory/proxima/technicke-parametry/ tutaj jest że proxima ma carraro 20.11, a chciałbym jeszcze wiedzieć jaki przód ma farmtrac, podejrzewam że 20.11, zbychu ten model podwozia spróbuj przypasować do jakiegoś carraro z tabelki kilka postów niżej jest link do carraro, bo z opisu wygląda mi to na model 506 podwozia, tylko jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te wypowiedzi i pszdłem sprawdzić jaki jest u mnie

20,14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105-tka - 20,19

ciekawe w jakich ciagnikach stosowane były układy napędowe (skrzynia ,tylny most) montowane w Farmerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
105-tka - 20,19

ciekawe w jakich ciagnikach stosowane były układy napędowe (skrzynia ,tylny most) montowane w Farmerze

 

przednia belka 20.19 jest w forterrach, napęd tylny i skrzynia w mniejszych farmerach podejżewam ze to samo co w farmtrackach było i kiedyś w starszych wersjach rollera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Za tydzień serwis ma do mnie przyjechać wyregulować zawór od podnośnika bo jakby za mało podnosi. Zobaczymy jak będzie Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja swoim Farmerkiem zrobiłem 250 mtg no i walneło sprzęgło (linka cała) jutro serwis ma go rozpoławiac.

 

Żeby wymienić linke rozpoławiać trzeba?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek.1970 -jaki model Farmera ?

Rozpoławiać ciągnik do wymiany linki? a to dobre..

.Dobre jest właśnie sterowanie sprzegłem za pomoca linki, zwłaszcza dla bezpieczeństwa użytkownika i osób znajdujacych sie w pobliżu.Jedziesz ciągnikiem drogą publiczną, ciągniesz dwie przyczepy ,20ton na pace," kończy" Ci się sprzęgło ...Co robisz???

Kto dał Sokółce te wszystkie certyfikaty i homologacje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam sprzęgło kiedyś jak kumplowi zrobili układ kierowniczy to na rondzie jak skręcał gwałtowniej w pewnej chwili został z kierownicą w ręcach zdjętą wogóle z kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliście-krzysiek. 1970 napisał (linka cała)-więc tylko zasugerował że nie była to typowa dla Farmera awaria(pęknięcie linki)-a po prostu sprzęgło mu padło-i dlatego potrzebne jest rozpołowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...