Skocz do zawartości
jarekvip99

z jakiego grubego profilu zrobiony ładowacz cyklop

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktos moze z jakiego grubego profilu jest zrobione cale ramie ladowacza cyklop? nie chodzi mi o wysokosc i szerokosc profilu bo to moge zmierzyc ale o grubosc blachy z jakiej jest zrobione ramie? chce zrobic sobie ladowacz to ladowania bel na przod do ciagnika ale zeby tez big bagi podnosil i wlasnie interesuje mnie jaka grubosc profila. niestety nie mozna jej zmierzyc bo wszedzie sa zaspawane konce blacha i nie widac grubosci ale moze u kogosc nie sa zaspawane albo ktos go rozbieral i wie jaka grubosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil ma grubość 6 mm ale to nie jest zwykły stalowy profil tylko ze stali gatunkowej Weldoxa ...Spawanie tylko spawarką wirową lub inwertorową..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle pawlak tylko przedstaw jakiś argument na te spawanie bo to się kupy nie trzyma ,wirówka to spawarka prądu stałego uzyskiwany z prądnicy a inwentor to spawarka transformatorowa też prądu stałego tylko że dzięki falownikowi jest mniejszych rozmiarów ,i tak samo wszystkie bestery spawają więc dlaczego tylko te dwa ??? Weldox jest nazwą handlową firmy SSAB.

Np. odpowiednikiem stali weldox 700 będzie stal S690Q wg normy EN 10137.i coś mi się zdaje że polskie cyklopy nie były robione ze stali firmy SSAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nieźle pawlak tylko przedstaw jakiś argument na te spawanie bo to się kupy nie trzyma ,wirówka to spawarka prądu stałego uzyskiwany z prądnicy a inwentor to spawarka transformatorowa też prądu stałego tylko że dzięki falownikowi jest mniejszych rozmiarów ,i tak samo wszystkie bestery spawają więc dlaczego tylko te dwa ??? Weldox jest nazwą handlową firmy SSAB.

Np. odpowiednikiem stali weldox 700 będzie stal S690Q wg normy EN 10137.i coś mi się zdaje że polskie cyklopy nie były robione ze stali firmy SSAB

 

Widać że masz tam jakieś pojęcie co prawda mgliste ale pojęcie...

Nie będę przedstawiał Tobie argumentów bo i tak byś ich nie pojął sprawdź najlepiej u źródła ....

INSTYTUT SPAWALNICTWA

Adres: 44-100 GLIWICE; ul. Błogosławionego Czesława 16-18

 

Telefon: 32 231 00 11

Fax: 32 231 46 52

 

Mogę służyć Tobie jeszcze pomocą i podać namiary na gościa właśnie z tego instytutu który zęby zjadł na różnych metodach spawania ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewien do argumentów , jak dobrze wytłumaczysz ta na pewno zrozumiem chyba że Ty bijesz tylko pianę .Zrozumiał bym jeśli byś podzielił spawarki ze względu na typ elektrod jakie potrzeba by było zastosować do spawania(rutylowe, zasadowe ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bądź taki pewien do argumentów , jak dobrze wytłumaczysz ta na pewno zrozumiem chyba że Ty bijesz tylko pianę .Zrozumiał bym jeśli byś podzielił spawarki ze względu na typ elektrod jakie potrzeba by było zastosować do spawania(rutylowe, zasadowe ...)

 

Ooooo widzisz dobrze kombinujesz z tymi elektrodami..... Poniżej podałem Tobie namiary skorzystaj z nich a dowiesz się troszkę więcej niż to o czym już sam się doedukowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edukację to zdobyłem w szkole a Ty chciałeś zabłysnąć tylko nie wyszło.ps brat jest spawaczem w elektrodzie cystern kolejowych i autocystern z uprawnieniami więc co najwyżej to ty się do edukuj bo ja mam źródło danych pod ręką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edukację to zdobyłem w szkole a Ty chciałeś zabłysnąć tylko nie wyszło.ps brat jest spawaczem w elektrodzie cystern kolejowych i autocystern z uprawnieniami więc co najwyżej to ty się do edukuj bo ja mam źródło danych pod ręką .

 

Widocznie z tą edukacją to miałeś zdrowo pod górkę ...Ale cóż rozumie nie każdy może być inżynierem, tacy jak Ty do łopaty też są potrzebni.

A moją wypowiedź opieram na tym że zanim się wypowiedziałem w temacie zasięgnąłem informacji u źródła czyli u osoby która jak Ci to już napisałem pracuje w Instytucie spawalnictwa w Gliwicach i o spawaniu ma troszkę pojęcia a nie jak niektórzy spawacze po kursie za przeproszeniem kładący smarki ...

PS: napisałeś że "mam źródło danych pod ręką " co mam przez to rozumieć... że sobie na wzajem trzepiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś był bliżej to ryja miał by wytrzepanego na bank (słowo zostało usunięte) jeden .Prośba do moderatora żeby usunąć te jego wypociny i cały temat gdyż to nie poważny user tylko dzieciak co nie ma o niczym pojęcia.PS. nie cytuje się poprzedniego postu psia końcówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj pajacu bez szkoły ryja to zapewne masz Ty jak zresztą cała Twoja rodzinka... Ja tu Tobie nie wyjeżdżam od ch..u choć już w pierwszym poście powinienem poprosić cię uprzejmie abyś trzymał chooooja za zębami i się nie udzielał....

Co się tych psiego wentyla to powiem tylko Tobie żebyś nie zmieniał za często szminki bo swojemu Burkowi tęczę koło choooja robisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...