Skocz do zawartości
hubertus21

Silosy zbożowe BIN

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie rysunek, pozwolenie na budowę, geodeta itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej z nogami do silosa płaskodennego BIN 60W-POMOCY!!!.

Noszę się z zamiarem przeniesienia silosa płaskodennego BIN 60W (70 ton) z Aleksandrowa Kujawskiego w miejsce gdzie stoją pozostałe 2 silosy lejowe, kubełki i kosz załadunkowy.

W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was zna firmę, która zrobiłaby mi podstawę do tego silosa, czyli lej z nogami. Wiem, że jest to możliwe, dlatego pytam.

 

Czekam na wszelkie informacje.

 

 

POZDRAWIAM

kbudziwojski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedzie to stało? Żeby sie nie okazało że ta przeróbka bedzie kosztować tyle co nowy zbiornik na nogach. Z tego co widziałem to w Binach płaskodennych wystarczy wstawić dno lejowe i problem z głowy. Ale znowy czy nie wyjdzie taniej założyc te denne przenośniki które opróżniają zbiornik prawie do zera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sęk tkwi w tym, że nigdzie nie mogę znaleźc namiarów na firme, która robi takie leje. I dlatego nie wiem ile kosztowałby taki lej z nogami.

A w gre wchodzi tylko lej, bo to u mnie najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ a na czym polega wstawienie do bina tego dna lejowego? Mozesz nie co to przybliżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz postawic bina na leju czy wbudowac lej w srodek?????

gra nie warta swieczki............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sądzę jak zależy ci na opróżnianiu zboża to lepiej wstawić przenośniki podłogowe napewno łatwiej.

Co do lejowej podłogi w binie to widziałem takie rozwiązanie ale chyba u ich konkurencji może "michał" to miał na Bednarach. Wyglądało to normalnie jakby zrobił taką dziurawą podłoge tylko że w lej. A było to na czym poopierane ale już nie pamietam. Szukałeś w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ustawic Bina na leju z nogami, ponieważ pozostałe silosy są tak zrobione, W związku z czym mam już kosz zasypowy i kubełki. Teraz kwestia tylko zrobienia leja z nogami, ale za cholere nie moge znaleźć firmy która by to zrobiła, a leje od konkurentów BINA nie pasują wymiarami. Potrzebny jest lej zrobiony na zamówienie. I tu zaczyna sie problem

 

POMÓŻCIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum jedno to może wymagać zrobienia ram i wzmocnień w Binie. A robocizna i zelasto jest dziś w cenie więc jak to kolega wcześniej napisał gra warta świeczki. Tymbardziej że wynika z tego że chcesz mieć wizualnie tak samo. Lepiej te zbiorniki z lejeami na dole zabuduj blachą że będą tak jak Bin i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar zamontować 2 silosy BIN o pojemności 60t.

Chciałbym Was zapytac o rozwiązania dot. załadunku i rozładunku zboża.

Mam zamiar wykopać dół o pojemności ok 6t załać o go betonem aby był zasyp i na dole zamontować żmiję która podawała by ziarno do góry, gdzie założyłbym rozgałężnik na 2 silosy i założył jakies rury aby leciało do bina.

Czy to drobre rozwiązanie?

 

Kolejna sprawa to rozładunek bina. Widziałem na filmie jak pod workownik był podstawiony mały kosz i wsadzona do niego żmijka, ktora podawala na przyczepe. Myśle ze to dobre rozwiązanie, lecz czasem mało praktyczne.

Wiecie jakie sa w ofercie podajniki aby podawały ziarno zbina?

 

Tak na marginesie dodam iż koło binów bedzie paszarnia ze śrutownikiem ssaco tłoczącym. Gdzie najlepiej go podłaczyc? Pod workownik? Wykonać dodatkowy otwór?

 

Prosze o porady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo do załadunku BINa używa się dmuchawę, którą jednocześnie używa się do "dosuszania" ziarna, a do rozładunku wykorzystuje się przenośnik ślimakowy (żmijkę), która wybiera ziarno ze środka silosu i sypie na przyczepę, jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie

 

Załadować BINa można również przenośnikiem kubełkowym lub ślimakowym pionowym i przy tych rozwiązaniach załadunek na pewno będzie szybszy, ale i koszt montażu tych urządzeń o wiele droższy niż standardowa dmuchawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnica nie może być 30x 30

Uwaga słuszna ale niepotrzebna, a dla ścisłości otwór jest w kształcie kwadratu o boku=30cm, tylko po co się rozpisywać jak każdy inteligentny człowiek wie o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rekaw do żmilki to jeden wielko niewypal. Żeby wsadzic żmijke trzeba bylu oniesc silnik na ponad 4 metry przy dlugosci zmijki 8 metrow. Powiekszylismy ten otwor ok 30cm w dól i teraz idzie wjechac z ziemi bez szarpania. Zainteresowani zdjeciami pisac na pw. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciała kupić zbiornik to BIN Ci wszystkie papiery dostarczy.

A co do otworu na żmijkę to mi się wydaje że jest wystarczający, nie wiem jak z 8 metrową, ale 6 metrową żmijkę wkładaliśmy we dwie osoby bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a skąd dostać można projekt budowlany silosu bin?

Na stronie Konsil znajdziesz dane techniczne silosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie sęk tkwi w tym, że nigdzie nie mogę znaleźc namiarów na firme, która robi takie leje. I dlatego nie wiem ile kosztowałby taki lej z nogami.

A w gre wchodzi tylko lej, bo to u mnie najlepsza opcja.

 

Witam wszystkich Binowców, nie wiem jak wam ale znudziło mi sie czyszczenie bina , wrzucanie ostatniej przyczepy zboża szuflą do ślimaka ,dlatego postawiłem drania na nogi, gdyby ktoś z mojej okolicy był zainteresowany dorobieniem nóg mogę odstąpić ceownik zawinięty w krąg o obwodzie 10-12 metrów szer. ceownika 12 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...