Skocz do zawartości
hubertus21

Silosy zbożowe BIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o silosach firmy BIN. Interesują mnie opinie posiadaczy ''binów'' gdyz zastanawiam się nad kupnem. Czy warto w to wchodzic??? prosze o odp. z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego 100 t i stawiam drugiego. W porównaniu ze spichrzem nad zwierzakami to nie ma o czym mówić. Wystarczy zasypać ze 3 razy po godzinie przewietrzyć i spokojnie możesz przechowywać zboże. Jedyny problem to załadunek zwykład dmuchawka będzie miała co robić bo musi kilka metrów wyżej dmuchnąć. Najlepszy byłby przenośnik kubełkowy ale to się opłaca przy m inimum 4 zbiornikach a przy opróżnianiu to najlepiej byłoby mieć te przenośniki na dole Bina do poróżniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że lejek lepszy. sąsiad ma biny 70t i kilka lat wstecz ponad połowa jednego silosa poszła wiadomo gdzie...

osobiście mam 2 "michały" 53t i w ciagu 2 lat zmarnowały się 2 taczki zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się .Mam dwie 70-ki i jestem zadowolony.A opinie ,że się zboże psuje można włożyć między bajki.Jeśli ktoś wrzuci mokre to nie dziwota.Poza tym trzeba przewietrzać od czasu do czasu.Super rozwiązaniem jest sterownik BIT , ale to już troche kosztuje.Kiepsko rozwiązali za- i rozładunek zboża.W czasie żniw dmuchawą się nie nadąża.Jeśli ktoś planuje postawić Bina niech pomysli zawczasu jak będzie go napełniał i opróżniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do wyładunku zrobiłem sobie dodatkowy otwór i na dnie zrobiłem taki kanał do środka silosu aby brał ze środka bo jak zrobić bez to może się Bin pogiąć. Tak samo trzeba uważać przy napełnianiu aby mniej więcej na środek sypało.

A do załadunku w tym roku podłączę bezpośrednio rurami prosto z dmuchawy na sam wierzchołek bina i tam dopiero dam kolano bo na nich dużo wydajności się traci. A do dmuchawy bedę podawał ślimakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest cena takiego cacka coś mniej więcej 50t??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o rozładunek i załadunek silosa na 70t to co by było najlepszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa do zboża

 

mam dmuchawę do zboża ale bez kosza. W tamtym roku zrobiliśmy ten kosz ale nic nie szło. Pierwszy raz wszystko wydmuchiwało do góry z kosza a po poprawieniu leciało w rurki ale bardzo mało. Ma może ktoś z Was zdjęcia, lub rysunek techniczny takiego kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta musisz zrobić ostra ustawione(o dużym spadzie) ściany boczne bo jak je zanadto pochylisz to zboże nie pcha się do rury tylko się zawiesza i powietrze je wydmu(słowo zostało usunięte)e. Sam to przerabiałem i niestety za pierwszym razem też spaprałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o rozładunek i załadunek silosa na 70t to co by było najlepszym rozwiazaniem

Jeżeli nie masz wiele kasy to proponuje dmuchawe takie małe z Niemiec przywożą po 1200zł ja mam i jest spoko do załadunku 6 ton pszenicy to 70-80min wyciąłem zasuwe w dnie przyczep i kipruje wiec tylko na koncu z boków zamiote i spoko.

Rozładunek to żmijka ale troche drożej myśle ze 2000 trzeba dac, teraz nie pamietam ale popatrz na ogłoszenia

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dmuchawę ssąco- tłoczącą "august" z POMu.

posiadam taki egzemplarz z silnikiem 15kW. wzorowo zdaję egzamin, tylko ma dwie wady: głośna praca i cena (4 lata temu z osprzętem wyszło ok 10tyś zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak zapodacie jakimiś dobrymi stronami o dmuchawach do zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam dmuchawę ssąco- tłoczącą "august" z POMu.

posiadam taki egzemplarz z silnikiem 15kW. wzorowo zdaję egzamin, tylko ma dwie wady: głośna praca i cena (4 lata temu z osprzętem wyszło ok 10tyś zł)

A jaką wydajność uzyskiwałeś tą dmuchawką przy załadunku Bina. Ja mam taką z dozownikiem ślimakowym to do Bina ładowałem z 7 t na godzinę. A jak na strop ładowałem(niżej o 2 m) to wyciągam koło 10t/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam silosy "michał" 53t- są wyższe niz "biny" (ok 9m wys).

czasu specjalnie nie mierzyłem, ale czas dojazdu z pola+ podjechanie+ wyładowywanie przyczepy z 3 zbiornikami (ok 4,5t) jest zazwyczaj krótszy niż nakoszenie całego zbiornika...

dmuchawa ma oczywiście dozownik (...)

jak rozładuję już przyczepę to zawsze jakieś 3-5 razy otwieram (i zamykam )dopływ powietrza na maxa- wtedy wydmu(słowo zostało usunięte)e bardzo dużo kurzu z silosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić bina na 10 ton, jak nalezy przesuszać, wentylować zboze w ciągu roku? Jeżeli odrazu po skoszenu "wrzuce" zboze z przyczepy do silosu jak mam wtedy go przewentylować? proszę o jakąś dobrą radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskretnie przypominam, że na postawienie BIN'a trzeba mieć pozwolenie na budowę, w przeciwnym razie jest to samowola budowlana. Skutek to rozbiórka lub wysoka grzywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 silosy 10 tonowe BINA. To zależy od tego jak wilgotne jest to zbożę. Ale ogólnie to wentyluje zaraz po zniwach i po zimie jak sie rob ciepło. Raz zboże tak sie zagrzało żę zaczeło "śmierdzieć" od razu dmuchawa przedmuchałem i jest luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po żniwach jak wsypiesz poczekaj na chłodniejszy dzień i dmuchawka.trzeba je zestudzić właczam zawsze zima jak jest na minusie raz wystarczy i do wiosny spokój.ale po żniwach obowiązkowo.3-4 godz niech sobie pochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskretnie przypominam, że na postawienie BIN'a trzeba mieć pozwolenie na budowę, w przeciwnym razie jest to samowola budowlana. Skutek to rozbiórka lub wysoka grzywną.

a ja nie miałem a teraz na mapkach są jak oni to zrobili jak nikt nie zgłaszał i nikt się nie czepia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce nie ma za wiele takich silosów bida.

Byłem w Niemczech u Bałera i widziałem kilka takich silosów są lepsze od ''BI." i "Mich..." a oczywiście pojemności ~do 60t.

Mogą być na pasze i zboże w budynku i na dworze.

W Niemczech to jest już z 30lat. widziałem taki 30t. na pasze-świetny, pasza oddycha i się nie grzeje. PS. Każda sroka swój ogon chwali i każdy mówi, że ich silosy są naj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...