Skocz do zawartości
hubertus21

Silosy zbożowe BIN

Rekomendowane odpowiedzi

tak nam powiedzial architekt, dodatkowo musza byc 5 m od miedzy. a jezeli chodzi o pojemnosc to zostaja 3 x 60 ton bo wieksze sa nam nie potrzebne. silosy beda nowe, ale dopiero po otrzymaniu doplat

 

spoko te przepisy ja mam 24 m szerokości i stodoła ma 12m to od stodoły do miedzy jest 11m ciekawe jak mam spełnić te odległości

 

u mnie we wsi ma silosy i postawił je ze 2m od budynków sąsiada także nie wiem jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na wiosnę 2006 r. postawiłem dwa biny po 100 ton plus sterownik bit, który pokazuje jakie paramatery ma zboże w silosie... z silosów jestem bardzo zadowolony bo przy zeszłorocznej pogodzie uratowały mi ze 200 ton zboża...polecam wszystkim, co do podsuszania zboża i rzepaku to można to robić tylko ważne jest żeby bin stał w nasłonecznionym miejscu. Jak wrzuci się wilgotne zboże i często przewietrza to nie powinno się zepsuć , a jak przychodzi słoneczny dzień tak ponad 25 stopni to otwiera się górną pokrywę i co jakiś czas przewietrza, nie radzę wtedy wchodzić do silosa bo temperatura jak w piekarniku....co do pozwolenia na budowę, to ja stawiałem silosy w ramach spo i musiałem miec pozwolenie i wszystko zgodne z projektem bo ARIMR pa prawo przyjechać i promieniami roentgena sprawdzić czy jest tyle stali w podstawie jak w projekcie .... teraz bedę pisał program na trzy silosy i suszarnie, ale to już z firmy Araj, bo BIN nie ma w ofercie suszarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie,gdzie najtaniej można kupić przenośniki kubełkowe?Z góry dziękuję za pomoc.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na posiada silosy z poliestru firmy BEISER? Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taka jak temperatura otoczenia.Wydaje mi sie ze w suchym zbożu nie zachodzą żadne procesy życiowe i nie powinno być podniesionej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki bin można pobudować bez zezwolenia i ,jaki byście polecili ,gdzie można kupić używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki bin można pobudować bez zezwolenia i ,jaki byście polecili ,gdzie można kupić używany.

Bez zezwolenie max. 20t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze coś powiedział od siebie, mam dwa silosy marki BIN, i jak narazie nie nażekam, a pierwszego (30t.) mam już ponad 13 lat!! Ale jest inna sprawa, mając silos marki BIN np. 60t. po 3 latach gdy zwiększymy areał i potrzebny większy silos to tu nic nie można zrobić, żadnej rozbudowy, a mając innej firmy można przy odpowiednich kąstrukcjach zwiększyć objętość po przez podwyższenie o jeszcze raz tyle!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem,że z binów część zboża trzeba recznie usuwać(ponieważ są płasko denne,a zaden osprzęt nie pomaga),jeśli ktoś lubi lopatować ze dwie przyczepy to polecam,a jeśli nie to polecam zbiorniki lejowe.Służę pomocą!! krzysztof.prusinowski1@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś ceny za tym a nie polecam. np. 60t kosztuje .... 100 ton kosztuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mielismy 3 lejowe15t jeden stoi juz4lata a dwa sprzedalismy bo chcemy kupic3 70 t BINy.kupilismy lejowe po500 zl a spprzedalismy ostatnio po1500.a jesli bysmy mieli jeszcze ze40 silosow to by wszystkie poszły bo takie było zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60tka BINa to koszt zakupu około 10tyś zł a jaki jest rzeczywisty koszt postawienia takiego zbiornika z całymi papierami i pozwoleniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany to jutro podam,więcej informacji.Niechcę podawać błędnych informacji.Ale jak się nie mylę to 60 tonowy kosztuje około 14tyś,a z leja wszystkie zboże zchodzi.(mogę też dla zainteresowanych wysłać zdjęcia).Cylinder z blachy ocynkowanej i powlekanej,czyli wieczny,tak samo jak dach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w lejowym mozna przedmuchiwac zboze ??????????

a do BINa powyzej 60t mozna dokupic przenosnik slimakowy ktory wyeliminuje potrzebe szuflowania koncowki zboza - do okoła po dnie porusza sie przenosnik slimakowy i zgarnia zboze , tak jak wskazowki w zegarku .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można przedmuchiwać,a czy przenośniki takie nie są wadliwe?!Bo przy lejowych nie ma problemu że coś się urwie,zboże nie zostaje po bokach,jak ma to miejsce w zbiornikach płaskodennych i nie gnije!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w lejowym mielismy przedmuchiwac ale wystarczy ze do rury ktora mialo byc przedmuchiwane od srodka silosu dolaczylismy peszel drenarski(taki zolty z dziorkami)i samo sie wietrzy.juz 4lata i nigdy ani garsci mokrego i splesnialego nie bylo.a sasiad mowil ze w silosie las nam urosnie:)

Znajomy ma 2*250t BINy i mowil ze lepiej sie w nich sprawdza wybierak tasmowy bo zmijka przetraca zboze szczegolnie kukurydze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie płaskodenne zbiorniki to lejowe z płaszcza ocynkowano-powlekanego(czyli dwie warstwy ochronne).krzysztof.prusinowski1@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaka jest procedura legalnego postawienia silosu BIN? I ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...